Задайте питання юристу

938 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 21 липня 2025, питання №139793

Продал авто по техпаспорта, пришел штраф, как поступить с авто

Я, громадянин України, проживаю в м. Мелітополь. Після початку війни з РФ з 2022р на території підконтрольній України не перебував. У 2023 році продав своє авто Daewoo Lanos по тех. паспорту на території однієї держави ЕС авто іншому громадянину України, який і завіз авто на територію України.
Мені зараз почали приходити штрафи за порушення ПДР. Контактів тієї людини не залишилось, тільки фото його паспорту. Можливо оскаржити ці штрафи? І яким чином
Якщо не оплачу штраф, авто швидко заарештують чтоб закрити штраф, Чи що лучше зробити щоб зняти з себе авто.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Ви не зможете оскаржити штрафи, оскільки є власником авто. Продаж останнього по техпаспорту не позбавляє Вас права власності на авто. Якщо б Ви обрали у Дії належного користувача авто, тоді б штраф сплачувала особа, яка керує авто.

    Зняття з обліку транспортного засобу

    Послугу надають територіальні сервісні центри МВС

    Зняти з обліку транспортний засіб можна у випадках:

    • вивезення транспортного засобу за кордон (на постійне проживання, при продажу нерезиденту тощо);
    • за рішенням суду;
    • у зв’язку зі скасуванням реєстрації;
    • у зв’язку з вибракуванням;
    • у зв’язку зі зміною органу реєстрації.

    Перелік документів, необхідних для отримання послуги, а також вимоги до них:

    • заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
    • паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:
      • тимчасове посвідчення громадянина України;
      • посвідка на постійне проживання;
      • посвідки на тимчасове проживання;
      • посвідчення біженця;
      • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
      • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

    (у разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка)

    • документ, що посвідчує особу уповноваженого представника (для фізичних осіб — нотаріально посвідчена довіреність);
    • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
    • рішення суду.

    * висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу, що вносяться до електронного реєстру працівниками експертної служби МВС (не є обов’язковим та проводиться за бажанням при перереєстрації транспортного засобу).

    Порядок проведення експертного дослідження транспортних засобів.

    Під час зняття з обліку транспортних засобів номерні знаки здаються та видаються номерні знаки для разових поїздок, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та реєстраційна карта.

    Послідовність дій одержувача послуги:

    Суб’єкт звернення особисто або через уповноважену ним особу (представника) подає до суб’єкта надання адміністративної послуги або до центру надання адміністративних послуг повний пакет документів, необхідних для отримання адміністративної послуги.

    Орієнтовна вартість послуги: 225 грн (крім вибракування транспортних засобів)

    Строк надання послуги:

    Протягом робочого дня з моменту подання документів.

    Перелік підстав для відмови в наданні послуги:

    • подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів;
    • у результаті перевірки за Єдиним державним реєстром транспортних засобів, автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, банком даних Генерального секретаріату Інтерполу, Державним реєстром обтяжень рухомого майна, Єдиним реєстром боржників установлено наявність відомостей про арешт, розшук, заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію транспортного засобу, або про особу в Єдиному реєстрі боржників.
    Вибракування транспортного засобу

    Послугу надають територіальні сервісні центри МВС

    Перелік документів, необхідних для отримання послуги, а також вимоги до них:

    • заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
    • документ, що посвідчує особу;
    • документ, що посвідчує особу уповноваженого представника (для фізичних осіб — нотаріально посвідчена довіреність);
    • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) (за наявності);
    • номерні знаки (за наявності);
    • Для фізичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ — пояснення.
    • Для юридичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ акт службового розслідування, довіреність, оформлена у встановленому порядку, копія рішення власника, засвідчена у встановленому порядку (для організацій з державною формою власності — згода або дозвіл відповідних суб’єктів управління майном), наказ на призначення відповідальної особи, акт на вибракування.
    • При викраденні номерних знаків або свідоцтва про реєстрацію ТЗ – постанова (довідка) органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення номерних знаків (знака), свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), або постанова (довідка) про порушення кримінальної справи.

    Послідовність дій одержувача послуги:

    • Суб’єкт звернення особисто або через уповноважену ним особу (представника) подає до суб’єкта надання адміністративної послуги або до центру надання адміністративних послуг повний пакет документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, у паперовому вигляді.

    Вартість послуги:

    Безоплатно

    Строк надання послуги:

    Протягом робочого дня з моменту подання документів.

    Перелік підстав для відмови в наданні послуги:

    • Подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів;
    • в результаті перевірки за Єдиним державним реєстром транспортних засобів та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби встановлено, що транспортний засіб перебуває в розшуку або під арештом.

    Після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації буде неможливе.

    Оголошення авто у розшук шляхом подання заяви про злочин до поліції.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України