Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 05 квітня 2020, питання №15613

Увольнение по собственному желанию

Сейчас работник находится в отпуске за свой счёт на период карантина, но написал заявление об увольнении по собственному желанию с 6 апреля, он должен отрабатывать две недели? (хотя предприятие закрыто- кафе), каким числом мы должны его уволить ?

Відповіді юристів (2)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Доброго дня . Дата звільнення залежить виключно від вашої заяви, якщо ви написали заяву, і на наступний день пішли на лікарняний то нічого не змінюється, вас зобовязані звільнити на 14 день з моменту подачі заяви віддати трудову книжку, і зробити розрахунок. Додатково відпрацьовувати ви не повинні.

    Щур Романа Євгеніївна
    Щур Романа Євгеніївна 5 років тому

    Юрист, м. Львів, 16 років досвіду

    Доброго вечора!

    Відповідно до вимог ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Законом не передбачено відпрацювання двотижневого строку перед звільненням за власним бажанням. Стаття 38 КЗпП говорить про попередження про звільнення за 2 тижні (якщо немає поважних причин, що зобов’язують роботодавця розірвати трудовий договір у строк, в який просить працівник). Попередження (повідомлення) не означає “відпрацювання”. Працівник може попередити про звільнення і під час відпустки, подавши відповідну заяву.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України