Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 07 квітня 2020, питання №15834

Не дозволяють достроково вийти з декрету

Доброго дня. Працевлаштована офіційно, хочу достроково перервати відпустку по догляду за дитиною до 3 років(зараз дитині півтора роки), про що заздалегідь повідомила керівника. Мені відмовили, сказавши, що це не можливо в зв'язку з графіком роботи ( доба через три), бо жінкам з дітьми до трьох років заборонено працювати вночі (як і вагітним, про що керівники свого часу " забули", я працювала за тим же графіком). Роз'ясніть, будь - ласка, чи можу я вийти на роботу і за яких умов, чи доведеться чекати поки дитині виповниться 3 роки. Дякую.

Відповіді юристів (2)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Работодателю следует иметь в виду, что не все работники могут быть привлечены к работе в ночное время. Так, в соответствии со ст. 55 КЗоТ запрещается привлекать к работе в ночное время:

    беременных женщин и женщин, имеющих детей в возрасте до 3 лет;лиц моложе 18 лет;другие категории работников, предусмотренные законодательством.

    Кроме того, согласно ст. 175 КЗоТ не допускается привлекать к работе в ночное время женщин за исключением тех отраслей народного хозяйства, в которых это вызвано особой необходимостью, и разрешается как временная мера и за исключением женщин, которые работают на предприятиях, где заняты только члены одной семьи. Согласно той же статье КЗоТ перечень этих отраслей и видов работ с указанием максимальных сроков применения труда женщин в ночное время утверждается КМУ. Однако соответствующий перечень до настоящего времени не утвержден. Таким образом, ст. 175 КЗоТ фактически содержит запрет на использование в ночное время труда женщин на любых работах. Но такой запрет можно расценивать как ущемление трудовых прав женщин в сравнении с правами мужчин. А это означает, что нормы ст. 175 КЗоТ противоречат нормам ст. 17 Закона Украины «Об обеспечении равных прав и возможностей женщин и мужчин» от 08.09.2005 г. №2866-IV. Наряду с этим ситуация в нашей стране такова, что женский труд используется беспрепятственно, т.е. фактически ст. 175 КЗоТ носит декларативный характер.

    По соглашению сторон трудового договора женщины могут работать в ночное время. Согласие работницы на работу в ночное время следует получить в письменной форме.

    Если работодатель не согласен, Вы его заставить не можете.

    Есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Кодекс законів про працю України Стаття 55. Заборона роботи в нічний час

    Забороняється залучення до роботи в нічний час: 1) вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років (стаття 176); 2) осіб, молодших вісімнадцяти років (стаття 192); 3) нших категорій працівників, передбачених законодавством.

    Робота жінок в нічний час не допускається, за винятком випадків, передбачених статтею 175 цього Кодексу. Робота осіб з інвалідністю у нічний час допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям (стаття 172).

    Кодекс законів про працю України Стаття 175. Обмеження праці жінок на роботах у нічний час

    Залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід.Перелік цих галузей і видів робіт із зазначенням максимальних термінів застосування праці жінок у нічний час затверджується Кабінетом Міністрів України.Зазначені у частині першій цієї статті обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лишечлени однієї сім'ї.

    или пусть вам ставят другой график или после 3х лет


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України