Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
993 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю! Прошу допомоги в розборі ст 23 3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: 1) здобувачі професійної, фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
Чи не буде порушенням послідовності здобуття освіти ситуація, коли особа навчається в українському коледжі, денна форма - має відстрочку і на останньому курсі коледжу вступає на Українсько-Польську програму у вуз.
Зарахування супроводжвується наступними діями:
В Україні за особою залишаеться запис в ЄДЕБО , як студенту коледжу, через рік (навчальний) додається запис , як студента Українського вузу, який перевівся з іноземного вишу в Укр.
Не можу зрозуміти питання послідовності освіти. В ст 23 не прописано саме послідовність здобуття освіти в Україні. Тобто теоретично , особа за рік здобуває і фахову (укр) і вищу (іноземну) освіту одночасно, тому згідно послідовності здобуття відстрочка має надаватись за іноземним вузом (нажаль в судовому порядку, про що свідчить судова практика) . З іншої сторони, інфо про іноземний вуз не міститься в ЄДЕБО, і ст 23 не містить прямої заборони паралельного навчання.
Цікавить чи "ламає" послідовність навчання вступ до іноземного вузу на бакалавр при статусі студента коледжу. Оскільки в Законі України "Про освіту", здобувач освіти - це особа що навчається в заклад іосвіти. Формально немає інфо , що це має бути виключно укр заклад.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олеже!
Оскільки Ви навчатимитесь в іноземному ВНЗ, який немає акредитації в Україні, відповідно, ЄДЕБО його, скорше за все, не буде бачити, й врахує лише український ВНЗ, куди Ви збираєтесь переводитись з польського ВНЗ. В крайньому випадку переведення з ВНЗ до ВНЗ на одному освітньому рівні не вважається порушенням послідовності освіти.
Крім того, навчання в коледжі та навчання у ВНЗ - це різні освітні рівні.
Згідно із частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»:
Рівнями освіти є:
дошкільна освіта;
початкова освіта;
базова середня освіта;
профільна середня освіта;
перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.
Зважайте тільки на те, що якщо Ви продовжуватиме навчатись в коледжі, відстрочку Вам треба буде оформлювати на ВНЗ, оскільки бакалаврат це більш високий рівень освіти..
З повагою, адвокат Айвазян..
Дякую за відповідь. Уточнюю.Тобто: Не є порушенням закону вступ до іноземного університету особи, що є діючим студентом коледжу. Відстрочка залишаеться чинною по коледжу ( це не порушення послідовності та трактовки закону ). При переведення з іновемного університету до укр університету = відстрочка від університету. Ну і якраз випуск в коледжі ?
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Олег! Був радий допомогти!
Так, Ви все вірно зрозуміли.
Юрист, м. Полтава, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо Ви навчатимесь паралельно в коледжі та іноземному ВНЗ, то це не є порушенням послідовності освіти.
У Вас збережеться відстрочка за коледжем, адже в ЄДЕБО відсутня інформація про іноземний ВНЗ. Якщо ж захоче ініціювати оформлення відстрочку по навчанню в іноземному ВНЗ, то зможете це зробити лише в судовому порядку.
Після переведення в український ВНЗ Ви можете оформити відстрочку як здобувач вищої освіти.
З повагою, юрист Дерій В.О.!