Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня,
у мене у власності є частина будинку яка була підключена до водопровідної мережі ще в середині минулого століття. Система не на балансі водоканалу. Водопровідні труби старі і часто вода прориває. За мої кошти сертифіковані спецалісти які цим займаються поміняли труби на нові пластикові на вулиці перед моєю ділянкою та на моїй ділянці. В той же час сусіди пішли по іншому шляху, без дозвільних документів, без затвердженої проектної документації вони хочуть самостійно поміняти схему водопроводу на нашій частині вулиці проклавши труби не по плану. На даний момент риють траншеї в місцях де водопровід не проходить наприклад на відстані паралельно лінії основної труби діючого водопроводу.
Чи не могли б мені сказати які кроки можливі у рамках правового поля України щоб зупинити самовільні роботи по зміні схеми водопроводу у м. Києві?
Дякую,
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ви правильно оцінюєте ситуацію — втручання у схему водопроводу без проєктної документації, погодження та дозволів є самовільним будівництвом (роботами), що потенційно несе загрозу безпеці, майну та здоров’ю людей, а також порушує низку норм чинного законодавства.
1. Викликчте поліцію та зафіксуйте факт самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва.
2. Подайте скаргу до органу місцевого самоврядування.
У місті Києві контроль за такими роботами може здійснювати:
Ваші дії:
Форма заяви – довільна.
3. Повідомлення до КП «Київводоканал»
Якщо навіть система офіційно не перебуває на балансі, втручання в будь-яку водопровідну мережу, що з’єднана з централізованою, має узгоджуватися з водоканалом або іншими балансоутримувачами.
4. Заява-скарга до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДІАМ)
5. Судовий позов (якщо загроза майну/правам)
Якщо у Вас є реальний ризик порушення технічного стану вашого будинку/комунікацій; неможливість підключення; зменшення тиску води тощо - можна звернутися до суду із позовом про заборону виконання робіт; про усунення перешкод у користуванні майном (ст. 391 ЦКУ); про відшкодування шкоди, якщо буде прорив або пошкодження.
Резюме: що робити вже зараз
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Пане Дерій,
дуже дякую за допомогу. Вчора почала робити кроки згідно ваших порад. Катерина.