Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день,
Можно проконсультироваться по поводу ВЛК для обмежено ппидатних?
Сын пошёл проходить ВЛК до 5.06.
Был направлен на дообследование в больницу, подтвердили диагноз 21б
Остальных всех прошел 11.07.
Но возникла проблема
Врачей проходил несколько раз( там если за 4 дня не прошел, дают новое направление на 4 дня)
При первом обращении к хирургу врач написала Варикоз статья 42в и спросила, нет ли узи.
Он никогда не обращался по этому поводу.
Но после этого прошел узи и хирурга в Эввиве и семейный врач дала выписку, куда внесла все данные этого обследования и диагноз.
Диагноз соответствовал группе «б» и указано, что есть киста в суставе, требуется операция.
При повторном посещении хирурга в конце ВЛК для того, чтобы перенесла данные другой датой, врач отказалась принимать документы, в грубой форме, что при первом обращении не было жалоб и что семейный врач написала это безосновательно (.
Он просил тимчасову неприд. для лечения или Акт на дообследование, если не верят документам.
И врач сказала- делай операцию в коммерции( ?) и тогда дам тимчасову.
После этого 14.07. Сделал МРТ в центре при Медрадиологии, а на 24.07. запись к травматологу в Ситенко.
Когда после проходження всех врачей сидел к Главе комиссии с заявлением, что просит дать время на лечение, т. к. Документы не учтены, прием закончился буквально на нем- не приняли.
Он сказал, что у него последний день комиссии, а Глава сказал, что у него есть 5 дней для подтверждения у Главы.
Но он больше не пришел, потому что нет заключения травматолога Ситенко на МРТ.
Поэтому откажут, сославшись, что вывод МРТ не является диагнозом.
Не может попасть ни к одному травматологу гос. поликлиник, а в своей нет специалистов.
Хочу проконсультироваться по поводу этого.
Что грозит и как быть.
23.07. Экзамен на аспирантуру, зачисление 15.09.
Цель дотянуть.
Пока нет изменений в Резерве.
Прошу проконсультировать
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Законодавство передбачає, що строк проходження ВЛК становить 4 дні, але він може бути продовженим якщо:
За непроходження ВЛК (незалежно від того як син отримав направлення через Резерв+ чи звичайною повісткою) його можуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП (штраф від 17 тис. грн. , але при визнанні правопорушення його можна зменшити до 8500 грн)
Крім того, його можуть внести в базу Нацполіції та оголосити в адміністративний розшук (про це буде вказано в Резерв+). При зустрічі з групою оповіщення на вулиці - його можуть затримати працівники поліції та доставити до ТЦК.
До того ж, якщо в Резерв+ буде статус про порушення військового обліку, це може ускладнити вступ до ВНЗ, проте все залежить від позиції ВНЗ.
Проте, якщо син не пройшов медогляд через об'єктивні причини (черги, обстеження, хірургічне лікування), то його не повинні штрафувати. Головне - мати докази.
На даний час можна звернутися до голови ВЛК та подати скаргу на хірурга, так як він не направляє на добстеження та не дає направлення на хірургічне лікування.
Водночас тимчасову непридатність син отримає лише після проведення операції.
Щоб дотягнути до 15.09 - сину потрібно, щоб його відправили на дообстеження або хірургічне лікування.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день, Тетяна!
Почнемо з того, що Вас син сформував направлення на ВЛК до 5 червня і розпочав проходження комісії. Тож, для притягнення його до відповідальсності саме за непроходження ВЛК, як обмежено-придатного, я підстав не бачу.
Щодо ситуації в цілому, то в даному варіанті ТЦК може спробувати притягнути до відповідальності саме у зв'язку із непроходженням ВЛК у встановлені строки, тобто за 14 днів з урахуванням направлення на додаткове обстеження.
Хоча, Ваш син не може нести відповідальність за те, що в місті відсутні профільні лікарі, які повинні підтвердити діагноз, бо, дійсно, висновки МРТ лікарі ВЛК не сприймають до уваги без заключення лікаря.
Це звісно, неправомірно, оскільки проблема була виявлена під час дообстеження, а отже лікар ВЛК повинен був врахувати останню.
Доволі дивна вимога, оскільки лікарі ВЛК навпроти не дуже полюбляють висновки приватних лікарів.
Максимум, що загрожує Вашому сину, це адміністративна відповідальність за непроходження ВЛК й, відповідно, подання у розшук.
Це не повинно завадити вступу до аспірантури, якщо заклад не вимагає "чистий" Резерв+ при вступі, проте, це є ризиком при зустрічі із групами оповіщення. Якщо сина подадуть у розшук, поліція матиме право доставити його до ТЦК примусово. Без оформленої відстрочки таке доставлення дуже ризиковане.
Якщо термін проходження ВЛК кожного разу продовжує ВЛК, то, можливо, є сенс звернутись до голови ВЛК письмово із проханням продовжити строк, оскільки на 24 липня Ваш син все ж таки записан на прийом до профільного лікаря й після того зможе прийти та закрити ВЛК.
Який взагалі план в сина? Після 24 липня робити операцію, а вже після того йти на ВЛК чи отримати висновок профільного лікаря та йти на ВЛК?
Як також. можливо звернутись письмово до ТЦК та повідомити його про ситуацію, яка склалася, аби останній не вносив дані про порушення ВО до Єдиного реєстру та не подавав у розшук. Але, в даному випадку все залежатиме від ТЦК, головне щоб не сталося так, коли за отриманної інформації від сина, військкомат вчинить навпаки.
Маєте на увазі розшук чи появу постанови ВЛК?
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
НАПИШИТЬ ЗАЯВУ НА ІМ'Я ГОЛОВИ ВЛК НА НЕПРАВОМІРНІ ДІЇ ЛІКАРЯ-ХІРУРГА (ОБОВ'ЯЗКОВО ЗАРЕЄСТРУЙТИ, ЩОБ В ПОДАЛЬШОМУ МАТИ МОЖЛИВІСТЬ ОСКАРЖИТИ МОЖЛИВИЙ ШТРАФ).
НЕХАЙ ВАШ СИН БЕЗ НАПРАВЛЕННЯ ЗРОБИТЬ ОПЕРАЦІЮ.
ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ МОЖЛИВИЙ ТІЛЬКІ ОДИН ВИСНОВОК ВЛК - ТИМЧАСОВО НЕПРИДАТНІ ДО МОБІЛІЗАЦІЇ.
ЧЕРЕЗ ТРИ МІСЯЦІ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇЇ, ВЛК БУДЕ ВИЗНАЧАТИСЯ ПО СТУПЕНЮ ПРИДАТНОСТІ.
ЦЬОГО ЧАСУ БУДЕ ДОСТАТНЬО, ЩОБ ПІСЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ, ОФОРМИТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
Військовозобовʼязані та військовослужбовці, які отримали висновок ВЛК за статтею 65 розкладу хвороб в новій редакції мають наступні захворювання: Стани після перенесених гострих, загострення хронічних хвороб кістково-м’язової системи і сполучної тканини, хірургічного лікування.
За статтею 65 можна отримати тільки висновок: Тимчасово непридатні. Потребують лікування, відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків.
Стаття 65: призовники, які перенесли гострі запалення суглобів, до завершення лікування - тимчасово непридатні. У разі відсутності ознак запалення протягом 6 місяців (на воєнний час - через 3 місяці) після перенесеної гострої хвороби громадяни визнаються придатними до військової служби та навчання у ВВНЗ.Постанова про потребу у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою приймається у випадках, коли по завершенні лікування після гострих та загострення хронічних захворювань кістково-м’язової системи зберігається функціональна недостатність суглобів, а для відновлення функції потрібний термін не менше одного місяця. За цією статтею приймається постанова про потребу військовослужбовців у звільненні від виконання службових обов’язків або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою при тимчасових обмеженнях рухів опорно-рухового апарату після операцій на кістках, суглобах, м’язах, сухожилках з приводу їх захворювань, ендопротезувань великих суглобів (за винятком оперативного лікування пухлин та травм).
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
На мій погляд, штраф Вам не загрожує, адже Ви почали проходити ВЛК до 05.06.
Будьте також готові і до того, що можливо рішення ВЛК доведеться оскаржувати.
3. Порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК
3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій, а також наявних медичних записів та висновків у відповідних реєстрах електронної системи охорони здоров’я.
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
З повагою!