Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 23 березня 2020, питання №14200 100₴

Свидетельство о смерти

Здравствуйте!Брата моего мужа сбила машина .Он проживал в Днепродзержинске,а умер в Днепре б.Мечникова,а сам прописан в Винницкой области.И сейчас коронтин и не знаем ,что делать.Сами живём в Кривом роге.Муж поехал в судмедэкспертизу взять справку о смерти.А где можно будет взять свидетельство о смерти?И 24 .03.похорон . я что нам делать? Спасибо

Відповіді юристів (7)

    Костромина Виктория
    10%
    Костромина Виктория 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    В ЗАГСЕ по месту смерти или регистрации

    Ковальчук Владимир
    15%

    Оно выдаётся в ЗАГСе, куда родственники приносят справку о смерти (её выдают в больнице, врачи скорой помощи или в морге), паспорт усопшего и документ, подтверждающий факт родства. Или по месту смерти или регистрации.

    Крикун Сергій  Павлович
    15%
    Крикун Сергій Павлович 5 років тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    "ПРАВИЛА державної реєстрації актів цивільного стану в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0719-00/paran17#n17):

    "5. Державна реєстрація смерті

    1. Підставою для державної реєстрації смерті є:

    а) лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024 (далі - лікарське свідоцтво про смерть);...

    2. Заява про державну реєстрацію смерті (додаток 19-1) подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті чи виявлення трупа, а в разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть - не пізніше п'яти днів.

    {Пункт 2 глави 5 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 2825/5 від 29.08.2018}

    3. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у строки, визначені пунктом 2 цієї глави, та до закінчення одного року з дня настання смерті, проводиться в день звернення заявника за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання....

    7. Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров'я, де настала смерть, та інших осіб.

    Особа, яка звернулася щодо державної реєстрації смерті, повинна пред'явити паспорт або паспортний документ. Відсутність зазначеного документа не є підставою для відмови в державній реєстрації смерті, але про це робиться відповідна відмітка в графі "Для відміток" актового запису про смерть....

    16. Після державної реєстрації смерті відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання....";

    "I. Загальні положення...

    3. Районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної реєстрації актів цивільного стану головних територіальних управлінь юстиції проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження....

    6. Про факт державної реєстрації акту цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видаються відповідні свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть на бланках, виготовлених за зразками та їх описами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1025 "Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану".

    Савченко Олександр
    15%
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня.

    Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2398-17):

    Стаття 17. Державна реєстрація смерті

    1. Державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:

    1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою;

    2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

    2. Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров'я або судово-медичної установи, - не пізніше п'яти днів.

    3. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у строки, визначені частиною другою цієї статті, та до закінчення одного року з дня настання смерті, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.

    4. Державна реєстрація смерті проводиться за місцем проживання заявника у разі:

    1) якщо заява надійшла після закінчення одного року з дня настання смерті;

    2) встановлення у судовому порядку факту смерті;

    3) звернення для реєстрації смерті особи, оголошеної судом померлою.

    5. У разі настання смерті в дорозі (у поїзді, на судні, в літаку тощо) державна реєстрація смерті може бути проведена в найближчому органі державної реєстрації актів цивільного стану.

    6. Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров'я, де настала смерть, та інших осіб.

    7. Про державну реєстрацію смерті іноземця відділ державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє Міністерство закордонних справ України.

    8. Особи, які мають право або зобов’язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на безоплатне одержання інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію смерті громадян.

    Стаття 18. Видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану

    1. Про факт державної реєстрації акта цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво. Бланки свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану виготовляються за затвердженими Кабінетом Міністрів України зразками та їх описами.

    Всього Вам доброго.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    15%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий ранок.

    Де отримати свідоцтво про смерть?

    Структурні підрозділи районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (відділи державної реєстрації актів цивільного стану) надають безоплатну адміністративну послугу з видачі свідоцтва про смерть.

    Для одержання адміністративної послуги відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції від 24.12.2010 № 3307/5), зареєстрованих в Міністерстві юстиції 18.10.2000 за № 719/4940, одержувачем адміністративної послуги подаються:

    • 1.документ встановленої форми про смерть, виданий закладом охорони здоров’я або судово – медичною установою;
    • 2.рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою;
    • 3.паспорт (паспортний документ), пільгові посвідчення, військово-облікові документи померлого, паспорт (паспортний документ) одержувача адміністративної послуги у разі їх наявності

    Але, попередньо зателефонуйте до відділу реєстрації актів цивільного стану, оскільки, зараз деяки держ органи переходять у роботу в онлайн-режимі. Уточніть таку інформацію у них за телефоном!

    Свідоцтво видають за місцем смерті або за місцем проживання.

    Сподіваюсь надана конслуьтація Вам допомогла та була корисною!

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 5 років тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Близькі родичі померлого мають право звернутися до РАГСу за місцем проживання або реєстрації для отримання свідоцтва. Для цього потрібно подати заяву, в якій вказати ПІБ померлого, дату та місце реєстрації смерті, копію документа, що підтверджує родинні зв'язки( свідоцтво про народження Вашого чоловіка та його брата та мету видачі свідоцтва( для отримання виплат належних померлому, спадкування майна , якщо таке є.). Оригінал надійно зберігайте!

    Зателефонуйте до Відділу РАГСу там Вам повідомлять про подальші дії.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    15%
    Адвокат Євген Олександрович 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Доброї ночі!

    Згідно з Сімейним кодексом України та Законом України "Про органи реєстрації актів громадянського стану" смерть підлягає державній реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті або за місцем поховання.

    Органами реєстрації актів цивільного стану є відділи реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, а також виконавчі органи сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад. Реєстрацію смерті громадян України, які проживали за кордоном, здійснюють консульські установи та дипломатичні представництва України.

    Реєстрація смерті осіб, які померли в установах, у яких ці особи перебували під арештом або відбували покарання; осіб, визнаних в установленому законом порядку померлими, у випадку встановлення судом факту смерті; військовослужбовців та військових будівельників, які загинули в період проходження військової або альтернативної служби в мирний час; осіб, померлих більше ніж за рік до моменту звернення за реєстрацією, провадиться тільки відділами реєстрації актів цивільного стану.

    При цьому слід врахувати, що при насильницькій смерті реєстрація смерті провадиться у відділі реєстрації актів цивільного стану за місцем виявлення трупа; за заявою про реєстрацію смерті, яка надійшла після закінчення року з дня настання смерті, за рішенням судів про встановлення факту смерті або оголошення громадянина померлим – за місцем проживання заявника; померлих у місцях позбавлення волі - за останнім місцем проживання цих осіб до їх арешту або за місцезнаходженням кримінально-виконавчих установ.

    Реєстрація смерті померлих у дорозі (у потягу, на судні, у літаку та ін.) провадиться в найближчому органі реєстрації актів цивільного стану.

    Заява про смерть повинна бути зроблена не пізніше трьох діб із дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі неможливості одержання довідки медичної установи або висновку судово-медичної експертизи чи прокурора - не пізніше п’яти діб.

    Із заявою про реєстрацію смерті можуть звернутись родичі померлого, його сусіди, працівники житлово-експлуатаційних організацій та інші особи, в тому числі з адміністрації лікувального закладу, де сталася смерть.

    Особа, яка звернулась щодо реєстрації смерті, повинна пред’явити на своє посвідчення паспорт або паспортний документ. Відсутність зазначеного документа не є підставою для відмови в реєстрації смерті.

    Факт смерті підтверджується лікарським свідоцтвом або фельдшерською довідкою про смерть, виданими лікувальним закладом, рішенням суду про встановлення факту смерті чи оголошення громадянина померлим, а також повідомленням з місць позбавлення волі, надісланим разом із лікарським свідоцтвом про смерть.

    Підставою для реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів, є повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України.

    Якщо померлий мав паспорт або паспортний документ, а також військово-облікові та пільгові документи, то орган реєстрації актів цивільного стану, який реєструє смерть, вилучає їх і в цих документах проставляє відмітку про смерть власника. Слід відзначити, що відсутність зазначених документів не перешкоджає реєстрації смерті.

    Реєстрація смерті за заявами, які надійшли після закінчення року з дня настання смерті, провадиться після перевірки наявності реєстрації смерті за місцем настання смерті, за місцем останнього проживання заявника, за місцем поховання чи виявлення трупа.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України