Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Ситуація наступна: людина, яка є громадянином іншої країни і ніколи не мала громадянства України, але має посвідку на постійне проживання вже вдруге затримується працівниками ТЦК на блокпості з аргументацією, що людина перебуває в розшуку. В обох випадках після затримання довго тримали в ТЦК але врешті відпускали.
Людина завантажила резерв+, і виявилось, що дійсно відображається що вона на обліку і в розшуку. Як це можливо? І який можливий алгоритм дій щоб в подальшому уникнути неприємностей на блокпостах? Звертатись до місцевого відділу ТЦК та СП?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анатолію!
Ситуація наступна: людина, яка є громадянином іншої країни і ніколи не мала громадянства України, але має посвідку на постійне проживання вже вдруге затримується працівниками ТЦК на блокпості з аргументацією, що людина перебуває в розшуку. В обох випадках після затримання довго тримали в ТЦК але врешті відпускали.Людина завантажила резерв+, і виявилось, що дійсно відображається що вона на обліку і в розшуку.
Дуже дивна ситуація. Як я розумію, то людину поставили на облік в ТЦК, але є питання на підставі чого, якщо чоловік не має громадянства України? ПМП не надає особі статус громадянина України.
Документи, що підтверджують громадянство України:
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
"81. Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений".
По-перше, потрібно звертатись до ТЦК, який поставив чоловіка на облік та з'ясовувати, на якій підставі це сталося. По-друге, потрібно звертатись зі скаргами до обласного ТЦК, Генштабу та МОУ. По-третє, якщо всі ці дії не дадуть бажано результату, то потрібно звертатись до адміністративного суду та оскаржувати дії ТЦК.
Відповідно до ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу":
1. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком громадян України.
2. Військовий обов’язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
3. Військовий обов’язок включає:
підготовку громадян до військової служби;
взяття громадян на військовий облік;
прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу;
проходження військової служби;
виконання військового обов’язку в запасі;
проходження служби у військовому резерві;
дотримання правил військового обліку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анатолій!
Згідно частини 6 статті 1 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" Військовий обов’язок не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні.
Тому, якщо Ви не маєте громадянства України (та раніше його не мали), то включення Вас в Реєстр Оберіг є незаконним, адже згідно ЗУ "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів"
Єдиний державний реєстр - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Скоріш за все Державна міграційна служба неправомірно передала про Вас інформацію до Реєстру як про громадянина України.
Обов'язково зверніться письмово рекомендованим листом з описом вкладеного до ТЦК за місцем проживання та вимагайте виключення Ваших даних з системи, адже це незаконно.
Якщо отримаєте відмову, то потрібно оскаржувавати бездіяльність ТЦК в судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Згідно зі статтею 65 Конституції України, захист Вітчизни є обов'язком громадян України. Це означає, що примусова мобілізація стосується лише громадян України.
Іноземця з посвідкою на проживання в Україні не можуть мобілізувати примусово. Згідно з українським законодавством, військовий обов'язок поширюється на громадян України, а не на іноземців, навіть якщо вони мають посвідку на проживання. Однак, іноземці можуть добровільно вступити до Збройних Сил України за контрактом.
ОСОБІ НЕОБХІДНО ПИСЬМОВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП ІЗ ЗАЯВОЮ ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ ЙОГО З РЕЄСТРУ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ ТА ЗНЯТТЯ З РОЗШУКУ.
В РАЗІ ВІДМОВИ АБО БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ТЦКСП НЕОБХІДНО СКАРЖИТИСЯ АБО ЗВЕРНУТИСЯ ДО СУДУ ЗА ЗАХИСТОМ СВОЇХ ПРАВ.
СКАРЖИТИСЯ КРАЩЕ ДО УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ:
https://ombudsman.gov.ua/