Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Банківська право, 04 квітня 2020, питання №15501

Требуют деньги за пользование кредитной еартой

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, я в 2012 году брал в приватбанке кредитную карту голд, но кредит не брал, то есть баланс на ней был 0 грн. Но за пользование картой нужно платить 25 грн в месяц. После оформления карты я сразу же ее потерял, то есть никаких операций по ней не осуществлялись, Вот прошло 8 лет, и мне звонят говорят что я должен 13 т. Грн, за пользование картой, если не отдам до 10.04.2020 то мой долг передадут в колекторскую компанию, и они уже точно заберут у меня эти деньги. Ка мне поступить, подскажите, по закону я должен банку или нет? Спасибо

Відповіді юристів (2)

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте!

    Нужно смотреть заявление, договор на банковские услуги.

    Вы имеете право, подать заявление в адрес банка и получить официальный ответ с разъясненим, с указанием оснований и с расчётом суммы долга.

    Удачи.

    Нарбут Тетяна  Миколаївна
    Нарбут Тетяна Миколаївна 4 роки тому

    Адвокат, м. Луцьк, 21 рік досвіду

    Що слід робити банківським клієнтам, якщо вони отримали від банку рахунок за обслуговування платіжної картки, якою вже довгий час не користувалися.

    Однією з поширених проблем, щодо вирішення яких звертаються до НБУ, є така: клієнт у банку отримав карту, щомісячний платіж за її обслуговування складає умовно 20 грн. Упродовж тривалого часу – 2-3 років – він не користувався картою, а потім виявив, що має заборгованість перед банком на суму умовно 20 тис. грн (або й значно більшу). Справа в тому, що банк самостійно відкрив кредитний ліміт, щоб за рахунок нього списувати кошти за обслуговування картки. Водночас споживач не підписував із банком кредитного договору, а також не отримував від банку інформації про реальну річну процентну ставку за відкритим кредитом та про платежі у випадку прострочення.

    Як вирішити таку ситуацію: спочатку звернутися безпосередньо до банку і вказати на відсутність кредитного договору з установою; пояснити працівникам банку, що вам не надавалась інформація про реальну річну процентну ставку, загальну вартість кредиту, платежі у випадку прострочення; наголосити, що вимоги банку про погашення боргу за кредитом є безпідставними, адже банк списав борг та відсотки за рахунок кредиту, на який ви навіть не погоджувалися. Упродовж місяця банк має надати вам відповідь: якщо вона вас не задовольнила, необхідно звернутись до Національного банку.

    Профільний підрозділ – Управління захисту прав споживачів фінансових послуг – розглянути скаргу і звернутись до банку за поясненнями, якщо ваші права справді були порушені. Як зазначається, практика свідчить, що після звернень Національного банку до банків у таких ситуаціях банки переважно погоджуються з аргументами регулятора та споживача і в результаті списують нарахований борг.

    У ситуаціях щодо звернень, які надходили до НБУ, регулятор використовував такі аргументи: відповідно до Умов та правил надання банківських послуг самого банку він може списувати платіж за рахунок наявних на рахунку коштів (а не відкриваючи кредит); відповідно до Умов та правил надання банківських послуг самого банку списання платежу за обслуговування карти припиняється, якщо картою не користуються протягом 90 днів; споживач не підписував кредитний договір та не давав згоду на встановлення кредитного ліміту, що є вимогою українського законодавства; споживач не був ознайомлений із документами, де вказано реальну річну процентну ставку за кредитом, його загальну вартість, платежі у випадку прострочення, що є вимогою українського законодавства.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України