Задайте питання юристу

938 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 24 липня 2025, питання №139902 350₴

Віл 4 стадія з кандидозом легень і стравоходу

Чи є правомірним рішення ВЛК, яким мене визнано придатним до служби за статтями 4б,26в, 23в, 52в, 46б, 64в графи II Розкладу хвороб, при тому що в офіційному діагнозі зазначено: ВІЛ-інфекція стадія IV, CD4+ = 219, кандидоз органів травлення і дихання? Чи є неназивання статті 5а Розкладу хвороб у висновку ВЛК підставою для визнання цього висновку неправомірним та його оскарження?4б ніякого відношення до моіх діагнозів не має,так як немаю ніяких гепатитів.Також у карті медичного обстеження мені вклеіли чужі відбитки по виміру глазного тиску.

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитре!

    Перші питання, які виникають у зв'язку з описаною Вами ситуацією: Чи оглядав Вас лікар-інфокціонист, і чи надавали Ви йому медичні документи з відпповідними висновками останнього, що підтверджують у Вас наявність ВІЛ?

    Дійсно, пункт а) статті 5 Розкладу хвороб Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, який передбачає хворобу, зумовлену ВІЛ (прогресуючу), з імунною декомпенсацією, тягне за собою висновок ВЛК про непридатність до військової служби.

    Але при тому Вам слід врахувати, що у додатку до згаданого пункту уточнюється, що:

    "1) до пункту «а» належать захворювання, що входять до переліку нозологій клінічної стадії I-IV, за рівня CD4 < 200 кл/мкл, незалежно від рівня ВН та прийому АРТ.

    За наявності у ЛЖВ ВІЛ-індукованої анемії (гемоглобін <80 г/л), нейтропенії (<0,5×109/л) та/або хронічної тромбоцитопенії (<50×109/л) незалежно від рівня CD4 військовослужбовці оглядаються за пунктом «а».

    У випадках наявності віддалених наслідків раніше перенесених опортуністичних інфекцій огляд проводиться за пунктом «а».

    У разі прогнозованого, тривалого стаціонарного лікування або несприятливого прогнозу перебігу захворювання медичний огляд за пунктом «а» проводиться до завершення повного курсу лікування опортуністичного захворювання, за рішенням лікарського консиліуму в найкоротші строки.".

    Ваш показник рівня CD4 - 219 кл/мкл, що трошки більше за наведений в додатку. Тобто це може бути причиною визначення Вашої придатності за пунктом б) статті 5 РХ, а не за пунктом а) тої ж статті.

    Втім неврахування статті 5 РХ при проведенні Вам ВЛК взагалі, на мою думку, є грубим і кричущим порушенням медичної етики та доброчесності, особливо, якщо відповіді на мої питання до Вас, які я поставив в самому початку консультації, будуть позитивними.

    Тим більше, що більшість із наявних у Вас хвороб за пунктами 26в, 23в, 52в, 46б, 64в, зазначених у постанові ВЛК, так або інакше можуть бути пов'язані саме з ВІЛ, а включення до постанови ВЛК діагнозів, що не мають до Вас жодного відношлення, вказує, як мінімум, на службову недбалість тих медичних працівників, хто проводив Вам обстеження в складі комісії.

    Доречи в додатку до статті 5 РХ, в тому числі зазначається, що:

    "Під час проведення медичного огляду військовослужбовців за даною статтею обов’язковими є огляд інфекціоністом, імунологічне дослідження сироватки крові на наявність антитіл до ВІЛ або антитіл та білку р24 ВІЛ, визначення рівнів абсолютного значення CD4 Т-лімфоцитів (CD4) та, за клінічної потреби, вірусного навантаження (ВН) ВІЛ.

    Лабораторне підтвердження діагнозу ВІЛ-інфекції проводиться відповідно до системи управління якістю лабораторних досліджень у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.".

    Тож, якщо це не було зроблено, а Ваш рівень абсолютного значення CD-4 з моменту останнього огляду профільного лікаря до моменту проведення ВЛК змінився в бік декомпенсації, то, відповідно, і весь висновок ВЛК виявиться абсолютно некоректним, і залишати його в тому вигляді, як він є, просто не припустимо!

    В той самий час, відповідно до глави 3 розділу І Наказу МОУ №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» врегульований порядок подання та розгляду звернень війьсковозобов'язаних та військовослужбовців до штатних ВЛК:

    «3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.

    3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».

    3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».

    Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій.

    Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим. У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному (Київському та Севастопольському міських) ТЦК та СП.

    Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.

    Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.

    3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (відміни, скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК.

    Таке рішення є обов’язковим до виконання та має бути реалізовано не пізніше ніж в місячний строк з дати прийняття.

    У разі визнання штатною ВЛК звернення необґрунтованим, воно повертається заявнику (скаржнику) з відповідними роз’ясненнями, у строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».

    У разі прийняття рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд, військовослужбовці та інші особи, зазначені у пункті 1.2 глави 1 цього розділу, направляються для проходження медичного огляду до іншої ВЛК, ніж та, постанова якої оскаржується.

    У разі якщо штатна ВЛК визнає постанову позаштатної ВЛК обґрунтованою або визначає відсутність підстав для направлення заявника на повторний (контрольний) медичний огляд ВЛК, штатна ВЛК надає заявнику відповідне роз’яснення, оформлене листом».

    ВИСНОВОК:

    На моє глибоке переконання та згідно з наведеними мною у консультації аргументами, підкріпленими посиланнями на відповідні норми закону, Ви маєте повне право:

    ПО-ПЕРШЕ, вимагати переогляду постанови ВЛК через числені порушення порядку її проведення та некоректністю представлених у постанові висновків;

    ПО-ДРУГЕ, оскаржувати незаконну постанову ВЛК в адміністративному чи навіть у судовому порядку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Айвазян Юрій Климентійович

    На доповнення до своєї відповіді чіпляю Вам у посиланні нижче зразок скарги на постанову ВЛК. Може стане при нагоді.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ЯКЩО У ВАС ВІЛ, ТО ПОВИННА ЗАСТОСОВУВАТИСЯ СТАТТЯ 5 НАКАЗУ МО УКРАЇНИ 402.

    Ступінь придатності за Статтею 5 військово-лікарської комісії (ВЛК) в новій редакції згідно Наказу № 262 від 27.04.2024

    З 04 травня 2024 набули чинності нові зміни розкладу хвороб котрі визначають ступінь придатності військовозобовʼязаних до військової служби.

    Прийняттям Наказу № 262 від 27.04.2024 Міністерство оборони України визначило нові правила за котрими діагнозами особа може бути визнана:

    1. Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;
    2. Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
    3. Придатні

    При визначенні придатності до військової служби беруться до уваги:

    а) наявність захворювань, порушень розвитку та фізичних вад;

    б) фізичні, функціональні та психічні особливості;

    в) ступінь ураження органів та систем організму.

    Придатність до військової служби визначається з урахуванням ступеня обмеження функціональних можливостей, пристосованості до умов військової служби та вимог військової спеціальності.

    1. Придатність до військової служби може обмеженою відносно місць проходження служби.
    2. Порядок призначення військових лікарських оглядів та встановлення придатності до військової служби визначається наказами Міністра оборони України та Міністра охорони здоров'я України.

    Стаття 5 ВЛК включає у себе: хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) В20-В24, безсимптомне носійство ВІЛ Z21.

    Стаття 5-а ВЛК Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку, належать: захворювання, що входять до переліку нозологій клінічної стадії I-IV, за рівня CD4 < 200 кл/мкл, незалежно від рівня ВН та прийому АРТ.

    За наявності у ЛЖВ ВІЛ-індукованої анемії (гемоглобін <80 г/л), нейтропенії (<0,5×109/л) та/або хронічної тромбоцитопенії (<50×109/л) незалежно від рівня CD4 військовослужбовці оглядаються за пунктом «а».

    У випадках наявності віддалених наслідків раніше перенесених опортуністичних інфекцій огляд проводиться за пунктом «а».

    У разі прогнозованого, тривалого стаціонарного лікування або несприятливого прогнозу перебігу захворювання медичний огляд за пунктом «а» проводиться до завершення повного курсу лікування опортуністичного захворювання, за рішенням лікарського консиліуму в найкоротші строки.

    Стаття 5-б ВЛК Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони, належать: захворювання, що входять до переліку нозологій клінічної стадії I-IV, з рівнем CD4 200-499 кл/мкл.

    Стаття 5-в ВЛК Придатні, належать: захворювання, що входять до переліку нозологій клінічної стадії I-IV (В20, В22-В24 та Z21), з імунною компенсацією, СD4 > SS500 кл/мкл.

    Голова, заступник голови, члени комісії та секретар ВЛК зобов’язані вживати необхідних заходів для забезпечення належного зберігання конфіденційної інформації про військовослужбовців - ЛЖВ, та захисту такої інформації від розголошення та розкриття третім особам.

    З метою забезпечення конфіденційності відомостей про ВІЛ-статус ЛЖВ у експертному документі дозволяється формулювати діагноз як «Хронічна ретровірусна інфекція».

    Причинний зв’язок захворювання на ВІЛ-інфекцію у військовослужбовця - ЛЖВ встановлюється індивідуально з урахуванням терміну військової служби, клінічної стадії, рівня CD4 Т-лімфоцитів та епідемічних передумов.

    Причинний зв’язок у формулюванні «Захворювання, ТАК, пов’язане із захистом Батьківщини» для військовослужбовця - ЛЖВ встановлюється відповідно до чинного законодавства (на підставі підтвердження зв’язку зараження ВІЛ з виконанням своїх функціональних обов’язків).

    __2024-05-04__114505.pngВАМ НЕОБХІДНО ОСКАРЖУВАТИ РІШЕННЯ ВЛК.

    ЦЕ МОЖНА ЗРОБИТИ ЯК В СУДОВОМУ ТАК І В ПОЗАСУДОВОМУ ПОРЯДКУ.

    СУД НЕ МОЖЕ САМОСТІЙНО ВИЗНАЧАТИ СТУПІНЬ ВАШОЇ ПРИДАТНОСТІ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

    Постанови ВЛК можуть бути оскаржені й у судовому порядку відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ). Оскарження рішень ВЛК у суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства, оскільки ВЛК є органами військового управління, які виконують владні управлінські функції.

    Строки для оскарження регулюються статтею 122 КАСУ:

    1. Три місяці з дня вручення відповідного рішення за результатами розгляду заяви щодо оскарження постанови, тобто у разі попереднього застосування досудового порядку. Цей строк починає свій перебіг із дня вручення рішення вищої інстанції ВЛК за результатами розгляду заяви про перегляд постанови.

    2. Шість місяців із дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто з дня винесення відповідної постанови ВЛК.

    Розмір судового збору за подання заяви до суду фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

    Вимоги до позовної заяви та необхідні додатки подаються з урахуванням вимог статей 160 і 161 КАСУ. Зокрема, позовна заява має містити:

    • найменування адміністративного суду, до якого подається заява;
    • повне найменування сторін та їх місцезнаходження (місце проживання);
    • зміст оспорюваного рішення (постанови ВЛК);
    • виклад обставин, на яких ґрунтуються вимоги;
    • вимоги позивача і їх обґрунтування;
    • перелік документів, що додаються до заяви.

    До заяви мають бути додані копії оскаржуваної постанови ВЛК та документи, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги (наприклад, медичні висновки, довідки тощо).

    Верховний Суд у своїй практиці виробив низку важливих позицій щодо оскарження постанов військово-лікарських комісій. Зокрема, у постанові від 12 червня 2020 року у справі № 810/5009/18 Верховний Суд висловив такі ключові положення:

    1. Судовий контроль за рішеннями ВЛК здійснюється в межах компетенції адміністративних судів. Суд не може підміняти собою ВЛК та самостійно визначати ступінь придатності до військової служби, однак має право оцінити повноту й об'єктивність проведеного медичного огляду та встановлення причинного зв'язку захворювання.

    2. Суд зобов'язаний перевірити дотримання процедури проведення медичного огляду та прийняття рішення ВЛК, а також проаналізувати наявність усіх необхідних документів, на підставі яких приймалося рішення.

    3. У випадку встановлення судом недоліків у процедурі проведення медичного огляду або прийняття рішення ВЛК, постанова ВЛК може бути визнана незаконною та скасована із зобов'язанням провести повторний медичний огляд.

    4. Суд не має права самостійно встановлювати причинний зв'язок хвороби з проходженням військової служби або визначати ступінь втрати працездатності. Це належить до компетенції ВЛК.

    Обґрунтуйте свій позов такими міркуваннями:

    1) При проведенні медичного огляду позивача членами ВЛК не було дотримано встановленої Положенням № 402 процедури. Зокрема, у медичній картці позивача відсутні результати обов'язкових досліджень - рентгенологічного, аналізів крові та сечі, електрокардіограми тощо, що свідчить про неповний медогляд і порушення вимог законодавства.

    2) Спірне рішення ВЛК про непридатність позивача до військової служби прийнято необґрунтовано, без урахування всіх наявних матеріалів справи та обставин. Воно є непропорційним можливому обмеженню прав особи та таким, що не забезпечує належного балансу приватних і публічних інтересів. Відповідач (ВЛК) не довів правомірність свого рішення.

    3) Хоча питання визначення придатності до військової служби є дискреційним повноваженням ВЛК, проте оскільки оскаржуване рішення прийнято з порушенням встановленої законом процедури, воно підлягає скасуванню судом.

    4) Суд не має компетенції для оцінки правильності медичних висновків ВЛК щодо діагнозу та ступеня придатності особи до військової служби. Однак суд уповноважений перевіряти законність самого рішення ВЛК в частині дотримання встановленої процедури його прийняття.

    2.

    ВИ МОЖЕТЕ ОСКАРЖИТИ ВИСНОВОК ВЛК В ЦВЛК.

    Для успішного оскарження рішення ВЛК критично важливо мати повний пакет необхідних документів:

    1. Копія оскаржуваного рішення ВЛК
    2. Медична документація, що підтверджує стан здоров’я (виписки з історії хвороби, результати обстежень, висновки лікарів)
    3. Попередні рішення ВЛК (якщо такі були)
    4. Інші документи, що можуть підтвердити вашу позицію (наприклад, висновки незалежних медичних експертів)

    Рекомендується завчасно зібрати всі необхідні документи та зробити їх копії.

    При оскарженні рішення ВЛК важливо чітко та аргументовано викласти свою позицію. Рекомендації:

    1. Детально опишіть, з чим саме ви не згодні в рішенні ВЛК
    2. Наведіть конкретні факти та докази, що підтверджують вашу позицію
    3. Посилайтеся на відповідні норми законодав
    4. Посилайтеся на відповідні норми законодавства та медичні стандарти
    5. Будьте послідовні та логічні у викладенні аргументів

    Пам’ятайте, що ваші аргументи повинні бути зрозумілими не лише для медичних фахівців, але й для юристів та суддів.

    Заява подається особисто заявником або його адвокатом до ЦВЛК засобами поштового звʼязку або особисто. Підтвердженнями отримання такої заяви є лист-опис з пошти або вхідний номер кореспонденції.

    До заяви необхідно додати медичні документи, що підтверджують новий медичний стан або помилки в попередніх висновках.

    ЗРАЗОК:

    Центральна медична військово

    лікарська комісія

    02000, м. Київ, б-р. Лесі Українки, 10А

    ___

    ___ (ПІП, рік народження, адреса, контактний номер телефону)

    СКАРГА

    Я, ___ (ПІБ)

    відповідно до постанови військово-лікарської комісії №___ від___202_р. мені було поставлено діагноз ___ (вказати діагноз) та визнано ___ (придатним) за статтею ___ Наказу МОЗ України №402 від 14.08.2008 року.

    Я не погоджуюсь з даним висновком, вважаю його помилковим, оскільки стан мого здоров’я не дозволяє мені проходити військової служби, а тому я маю бути визнаним непридатним для проходження військової служби.

    На підтвердження незадовільного стану мого здоровʼя надаю відповідні медичні висновки цивільних лікарських установ.

    Дана обставина підтверджується історією хвороби та лікування.

    Крім того, дана інформація підтверджується і Висновком медичного обстеження №___ від ___ (за необхідності слід провести в цивільній лікарні).

    Таким чином, у відповідності до вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України №402 від 14.08.2008 р.:

    ПРОШУ:

    1. Скасувати Постанову ВЛК №___ від ___.
    2. Назначити та провести повторний медичний огляд.
    3. Винести Постанову, якою визнати мене непридатним для проходження військової служби.

    Про результати розгляду скарги повідомити листом на ім’я ___ за адресою: ___, чи по тел. ___.

    Додатки

    1. Копія постанови ВЛК №___ від ___.
    2. Копія висновку медичного обстеження №___ від ___. (за наявності).
    3. Інші підтверджуючі медичні документи (за наявності).

    ___ 20__ року (підпис) / (Прізвище та ініціали)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Дмитре!

    ВЛК неправомірно вказала статтю розклоду хвороб та необ'єктивно провела обстеження на придатіть.

    По-перше, вони зробили помилку і замість статті 5 вписали статтю 4, по-друге не взяли до уваги діагноз кандидоз, по-третє перед оглядом Вам повинні були провести загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ.

    Тому у Вашому випадку єдиним способом виправити ситуацію є оскарження рішення ВЛК спочатку у досудовому, а потім за необхідності у судовому порядку.

    Підставами для оскарження є:

    • Помилки у медичній діагностиці.
    • Неправильна оцінка стану здоров'я.
    • Неправомірне використання нормативних документів або медичних протоколів.

    Є два варіанти досудового оскарження:

    1. Ви подаєте керівнику ТЦК заяву про незгоду з рішенням ВЛК та вимогою направити Вас на медичний огляд до обласної ВЛК, адже згідно пункту 72 постанови КМУ 560 у разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    2. Ви рекомендованим листом відправляєте заяву-скаргу на рішення ВЛК до голови обласної ВЛК. Згідно п. 3.3. Положення Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим. У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному (Київському та Севастопольському міських) ТЦК та СП.

    Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.

    Якщо Ви маєте кандидоз, то Вас взагалі повинні були визнати тимчасово непридатним на термін від 2 до 12 місяців відповідно до статті 6 Розкладу хвороб

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Дмитре!

    Згідно статті 6 "а" Розкладу хвороб, затвердженого наказом МОУ від 14.08.2008 № 402 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України"

    а) кандидоз, кокцидоїдоз, бластомікоз, паракокцидоїдомікоз, споротрихоз, хромомікоз і феомікотичний абсцес, аспергильоз, криптококоз, зигомікоз, міцетома

    Тимчасово непридатні. Потребують лікування

    Стаття 5 передбачає хворобу, що зумовлена вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) В20-В24, безсимптомне носійство ВІЛ Z21. Однак для встановлення ступеню придатності для проходження військової служби слід пройти лікування ускладненого кандидозу.

    Слід оскаржити ВЛК, пройти обстеження повторно, оскільки висновок ВЛк наразі має бути "Тимчасово непридатний. Потребує лікування" з наданням відстрочки для лікування на строк до 12 місяців на підставі статті 6 "а" Розкладу хвороб, затвердженого наказом МОУ від 14.08.2008 № 402 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України".

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Чи є правомірним рішення ВЛК, яким мене визнано придатним до служби за статтями 4б,26в, 23в, 52в, 46б, 64в графи II Розкладу хвороб, при тому що в офіційному діагнозі зазначено: ВІЛ-інфекція стадія IV, CD4+ = 219, кандидоз органів травлення і дихання? Чи є неназивання статті 5а Розкладу хвороб у висновку ВЛК підставою для визнання цього висновку неправомірним та його оскарження?4б ніякого відношення до моіх діагнозів не має,так як немаю ніяких гепатитів.Також у карті медичного обстеження мені вклеіли чужі відбитки по виміру глазного тиску.

    На мій погляд, Ви маєте всі законні шанси на оскарження даного висновку, адже він дійсно виглядає доволі суперечливо.

    Шанси - достатні, АЛЕ!

    По-перше, рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

    По-друге, для того аби передбачити, точно спрогнозувати, таким чином замінити медичну комісію, юристи повинні володіти медичними знаннями хоча б на базовому рівні.

    По-третє, давати +- предметні поради можливо лише після аналізу та вивчення Ваших медичних документів, а не просто формулювань діагнозів. При цьому, дуже важливими у кожному консультативному заключенні, виписці виступають рекомендації щодо лікування.

    3. Порядок подання та розгляду звернень штатними ВЛК

    3.1. Вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов’язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.

    3.2. Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».

    3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».

    Штатні ВЛК перевіряють відповідність прийнятих позаштатними ВЛК постанов встановленому діагнозу та вимогам цього Положення, на підставі доданих до звернення оригіналів медичних документів або належним чином завірених їх копій, а також наявних медичних записів та висновків у відповідних реєстрах електронної системи охорони здоров’я.

    Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.

    Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.

    Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України