Задайте питання юристу

938 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

ДТП, транспортне право, 16 липня 2025, питання №139556 350₴

Чи можно отримати постійні права якщо виписали 3 протоколи, а рішення суду ще немає ?

Чи можно отримати постійні права (зараз тимчасові на 2роки) якщо виписали поліція 3 протоколи ( 122-2, 122-4, 124 купап), а рішення суду ще немає, вже пройшло більше 3 місяців тобто сроки притягнення вийшли (ст 130 не було), в кабінеті водія відмовили на заявку, написали тому що немає рішення суду, хоча поки немає рішення, я не винний (презумпція невинуватості) чи як?

Відповіді юристів (5)

    Турчин Ярослав Олексійович

    ДОБРОГО ДНЯ, МАКСИМЕ! Ви що не знаєте в якій країні живете?! - Поліція - перші порушники законів і злочинці у формі.

    Їм закон не писаний. У них є незаконна база, за якою вони дивляться наявність порушень. Суд їм теж не указ. От у них в планшеті є запис в базі "Армор" і все. А тому бігайте - доказуйте, що маєте якісь права і що їх записи в базі скасовані судом.

    Тому на практиці поки суд не закриє справу по строкам, а може поки ще Ви не отримаєте копію рішення з мокрою печаткою та не ткнете адмінпрактику носом і вони не внесуть у свою незаконну бандитську базу "Армор" - нічого не буде саме собою.

    Оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до відповідальності - 3 місяці, окрім виключень по ст. 130 КУпАП та по ряду інших статей, то Ви можете подати через систему "Електронний суд" заяву про закриття справи на підставі ст. 38 КУпАП у зв"язку із закінченням строків притягнення до адмін.відповідальності.

    Бо високі шанси того, що суд забуде винести рішення про закриття справи по строкам, або не зверне на це увагу ще й підмахне Вам порушення.

    Такі реалії, що під лежачий камінь вода не тече. Всього треба добиватися активно.

    Провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, або розпочате підлягає закриттю, у випадках, передбачених законодавством, зокрема, якщо закінчились строки притягнення до відповідальності, або щодо особи вже є рішення у цій справі (ст. 247 КУпАП).

    Без закриття справи на жаль наші "лівоохоронці" не спрацюють самі ще може й пів року - рік, якщо не більше.

    Щасти Вам у захисті своїх законних прав та інтересів!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Максиме!

    Вам не видадуть посвідчення водія, оскільки відкриті провадження по справам. Отже, для початку суд повинен іх закрити на підставі закінчення строків згідно статті 38 КУпАП, для того Вам необхідно подати до суду відповідне клопотання (https://mzahyst.com.ua/ru/klopotannya-pro-zakrytty...). Вже потім можна буде вирішувати питання далі.

    Отримати нове посвідчення водія у зв’язку з обміном виданого вперше посвідчення водія, на 2 роки, можливо виключно після закінчення строку його дії, а не раніше. Тобто, починаючи з дня, наступного після дати, вказаної як кінцева у наявному документі.

    Важливо зазначити, що відповідно до пункту 25¹ Постанови КМУ від 8 травня 1993 року № 340 обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, проводиться без складання іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

    У разі, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складення теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

    Відповідно до статті 247 КУпАП:

    Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:

    1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;

    2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;

    3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;

    4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;

    5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;

    6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;

    7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;

    8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;

    9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.

    Згідно із статтею 38 КУпАП, якою регулюються строки накладення адміністративного стягнення:

    • "Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частинах дев’ятій і десятій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
    • Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті.
    • Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтями 173-2 і 173-6 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня вчинення відповідного правопорушення.
    • Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
    • Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтями 204-1 і 204-2 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня їх виявлення, але не пізніше року з дня їх вчинення, а у разі вчинення таких правопорушень іноземцями або особами без громадянства, стосовно яких у встановленому законом порядку прийнято рішення про примусове повернення чи примусове видворення з України, - протягом часу, необхідного для їх виїзду з України, але не пізніше строку, визначеного законом для виїзду цих осіб з України чи забезпечення їх примусового видворення з України.
    • Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтею 130 цього Кодексу, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення.
    • Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених частинами третьою - шостою статті 164-14 цього Кодексу, може бути накладено протягом одного року з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
    • Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених частинами першою - четвертою статті 188-19 цього Кодексу, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення.
    • Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
    • Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених частинами дванадцятою і тринадцятою статті 212-3 цього Кодексу, може бути накладено протягом одного року з дня його вчинення.

    У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Максиме!

    Протоколи передані до суду?

    На жаль, потрібно чекати рішення суду про закриття справи у зв'язку із закінченням строків, передбачених статтею 38 КУпАП

    Згідно пункту 25-1 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами

    Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та невчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

    У разі ВЧИНЕННЯ особою протягом двох років з дня видачі вперше посвідчення водія трьох і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху або визнання особи винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України, без застосування до неї позбавлення права на керування транспортними засобами обмін такого посвідчення здійснюється із складенням теоретичного та практичного іспитів у територіальному сервісному центрі МВС.

    Справа в тому, що "вчинення адміністративного правопорушення" та "притягнення до адміністративної відповідальності" два різні поняття, тому склавши на Вас протокол поліція вважає, що Ви вчинили правопорушення.

    Згідно Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Складений протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, формуються у справу.

    Щоб безперешкодно обміняти посвідчення водія потрібно дочекатися поки суд закриє справу.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    НАЖАЛЬ, ВИ НЕ ОТРИМАЄТЕ АВТОМАТИЧНО ПОСТІЙНІ ПРАВА, ЯКЩО ХОЧАБ-ТО ОДНЕ ПОРУШЕННЯ НЕ БУДЕ СКАСОВАНО СУДОМ.

    НЕ ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ В ЗВ'ЯЗКУ ІЗ СПЛИВОМ ТРЬОХ МІСЯЦІВ, НЕ СКАСОВУЄ, ЩО ВИ ВЧИНИЛИ ТРИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРАВОПОРУШЕННЯ.

    Відповідно до пункту 25¹ Постанови КМУ від 8 травня 1993 року № 340 обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, проводиться без складання іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

    У разі, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складення теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

    Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та після успішного складання теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Максиме!

    Згідно статті 122-2 КУпАП залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.

    У відповідності до статті 122-2 КУпАП невиконання водіями вимог про зупинку тягне за собою накладення штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

    За сукупністю двох адміністративних правопорушень, якщо особа була позбавлена права керування транспортними засобами на різні строки за два різні порушення, то застосовується більший строк позбавлення.

    Тобто наразі є підстави для позбавлення Вас водійських прав на строк один рік, у разі притягнення судом до адміністративної відповідальності.

    Протокол є підставою для подальшого розгляду справи про адміністративне правопорушення уповноваженим органом (судом).

    Особа вважається такою, що вчинила адміністративне правопорушення, якщо вона вчинила дію або бездіяльність, що порушує громадський порядок, правопорядок, власність або права громадян, і за яку передбачена адміністративна відповідальність згідно з законодавством.

    Якщо особа вважає, що її притягують до адміністративної відповідальності незаконно, вона має право оскаржити рішення у суді, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

    Відповідно до статті 280 КУпАП орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

    Стаття 221 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає перелік адміністративних правопорушень, які розглядаються судами. До них, зокрема, належать правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

    Наразі судом протоколи не розглянуто, не з'ясовано чи було вчинено адміністративне правопорушення, тому слід підготувати пояснення для суду за фактами вчинення кожного адміністративного правопорушення окремо.

    Отримати нове посвідчення водія у зв’язку з обміном виданого вперше посвідчення водія, на 2 роки, можливо виключно після закінчення строку його дії, а не раніше. Тобто, починаючи з дня, наступного після дати, вказаної як кінцева у наявному документі.

    Важливо зазначити, що відповідно до пункту 25¹ Постанови КМУ від 8 травня 1993 року № 340 обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, проводиться без складання іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

    У разі, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складення теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

    Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та після успішного складання теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

    Слід звернутися особисто з заявою до сервісного центру МВС про обмін тимчасових прав на посвідчення водія, зазначивши всі фактичні обставини.

    Для суду слід підготувати письмові пояснення за фактом вчинення кожного адміністративного правопорушення окремо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України