Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день.
Я мати дитини, якій колишній чоловік має сплачувати аліменти за рішенням суду. Але жодного разу не сплатив, хоча рішення суду винесене 24.06.2024 року, і згідно з ним він повинен сплачувати аліменти з дати подачі заяви — з 16.10.2023 року. Я хочу подати позов про стягнення пені.
Питання:
Чи повинна я сплачувати судовий збір для подачі цього позову?
Чи дійсно стаття 75 Сімейного кодексу України та стаття 37 Закону України «Про виконавче провадження» регулюють питання стягнення пені? Чи це регулюється статтею 196 СК України?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ви зверталися до державного виконавця, щоб він у примусовому порядку стягував аліменти з чоловіка?
Позивачі у справах про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Згідно ч.1 статті 196 СКУ У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Лана!
Ви стягуєте аліменти?
Стаття 5 ЗУ "Про судовий збір":
Пільги щодо сплати судового збору
1. Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:
3) позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів;
Стаття 37 регулює питання накладання стягнення виконавчою службою за несвоєчасну сплату аліментів. Тобто даний вид стягнення не має відношення до пені по аліментах.
Так, у разі подання позову до суду питання регулюється саме статтею 196 СКУ.
З повагою, адвокат Айвазян.