Задайте питання юристу

938 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 23 липня 2025, питання №139882 500₴

Чи потрібно писати заяву в МВС про втрату військового квитка та подавати в газету об'яву про втрату?

При втраті військового квитка раніше було потрібно звернутися в поліцію з заявою про втрату і вони проводили розшук. Також потрібно було в газеті публікувати обь'яву про втрату.
Чи потрібно зараз виконувати ці дії згідно актуального законодавства?

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович
    75%

    Доброго дня!

    Якщо Ви повідомите поліцію про викрадення військово-облікового документа, то можна уникнути штрафу.

    Якщо Ви просто повідомите ТЦК про втрату ВОД з необережності, то на Вас чекатиме штраф від 850 до 1700 грн.

    Водночас, якщо Ви не хочете йти до ТЦК та оформляти новий паперовий ВОД, то Ви можете згенерувати собі електронний ВОД через Резерв+ або ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do... та за потреби надавати його групі оповіщення або будь-яким державним органам, підприємствам, установам.

    АДЖЕ , згідно пункту 9 постанови КМУ 559 Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    Згідно статті 211 КУпАП

    Зіпсуття або недбале зберігання призовниками, військовозобов’язаними і резервістами військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних), яке спричинило їх втрату, -

    тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період - тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Відповідно до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    16. Про втрату військово-облікового документа на бланку громадянин України зобов’язаний повідомити керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (керівнику відповідного органу СБУ, підрозділу розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку.

    17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.

    18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом П'ЯТИ робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Вітаю Вас.

    На жаль, але точної відповіді на це питання немає. Все залежить від ТЦК та СП, їх відношення до такої втрати. Раніше ми обов'язково подавали оголошення про втрату до газети, але бували випадки, коли для ТЦК взагалі не треба було цього, а головне - сплата штрафу. А були випадки, коли ТЦК вимагали і заяви до поліції. Тому тут все залежить від практики ТЦК. Якщо Ви потрапили в таку ситуацію, я б рекомендував все таки набрати до ТЦК та уточнити, аби не робити марних дій.

    З повагою! Щасти Вам!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Порядок дій у випадку втрати військового квитка визначається Порядком оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    При втраті військового квитка необхідно негайно сповістити орган ТЦК та СП, якщо Ви військовозобов'язаний, або командування військової частини, якщо військовий.

    За втрату військового квитка передбачена адміністративна відповідальність від 850 до 1700 грн. (на цей час).

    З повагою, адвокат С. Гіммельфарб

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ЗАЯВУ В ПОЛІЦІЮ ТРЕБА ПИСАТИ, ЯКЩО ПАПЕРОВИЙ ВОД ВКРАДЕНО.

    ОБЯВУ В ЗМІ ПИСАТИ НЕ ПОТРІБНО.

    ЗА ВТРАТУ ПАПЕРОВОГО ВОД ВАС ПРИТЯГНУТЬ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

    ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 16 травня 2024 р. N 559

    ПОРЯДОКоформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів

    https://ips.ligazakon.net/document/view/KP240559?a...

    15. Громадяни зобов'язані надійно зберігати військово-обліковий документ на бланку, стежити за своєчасним і точним внесенням до нього змін та дотримуватися правил військового обліку.

    16. Про втрату військово-облікового документа на бланку громадянин України зобов'язаний повідомити керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (керівнику відповідного органу СБУ, підрозділу розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку.

    25. За зіпсування або недбале зберігання військово-облікового документа на бланку громадянин України несе відповідальність відповідно до закону.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України