Задайте питання юристу

938 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 18 липня 2025, питання №139643

Оптимальний варіант перейти з відстрочки на бронювання

31 грудня у мене завершується навчання і відповідно я втрачу діючу відстрочку, вже знайшов підприємство куди буду влаштовуватись найближчим часом, вони мають квоту на бронювання працівників і я цілком міг би претендувати на це. Чи можу я якось паралельно запустити цей процес, чи лише дочекатись 1 січня коли закінчиться відстрочка можна буде почати щось робити з бронюванням?
Не так давно мене помилково відрахували з ВНЗ, і як тільки оновились дані в Резерв+ з цього приводу - відразу прилетів розшук і відповідно порушення правил обліку. Тому переймаюсь чи не трапиться таке саме 1 січня і відповідно я втрачу шанс бути заброньованим.
В ідеалі хотілось би плавно перейти з одного типу відстрочки на інший, можливо завчасно щось підготувавши тощо.

Відповіді юристів (9)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Найпростіший спосіб отримати відповідь, це просто подати підприємтвом заявку на бронь. Якщо система пропустить, буде бронювання, якщо ні, то прийде відмова і ніхто ніяк не постраждає від цього.

    Але, якщо у особи є відстрочка, то бронь не надається.

    Крім того, якщо у Вас досі висить порушення ВО, то точно не буде броні, поки не вирішите це питання.

    • Андрій Клієнт 4 години тому

      Порушення наразі нема, по документам все чисто "Але, якщо у особи є відстрочка, то бронь не надається." - це зрозуміло, питання більше в тому чи реально з 1 січня не отримати якийсь розшук і мати умовне "вікно можливостей" щоб оформити бронювання, типу чи існують якісь процедури які можна почати заздалегідь тощо

      • Прокопець Олександр Васильович

        Звісно реально не отримати розшук. Чому Ви думаєте, що буде автоматичний розшук, якщо особливих підстав для цього немає?

        Справа в тому, що відстрочка не захищає від накладення адміністративного стягнення, якщо є підстави. Відстрочка захищає виключно від мобілізації.

        Процедура бронювання максимально проста. Підприємство подає заяву через дію. По часу це приблизно 3 хвилини. І через 3 дні приходить відповідь, або бронь, або відмова із зазначенням причини.

        • Андрій Клієнт 4 години тому

          "Чому Ви думаєте, що буде автоматичний розшук, якщо особливих підстав для цього немає?" - тепер трохи боюсь за це тому що коли помилково відрахували, то з ВНЗ(з відділення військового обліку) прийшов лист, де було від руки прописано "Зняти відстрочку і подати в розшук", і відповідно коли Резерв оновився(з затримкою в декілька тижнів як мінімум), то я вже мав розшук і порушення, які зняли після вияснення обставин

          • Прокопець Олександр Васильович

            А як відбувалось "вияснення обставин"?

            • Андрій Клієнт 3 години тому

              отримав чинний витяг з ЄДЕБО + довідку з місця навчання і передав у свій ТЦК

    Прокопець Олександр Васильович

    Ну то це питання в тцк вирішено і навряд чи вони прям на наступний день після закінчення відстрочки зацікавляться Вами.

    Незрозумілим залишиться питання, як швидко в системі оновиться інформація про закінчення відстрочки. Від цього буде залежати, як швидко Ви зможете податись на бронь.

    Андрій Клієнт 2 години тому

    Зрозумів, дякую

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Потрібно чекати 1 січня, адже поки у Вас не закінчиться відстрочка по навчанню - підприємство не зможе Вас забронюти, так як система просто відхилить запит.

    Згідно постанови КМУ 560 не підлягають бронюванню військовозобов’язані, які згідно із законом не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України