Задайте питання юристу

936 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 08 липня 2025, питання №139217

Соціальна відпустка одинокій матері. яка виховує двух дітей віком до 15р.

Працююча жінка. виховує двох дітей віком до 15 років. Хоче оформити соціальну відпустку тривалістю 17 кал. днів як одинока мати, та матір , яка виховує двух дітей віком до 15 р..Жінка не обружена у свідоцтві про народження дітей дані про батька записані відповідно до його заяви в РАГСі. Які необхідно подати документи на роботу щоб отримати соц. відпустку? Вона пише заяву, до заяви додає: копії свідоцтв про народження дітей, копію її паспорта (що вона не одружена) та Акт підписаний депутатом та сусідами де зазначається, що батько не приймає участі у вихованні дітей. Достатньо документів для надання соц. відпустки?

Відповіді юристів (1)

    Мурач Дмитро  Васильович
    Мурач Дмитро Васильович день тому

    Юрист, м. Суми, 3 роки досвіду

    Доброго дня!

    Згідно Закону України "Про відпустки", одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України). За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

    Жінка (чоловік) має право на додаткову відпустку на дітей за умови, якщо вона (він):

    • працевлаштована(ий) (на день початку відпустки має стаж роботи в рахунок року, за який просить надати їй відпустку, тривалістю хоча б один день);
    • має двох і більше дітей віком до 15 років та/або дитину з інвалідністю, дитину, взяту під опіку віком до 18 років, якщо вона не набула прав повнолітнього раніше.

    Додаткова відпустка надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини. Але, соціальна відпустка не може бути поділена на частини. Тобто, якщо Ви маєте право на цей вид відпустки, ви маєте піти на неї в повному обсязі. Працівник також не втрачає право на соціальну відпустку в році смерті дитини або досягнення нею граничного віку для її надання. Якщо працівник не скористався правом на додаткову відпустку в поточному році, він має право взяти її в наступному. Строків давності за таким видом відпусток не передбачено.

    Пакет документів залежить від статусу заявника:

    Один з батьків, який має двох або більше дітей у віці до 15 років - надає копії свідоцтв про народження дітей.

    Одинока матір:

    • а) копія свідоцтва про народження дитини;
    • б) довідка органів ДРАЦСу про підстави внесення відомостей про батька дитини в книгу реєстрації актів про народження;
    • в) копія паспорта.

    Розлучена(ий) жінка/чоловік, яка(ий) виховує дитину без батька/матері:

    • а) копія свідоцтва про народження дитини;
    • б) копія рішення суду про розірвання шлюбу (витягу) або свідоцтва про розірвання шлюбу;
    • в) офіційно складений, оформлений і засвідчений у встановленому порядку документ, в якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька/матері у вихованні дитини (слід зазначити , що чинним законодавством на сьогодні не визначено конкретного переліку документів, які слід пред’явити одинокій матері/батьку для підтвердження свого статусу та отримання додаткової соціальної відпустки).


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України