Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
934 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я хочу получить справку о несудимости в консульстве Украины в Казахстане, я украинец. Но для этого мне нужно зарегестрироваться в Резерв+
Какие статусы бывают в приложении после регистрации и с какой вероятностью я могу их получить.
Мне нужен статус для того что бы получить справку "знаходится на обліку" правильно?
Немого информации обо мне для уточнения. Мне 30лет, Я был за границей в момент начала войны. Я прописан в Кременчуге. Стою по военному билету на военном учете с 2019 года также в Кременчуге. Повесток не было.
Правильно ли я понимаю что с большой вероятности после регистрации в Резерв+ я получу статус "на обліку" и смогу получить справку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Завантажте собі е-ВОД через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...
Там також показує всю інформацію, яка є в Реєстрі Оберіг.
Якщо в е-ВОД всі дані підтягуються коректно, то значить і при завантаженні Резерв+ буде відображатись така ж сама інформація, тому в консульстві Вам повинні надати довідку про несудимість.
Резерв + встановіть собі безпосередньо в день звернення до консульства, адже дуже часто після встановлення застосунку громадянам через певний час висвічує плашку про порушення військового обліку.
Загалом статус про порушення не є підставою для відмови у консульських послугах, але працівники ЗДУ ведуть себе по-різному.
Якщо Ви отримаєте сповіщення «Дані в реєстрі Оберіг не знайдено» або у Вас не сформується е-ВОД через ДІЮ, то це повідомлення означає, що дані щодо вас не оцифровані або ж внесені некоректно. В такому випадку необхідно письмово звернутися до ТЦК, в якому Ви стоїте на обліку.
Якщо буде статус "У розшуку", то скоріш за все Вам прислали повістку на Вашу зареєстровану адресу проживання в Україні, Ви про неї не знали і не з'явилися, а тепер ТЦК оголосило Вас в розшук
ПРОТЕ, ВИ МОЖЕТЕ ПОВІДОМИТИ ТЦК ПРО ТЕ, ЩО ПЕРЕБУВАЄТЕ ЗА КОРДОНОМ, НЕ ОТРИМУВАЛИ ПОВІСТОК, НЕ МАЄТЕ МОЖЛИВОСТІ ОСОБИСТО ПРИБУТИ ДО ТЦК, ТОМУ РОЗШУК Є НЕПРАВОМІРНИМ І ВИМАГАЙТЕ ЙОГО ЗНЯТИ.
Для цього Вам потрібно надіслати лист до ТЦК із копією закордонного паспорту або іншого документу, який підтверджує Ваше перебування за кордоном. Можна також додати ДОВІДКУ ПРО ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ https://dpsu.gov.ua/uk/yak-otrimati-dovidku-pro-pe... або документи з консульства про перебування на консульському обліку, або документи про тимчасовий захист в іноземні й країні (за наявності). Також можна зателефонувати до ТЦК (із записом розмови) та/або відправити повідомлення про неможливість прибуття до ТЦК на електронну пошту ТЦК.
Загалом ніхто не застрахований від неправомірних дій ТЦК, які можуть спробувати будь-кого притягнути до адміністративної відповідальності за неявку по повістці, проте даний штраф можна оскаржити у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віталію!
Як я і відповідав Вам у минулому питанні, дійсно, для того аби отримати консульську послугу Вам необхідно встановити Резерв+ та оновити дані. При тому, одразу вказуйте адресу фактичного проживання за кордоном.
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності з 18 травня 2024 року:У Законі України "Про правовий режим воєнного стану" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 28, ст. 250 із наступними змінами):
3) статтю 20 доповнити частинами четвертою - шостою такого змісту:
"4. У період дії воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
5. Вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, визначені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення.
Дійсність військово-облікових документів перевіряється консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Залежить від того чи перебуваєте Ви на обліку в ТЦК. Який паперовий військово-обліковий документ Ви маєте: приписне свідоцтво, тимчасове посвідчення, військовий квиток, довідку, видану замість військового квитка, обліково-послужну картку?
Ви можете отримати статуси:"на обліку", "дані не знайдено", "Потребує уточнення".
Правильно. Для того, аби отримати довідку у Резерв+ повинна бути наявна інформація про те, що Ви перебуваєте на обліку в ТЦК. Окрім того, бажано, аби Ви не знаходились в розшуку ТЦК.
Якщо Ви перебуваєте на обліку в ТЦК та маєте війсськовий квиток, то з більшою вірогідністю дані є в Єдиному реєстрі.
В принципі так. Ви не пробували сформувати е-ВОД через Дію (https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...), аби не встановлювати одразу Резерв+? Якщо Ваші дані є в Єдиному реєстрі, то через Дію сформується військово-обліковий документ.
Окрім того, як я і зазначив вище, бажано не перебувати у розшуку ТЦК, оскільки деякі консульства при таких обставинах відмовляють у наданні послуг.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня.
Ви можете побачити різні статуси щодо військового обліку.
«Виявлені порушення правил військового обліку»:
Таке повідомлення у застосунку Резерв+ зазвичай відображається тим, по кому були виявлені деякі порушення правил військового обліку. Якщо при цьому стрічка для відображення статусу має червоний колір, то це означає, що по цій особі було направлення до органів Національної Поліції для доправлення в ТЦК та СП.
«Потребує уточнення»:
Цей статус означає, що громадянин є в реєстрі Оберіг, проте не закріплений за жодним ТЦК.
«Виключений з обліку»:
Цей статус присвоюється непридатним до військової служби за висновком ВЛК, а також тим, хто досягнув граничного віку перебування на військовому обліку. На цих громадян не поширюються правила щодо військовозобов'язаних.
«Знятий з обліку»:
Цей статус може відображатися тим особам, які:
вибули в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України,
призвані чи прийняті на військову службу або навчання у закладах фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти,
направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру,
зараховані до військового оперативного резерву,
в інших випадках - за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України.
«Дані в реєстрі Оберіг не знайдено»:
Це повідомлення означає, що дані щодо вас не оцифровані або ж внесені некоректно.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
1.
Я ВЖЕ ВАМ ВІДПОВІДАВ:
"ТАКА ВИМОГА ВІДПОВІДАЄ ЗАКОНОДАВСТВУ УКРАЇНИ.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В КАЗАХСТАНІ:
https://kazakhstan.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/v...
Порядок отримання консульських послуг чоловіками призовного віку
Опубліковано 24 березня 2025 року о 14:30
З 18 червня 2024 року отримання консульських послуг чоловіками віком від 18 до 60 років здійснюється виключно при пред'явленні електронного військово-облікового документа (е-ВОД), що містить відповідний QR-код.
Електронний військово-обліковий документ відображається у застосунку Резерв + та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів https://reserveplus.mod.gov.ua/
Такий документ може бути сформований заявником самостійно після актуалізації (оновлення) власних війського-облікових даних.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Вказані вимоги стосуються і випадків, коли чоловік призовного віку звертається за отриманням консульської послуги в інтересах своїх неповнолітніх дітей (крім випадків, коли інший з подружжя є іноземцем або особою без громадянства).
Без пред'явлення електронного військово-облікового документа чоловіки віком від 18 до 60 років можуть оформити лише посвідчення особи на повернення в Україну.
Відповідно до пункту 18 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 671, функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів забезпечує в установленому порядку Міністерство оборони України. З огляду на викладене, усім громадянам України, які подають заяви на консульські послуги та не мають змоги уточнити свої дані щодо військового обліку, рекомендується звертатися до технічної підтримки системи “Резерв+” за електронною адресою: cabinet-support@mil.ua із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, реєстраційного номеру картки платника податків (РНОКПП), контактного номера телефону, дати народження та суті проблеми.
---
НАЗВА ЦЬОГО ДОКУМЕНТА ЗАРАЗ НЕ ДОВІДКА, А ВИТЯГ.
ВИ ЇЇ МОЖЕТЕ ЗГЕНЕРУВАТИ ТА РОЗДРУКУВАТИ САМОСТІЙНО, АЛЕ В КАЗАХСТАНІ ВОНА БУДЕ ДІЙСНОЮ ПІСЛЯ ЗАВІРЯННЯ КОНСУЛЬСТВОМ.
Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»Міністерство внутрішніх справ України запустило новий сервіс з видачі довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України.
Подати запит в електронній формі та отримати довідку у формі витягу можна через електронний сервіс https://services.mvs.gov.ua/ , увійшовши до Особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Сервісні центри МВС паперові довідки не видають.
2.
ВАМ ТРЕБА ВСТАНОВИТИ "РЕЗЕРВ+" - ВИ ПОБАЧИТЕ, ЯКИЙ У ВАС СТАТУС ТА ЗМОЖЕТЕ ЗГЕНЕРУВАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ВОД.
ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬСКОЇ ПОСЛУГИ ЕЛЕКТРОННИЙ ВОД ПОВИНЕН БУТИ ДІЙСНИМ.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів Українивід 16 травня 2024 р. N 559
ПОРЯДОКоформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів
https://ips.ligazakon.net/document/view/KP240559?a...
7. Військово-обліковий документ в електронній формі формується на безоплатній основі за бажанням особи після проходження нею електронної ідентифікації та автентифікації.
Формування та відображення військово-облікового документа в електронній формі здійснюється автоматично за умови підключення електронного пристрою до Інтернету та наявності у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей, визначених у пункті 8 цього Порядку.
У військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду (далі - QR-код військово-облікового документа).
Строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування та не може перевищувати строк дії відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов'язаних та резервістів.
У разі коли відомості, зазначені у підпунктах 1 - 5, 8, 11 - 13 пункту 8 цього Порядку, на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.
ВИ ВЖЕ ПОРУШИЛИ ЗАКОН, ЯКЩО НЕ ОНОВИЛИ ДАНІ.
Правила військового обліку затвердженні постановою КМУ №1487, за порушення будь-якого з цих правил ТЦК та СП має право на звернення до поліції з метою розшуку порушника.
Найпоширенішими причинами розшуку є:
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону 11 квітня 2024 року № 3633-IX громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:
у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАП , або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);
у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).
ТАКЕ ПОРУШЕННЯ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ПРИТЯГНЕННЯ ВАС ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ОГОЛОШЕННЯ В РОЗШУК.
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Віталію!
Згідно частини 3 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" під час мобілізації громадяни зобов’язані:
військовозобов’язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях;
Інші військовозобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов’язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Поряд з цим, в обов'язковому порядку слід пройти ВЛК не рідше одного разу на рік.
Так як вимоги законодавства Вами не дотримано - після реєстрації в Резерв+ Ви отримаєте статус "В розшуку".
З повагою, юрист Віра Братченко!