Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 24 березня 2020, питання №14364

Зарплата за трудовим договором в період карантину.

Доброго вечора! Я працюю вчителем корекційних занять інклюзивного навчання по договору. З часу запровадження карантину заняття з дітьми не проводилось. Чи поширюється на педагогів які працюють за трудовим договором лист МОН України "Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину" № 1/9-173 від 23.03.20 року і чи можна розраховувати на виплату заробітної плати за час карантину?

Відповіді юристів (1)

    Щур Романа Євгеніївна
    Щур Романа Євгеніївна 4 роки тому

    Юрист, м. Львів, 15 років досвіду

    Доброго вечора,

    лист, який ви зазначили адресується керівникам закладів загальної середньої освіти до виконання і рекомендований до виконання усіма учасниками освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.

    Учасниками освітнього процесу згідно із сттатетю 52 ЗУ "Про освіту" є:

    здобувачі освіти;

    педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники;

    батьки здобувачів освіти;

    фізичні особи, які провадять освітню діяльність;

    інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.

    Навіть якщо заняття в закладах освіти не проводяться в час карантину за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата.

    Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

    У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

    Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

    Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

    Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів.

    Таке роз'яснення наало Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки на офіціному сайті профспілки працівників освіти і науки України.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України