Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
937 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день! Чоловік має оновлені дані і ВЛК дійсне до 9.10.2025. Броні/відстрочки нема, повісток не було.
Сьогодні в Резерві з"явився розшук. Які можливі подальші дії? В ТЦК не піде, бо звідти вже ясно що не вийде.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (12)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
ЯКЩО ХОЧЕТЕ СПРОБУВАТИ ВИРІШИТИ ДАНЕ ПИТАННЯ ДИСТАНЦІЙНО , то чоловіку потрібно відправити на адресу ТЦК, де він перебуває на військовому обліку, рекомендований лист із проханням виключити помилковий запис про порушення правил військового обліку з Реєстру Оберіг, адже він вчасно уточнив дані, не отримував повісток та не отримував від поштового оператора сповіщення, що на нього чекає повістка.
На жаль, в реаліях сьогодення зняти розшук в дистанційному режимі досить проблематично, адже чоловік може отримати війдмову у знятті з розшуку або йому у відповідь пришлють нову повістку, тощо. Тому цей процес може затянугтися на тривалий час.
Якщо персональні запити не дадуть результату (наприклад, чоловік отримає відмову у виправленні статусу або йому взагалі не дадуть відповідь), то зняття розшуку та статусу про порушення є можливим в таких випадках:
Процедура накладення штрафу складається з етапів: подання в розшук, складання протоколу, розгляд справи, винесення постанови про грошовий штраф, сплата штрафу та зняття розшуку.
ДЛЯ ЗНЯТТЯ З РОЗШУКУ КЕРІВНИК ТЦК ПОВИНЕН ПОДАТИ КЛОПОТАННЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ. НА ЖАЛЬ, НАВІТЬ, ПІСЛЯ ОПЛАТИ ШТРАФУ ДЕЯКІ КЕРІВНИКИ ТЦК НАДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ ЗАЛИШАТИ СТАТУС «У РОЗШУКУ» , ЩОБ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ‘ЯЗАНИЙ НЕ МІГ НОРМАЛЬНО ПЕРЕСУВАТИСЬ ТА ОТРИМУВАТИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ ПОКИ ОСОБИСТО НЕ ПРИБУДЕ ДО ТЦК.
ПРОТЕ, відповідно до нового закону https://sud.ua/uk/news/publication/328359-preziden... відбулася суттєва зміна процедури накладення грошового штрафу та зняття розшуку ТЦК. Даний закон передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема випадки, коли протокол про адміністративні правопорушення може не складатись. Також передбачається, що розгляд адміністративної справи, накладення та сплата штрафу за порушення правил військового обліку можуть відбуватись дистанційно.
Відповідно до нових змін, протокол про адміністративне правопорушення не складається , якщо особа подала відповідну заяву, в якій вона не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності.
Таку заяву можна буде подати особисто до ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або через мобільний застосунок Резерв+ (в разі технічної можливості). Заяву необхідно подати ДО моменту розгляду адміністративної справи. У заяві необхідно прописати згоду на розгляд адміністративної справи дистанційно без присутності та згоду на притягнення до адміністративної відповідальності.
Наслідки подання заяви до районного ТЦК та СП
Після отримання заяви, начальник районного ТЦК та СП протягом 3 днів виносить постанову про накладення грошового штрафу без присутності військовозобовʼязаного. В постанові визначається мінімальний розмір грошового штрафу (17 000 грн), який необхідно буде сплатити протягом наступних 30 днів.
Постанова про накладення грошового штрафу може надійти на поштову адресу, мобільний застосунок Резерв+ або електронну пошту. У разі сплати штрафу протягом наступних 10 днів надається знижка у розмірі 50% (8500 грн).
Після сплати грошового штрафу, квитанцію про оплату необхідно надати до районного ТЦК та СП. Сплата штрафу є підставою для зняття розшуку, а відповідно відмітки в Резерв+ про порушення правил військового обліку.
На даний час, якщо чоловік натрапить на ТЦК та при перевірці військово-облікових документів виявиться, що він порушує правила військового обліку та перебуваєте у розшуку - працівники поліції, які входять в групу оповіщення можуть його затримати та доставити до наближчого ТЦК.
Це буде тривати поки ТЦК не знімуть статус про порушення в Резерв+ та не повідомлять Національну поліцію про відсутність підстав для його адміністративного затримання.
Або поки чоловік не оскаржить оголошення в розшук у судовому порядку. Ось приклад позитивного судового рішення суду https://reyestr.court.gov.ua/Review/127021385
З повагою, юрист Дерій В.О.!
так не порушено нічого і штрафу нема
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВ тому і справа, що потрібно спочатку відправити до ТЦК лист з вимогою надати пояснення на якій підставі вони внесли чоловіка в розшук і потім діяти в залежності від їх відповіді.
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ольга!
Так, Ви праві, вирішувати питання з приводу зняття розшуку персонально у ТЦК, на жаль, не вийде, оскільки з пройденою ВЛК та без оформленої відстрочки чоловік отримає бойову повістку.
По-перше, можна піти шляхом оскарження дій ТЦК щодо подання чоловіка у розшук безпідставно.
По-друге, можна визнати правопорушення та сплатити 8,5 К штрафу замість 17 К. Проте, не факт, що після відповідних дій з розшуку 100% знімуть.
Отже, якщо чоловік вчасно не оновив дані та не отримував повісток від ТЦК, то спочатку необхідно з'ясувати причину порушення правил ВО й, відповідно, подання у розшук.
Для того чоловік може направити заяву до ТЦК із проханням надати інформацію про те, які ж саме правила ВО ним були порушені (ризик отримати у відповідь повістку). Як також у даному варіанті Ви можете скористатись посгами адвоката чоловіка, який направить до ТЦК адвокатський запит.
Після того, як отримаєте відповідь та з урахуванням викладеного в останній, можна буде спробувати оскаржити внесення даних до реєстру про порушення ВО та подання у розшук. Зазвичай таке оскарження починається зі скарги до обласного ТЦК, якщо така скарга не спрацьовує надалі можна звернутись до МОУ й в крайньому випадку - до адміністративного суду.
Якщо посадовими особами ТЦК не складались ані протокол, ані постанова про адміністративне правопорушення на підставі яких передбачено внесення відомостей про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (пункт 20-1 статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»), то запис у Єдиному реєстрі про порушення ВО є неправомірним.
Як також, відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Отже. першочергово потрібно зрозуміти, які саме правила ПО порушив чоловік у розумінні ТЦК.
Щодо другого, а саме визнання правопорушення, то тут також є нюанси. По-перше, якщо чоловік нічого не порушував, то на якій підставі він повинен сплачувати штраф, навіть його половину?
По-друге, визнати правопорушення через Резерв+ не вийде, оскільки дана функція передбачена тільки для тих військовозобов'язаних, які невчасно оновили дані. Отже, прийдеться надсилати таку заяву до ТЦК Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення та чекати на надсилання постанови про притягнення до адмінвідповідальності також поштою. Є ризик того, що ТЦК взагалі таку заяву не розгляне у зв'язку із тим, що вона подана не персонально в ТЦК.
По-третє, як я і зазначав вище, сплата штрафу не гарантує чоловіку 100% зняття з розшуку.
Згідно із статтею 279-9 КУпАП. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та порушенням законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення, згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності та подала про це відповідну заяву:
"У разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України протягом трьох днів після отримання такої заяви зобов’язані перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності і з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України визначають розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.
У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, копія постанови по справі може бути направлена їй засобами електронного зв’язку на адресу електронної пошти, зазначену в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, або в її електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста".
Які взагалі плани в чоловіка на майбутнє щодо відстрочки? Бо без останньої це буде відбуватись постійно. Ви зможете знятись з цього розшуку, але ТЦК надішле повістку, за якою чоловік не з'явиться, і його знову подадуть у розшук...
З повагою, адвокат Айвазян.
але дані оновлені вчасно і штрафу нема, лише сьогодні з"явився розшук
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯ про те і говорю. Якщо чоловік не порушував правила військового обліку, то за що саме він повинен сплачувати штраф?
Моя відповідь не грунтується на тому, що чоловік повинен так вчиняти, навпаки я вважаю це недоцільним. Ви питаєте, як знятись із розшуку і я пропоную Вам варіанти, яких, на жаль, тільки два у даному випадку: або йти шляхом оскарження, або ж платити штраф.
зрозуміла Вас. Ми б заплатили штраф без питань, але його нема. Хіба потім з"явиться
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіШтрафу і не може бути, оскільки немає ані протоколу, ані постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Якщо Ви хочете заплатити штраф, то тоді визнавайте правопорушення шляхом подання заяви до ТЦК поштою. У такому разі постанова буде винесена без присутності чоловіка. Далі чекаєте, коли чоловіку надішлють постанову, сплачуєте штраф та надсилаєте квитанцію до ТЦК. Чекаєте, коли чоловіка знімуть із розшуку. Якщо цього не станеться, знову прийдеться оскаржувати дії ТЦК.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ЯКОГО ЧИСЛА ВАШ ЧОЛОВІК ОНОВИВ ДАНІ?
ЯКЩО ПІСЛЯ 17.07.24 РОКУ - ВІН ПОРУШИВ ЗАКОНОДАВСТВО, В ЦЬОМУ ВИПАДКУ ДИСТАНЦІЙНО ВИРІШИТИ ПИТАННЯ НЕМОЖЛИВО.
ЯКЩО ДО 17.07 ТО ЦЕ ПРОВИНА ТЦКСП.
ТОДІ ЦЕ ЯКИЙСЬ "ГЛЮК" В РЕЗЕРВІ.
СПРОБУЙТЕ ПЕРЕВСТАНОВИТИ "РЕЗЕРВ +".
НЕ БУВАЄ ЗАРАЗ ПОРУШЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ БЕЗ РОЗШУКУ - РЕЄСТР ЙОГО ГЕНЕРУЄ АВТОМАТИЧНО.
ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ:
1. ОСОБИСТО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП.
2. НАПРАВИТИ ДО ТЦКСП ЛИСТА ІЗ ВИМОГОЮ ВНЕСТИ КОРЕКТНІ ДАНІ ДО РЕЄСТРУ (ДОДАВШИ ДОКАЗИ, ЩО ВИ ОНОВИЛИ ДАНІ ДО 17.07.24).
3. ЗВЕРНУТИСЯ ДО СУДУ.
---
Починаючи з 17 липня 2025 року, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) втратять право накладати штрафи на військовозобов’язаних, які не оновили свої військово-облікові дані у визначений термін.
Відповідно до Закону України № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності 18 травня 2024 року, усі військовозобов’язані мали 60 днів — до 16 липня 2024 року включно — щоб уточнити свої персональні дані. За порушення цього обов’язку передбачалися адміністративні штрафи в розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.
Проте, відповідно до статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), накласти адмінстягнення за такі порушення можливо лише протягом трьох місяців з моменту їх виявлення, але не пізніше одного року з моменту вчинення.
Таким чином, 17 липня 2025 року минає рік із моменту, коли сплив кінцевий строк для оновлення даних, і ТЦК більше не мають юридичних підстав притягувати до відповідальності за цим порушенням.
2.
У Резерв+ запустили новий сервіс – сплата штрафів. Тепер військовозобов’язані можуть сплатити штраф за неуточнення даних до 16 липня 2024 року онлайн зі знижкою 50%, без черг та паперів. Це дозволяє оперативно закрити справу про адмінпорушення.
3.
ЧИ ЗНІМУТЬ З РОЗШУКУ, ЯКЩО СПЛАТИТИ ШТРАФ? :
Ні, не знімуть. У разі сплати штрафу громадянин фактично визнає себе винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 КУпАП.
Притягнення до адмінвідповідальності за порушення законодавства про мобілізацію є підставою для оголошення особи у розшук незалежно від того, сплатить вона штраф чи ні.
Сплата штрафу не виключає особу з розшуку в інформаційній системі «Оберіг» та інформаційній базі МВС, а також не звільняє від обов’язку прибувати до ТЦК.
Не треба думати, що ви сплатите штраф та ТЦК від вас відчепиться. Такого не буде. У разі сплати штрафу ви все одно будете рахуватись у розшуку.
Зняття з розшуку можливо лише у випадку оскарження та скасування судом постанови ТЦК, яка стала підставою для оголошення у розшук або вирішення питання при особистому зверненні до ТЦКСП.
дякую за інформацію. дані оновив ще в вересні 2023, останній раз був в ТЦК і на ВЛК 10.09.2024
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВИ НЕ ОНОВИЛИ ДАННІ ЗГІДНО ЗАКОНОДАВСТВА ДО 17.07.24 - ТОМУ ВАС ОГОЛОСИЛИ В РОЗШУК.
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ольго!
Строк притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210 та 210-1 КУпАП в особливий період 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше 1 року з дня вчинення.
Оновлення даних військовозобов'язаних в Україні у 2024 році стосується змін до законодавства, що зобов'язує чоловіків віком від 18 до 60 років оновити свої військово-облікові дані в ТЦК, ЦНАП або через застосунок "Резерв+". Термін для оновлення даних, встановлений на 60 днів з моменту набрання чинності законом 18 травня 2024 року, сплив 16 липня 2025 року.
Якщо дані у 2024 не оновлено, відповідно за даним фактом складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, який має розглядатися Начальником ТЦк та СП. Повідомлення про дату на час розгляду та постанова надійде рекомендованим листом на адресу зареєстрованого місця проживання, для Вашої явки до ТЦК та СП з метою надання пояснень під час розгляду справи по суті. Це і стало підставою для оголошення Вас у розшук.