Задайте питання юристу

887 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Адміністративне право, 16 квітня 2020, питання №16778 150₴

Як правильно захистити себе в апеляційному Булінг

Доброго дня.
Я вчитель. Маю доньку (11років). В січні однокласниця донці нанесла тілесні ушкодження (Закрита черепно-мозкова, струс ГМ).
Через те, що була подана заява у правоохоронні органи, батьки тої дівчини, що нанесла ушкодження, почали цькувати саме мене і вимагають звільнення з роботи.
Поліція почала прикривати справу про кримінальне правопорушення і з першого дня погрожували мені звільненням з роботи також, якщо не заберу заяву.
Через місяць на мене склали протокол за ст.173-4 (булінг). За те, що я запитала в тої дівчини, яка побила мою дитину, чи мало було проблем. Детально про ситуацію можна прочитати в прикріпленому файлі.
Інспектор, яка приїхала виясняти обставини булінгу діяла упереджено, не опитала всіх дітей, що були очевидцями, не додавала пояснення, які свідчили про мою невинуватість, навпаки робила все, щоб притягнути мене до відповідальності.

Суд виніс постанову, де визнав мене винною, але звільнив від відповідальності за малозначимостю.
Я подала апеляцію. Показую постанову, в якій написано, що я визнала свою вину, ХОЧ ТАКОГО НЕ БУЛО.
Постанова - http://reyestr.court.gov.ua/Review/88057424
1. У мене питання по апеляції.
2. По кримінальній справі.

До справи про булінг додано акт службового розслідування, в якому я повністю невинувата. Перевищення моїх повноважень не підтверджено. Але нема ні характеристики, нічого, що захистило б мене. Підійшли не серйозно до справи, бо думали, це суду буде й так зрозуміло, що нема складу правопорушення.
Як можна захистити себе? Чи доцільно написати від школи характеристику, можливо, від батьків учнів клопотання, від колективу? Чи це вже нічого не дасть?

2. Слідчий не робить ніяких дій по крим.справі і тягне час. Як змусити?

Відповіді юристів (16)

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    Доброго дня.

    Треба вивчати всі документи по справі, потім можно аналізувати апеляційну скаргу.

    Перегляд в апеляційному порядку здійснюється у разі неправильного застосування судом норм матеріального або процесуального права.

    "Як можна захистити себе? " - шукати в матеріалах справи порушення з боку суду, раджу вивчити судову практику з аналогічних справ.

    "До справи про булінг додано акт службового розслідування, в якому я повністю невинувата. Перевищення моїх повноважень не підтверджено." - на підставі чого зроблено висновок комісією? Скоріш за все в матеріалах розслідування є пояснення, треба було аналогічні пояснення надати до суду.

    "Слідчий не робить ніяких дій по крим.справі і тягне час. Як змусити?" - писати клопотання та скарги на бездіяльність слідчого.

    Якщо потрібна допомога - звертайтесь.

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

    Доброго ранку! Олено, єдиний вихід - подавати апеляційну скаргу у якій просити закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. До апеляційної скарги слід додати акт службового розслідування. У скарзі слід детально все обгрунтувати та зробити акцент на тому, що доказом вашої невинуватості є акт службової перевірки, який судом при винесенні постанови чомусь до уваги не було взято.

    Можу допомогти з написання та поданням апеляційної скарги.

    З повагою, Олександр Малик

    • Олена Клієнт 4 роки тому

      Скаргу же написали.Вказали в ній про те, що за Законом про освіту булінг- СИСТЕМАТИЧНЕ цькування, що я не визнавала своєї вини.Додано Ухвалу про відкриття кримінального провадження як доказ того, що це просто помста батьків, а не дійсно якісь мої правопорушення. Але чи не беруться в апеляційному колективні клопотання чи характеристики, які вказують на те, що в моїй практиці не було ніколи таких вчинків доти, доки не з"явилася кримінальна справа?

    Олена Клієнт 4 роки тому

    "Скоріш за все в матеріалах розслідування є пояснення, треба було аналогічні пояснення надати до суду."Суду надавалися пояснення. Він не слухав. І вирішив, що вирішив. Вирішив написати в постанові, що я "частково визнала свою вину". Такого не було.Аналогічних справ не було))

    • Сергеев Артем
      Сергеев Артем 4 роки тому

      Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

      "Суду надавалися пояснення. Він не слухав. Вирішив написати в постанові, що я "частково визнала свою вину"" - цє є підставою для відкриття апеляційного провадження.

      "Аналогічних справ не було" - мається на увазі по Україні, не за цим фактом.

    • Малик Олександр Володимирович
      Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

      Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

      Потрібно просити в апеляційній скарзі не лише скасувати постанову, а закрити провадження за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Про те, що суд у постанові вказав про часткове визнання вини слід написати в апеляційній скарзі і зазначити, що такого не було. Якщо з Вами ще був хтось у засіданні заявити клопотання про виклик і допит його в якості свідка.

      Крім того, варто зробити завірені копії пояснень з матеріалів розслідування і надати їх в апеляційній інстанції до матеріалів справи.

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

    Характеристику з місця роботи також слід надати до матеріалів справи, а суд вже буде вирішувати брати її до уваги чи ні, оскільки існують різні позиції.

    ........................................................................................................................................

    Олена Клієнт 4 роки тому

    У мене є копія листа начальнику поліції від педагогічного колективу, листи-копії директору школи від батьків, де мене характеризують як вчителя.Їх можна прикласти чи треба якось ще написати від директора клопотання саме до апеліційного суду, де просити... що просити директор має право?

    • Малик Олександр Володимирович
      Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

      Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

      Так, додайте усі листи, які у Вас є до матеріалів справи. Докази оцінюються судом в сукупності.

      Якщо директор і колектив мають бажання написати вам лист-підтримки, нехай напишуть і надішлють поштою на адресу суду із зазначенням номеру справи.

      .....................................................................................................................................................................................

    Олена Клієнт 4 роки тому

    є ще питання.Я-простий вчитель.Копії листів в мою підтримку надавалися директору.На них стоїть вхідний номер. Копії, які вчителі писали, мають вихідний номер.Чи маю я право додавати їх до справи?Чи треба, щоб директор писав клопотання до суду?

    • Малик Олександр Володимирович
      Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

      Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

      Маєте право надавати їх до суду, клопотання директора не потрібне.

      ............................................................................................................................................................................................

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    Киншов Дмитрий Сергеевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий ранок.

    Ви маєте повне право звернутися до апеляційною скаргою до аеляційного суду, якщо вважаєте, що рішення суду є протиправним. Але, для того, щоб можливо було сказати, як діяти в даному випадку, які докази подавати, необхідно вивчати справу, що перебуває в суді. Дивитися протокол, що склали, які докази додавали.

    Вказуйте про закриття справи через відсутність складу провопорушення. Якщо Ви не визнавали вину - обов'язково це опишіть в апеляційні скарзі, що суд помилково вказав звротнє.

    Якщо судом 1 інстанції не було взято до уваги певні докази (які підтверджують те, що Ви не вчиняли нічого протиправного) акцентуйте на це увагу! Суд всебічно та повно не дослідив докази.

    Якщо повернутися до протоколу, то він повинен відповідати вимогам КупаП, якщо він щось не містить - то це також є підставою для закриття справи.

    Якщо є у Вас додаткові докази - подавайте.

    Що стосується кримінальної справи - потрібно писати запит до слідчого, що зроблено, якщо нічого не робить - чому? Якщо є бездіяльність з боку слідчого або протиправні дії - оскаржувати до слідчого судді.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Вам необхідно подавати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції , а також просити закрити провадження проти Вас у зв язку з відсутністю складу злочину, якщо судом першої інстанції не було досліджено факти істотного значення ( необхідно вказати це у заяві).

    Обов язково додати докази на свою користь( характеристику з роботи, листи коллег оформлені згідно правил діловодства , позицію директора закладу освіти., акт службового розслідування.) Зазначені документи направте поштою рекомендованим листом з відміткою про вручення та описом вкладення на адресу суду з зазначенням номеру провадження по справі.

    До апеляційної скарги додайте всі можливі докази Вашої невинуватості.

    Максимально уважно підготуйтеся до розгляду скарги у судовому засіданні.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    100%
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Олена!

    З приводу апеляційного провадження, рекомендую підготувати до суду апеляційної інстанції доповнення до апеляційної скарги, де викласти додаткові фактичні обставини, з посиланням нотнові документи, не змінюючи зміст резолютивної частини, або можете надати документи, під час розгляду справи в суді.

    Документи до апеляційного суду:

    - копії листів (заяву від батьків та учнів), з відміткою на них, що отримали від директора школи по заяві, таку заяву треба до того подати на ім'я директора школи офіційно+службова характеристика зі школи+характеристика з місця проживання, де крім того, що вони написали, що позитивно Вас характеризуєть, що Ви таке не могли вчинити, ще щоб зазначити про те, що таких обставин, як зазначив суд у постанові від 06.03.2020 року - "31 січня 2020 року, о 10 годині 10 хвилин, ОСОБА_1 під час освітнього процесу в Немішаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, завдала психологічне насильство ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме під час уроку публічно погрожувала ОСОБА_2 , внаслідок чого була заподіяна шкода психічному здоров`ю потерплої", взагалі не було.

    Вказане стало можливим внаслідок неправдивих даних з боку дівчинки, їх батьків та неналежної перевірки і заангажованості працівників поліції.

    Все це ж надуманими підставами і припущеннями, в силу ст.62 Конституції України, тому справа повинна бути закрита за відсутностю події та складу адміністративного правопорушення, за п.1 ч.1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    З приводу кримінального провадження, має значення вік дівчинки, щоб їй було не менше 11 років, якщо так то треба спочатку отримати копії витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ст.ст.60, 214 КПК України), Пам'ятку потерпілого на дитину, щоб у неї був статус потерпілого (ст.ст.55, 56 КПК України), а відносно Вас повинна бути винесена постанова про визнання законним представником неповнолітнього потерпілого (ст.59 КПК України).

    Див.: Кримінальний процесуальний кодекс України (КПК України):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

    Потім подавайте слідчому клопотання на ознайомлення з кримінальними провадженням, до завершення по ньому розслідування, щоб бачити реальний стан слідства у справі за ст.ст. 59, 220, 221 КПК України.

    Після цього, можна подавати всі інші клопотання слідчому і прокурору щодо проведення конкретних процесуальних і слідчих дій у кримінальному провадженні (ст.ст.59,220 КПК України).

    А на бездіяльність,незаконні дії слідчого і прокурора, Ви маєте право подавати скарги слідчому судді (ст.ст.303-307 КПК України), керівництву місцевої прокуратури, прокуратури Київської області, офісу Генерального прокурора, начальника СВ відділу поліції, ГУ НП у Київській області, Національної поліції України (ст.ст.36,37, 38, 39, 40, 59 КПК України).

    Всього доброго. Якщо є питання звернайтеся особисто.

    Успіхів Вам!

    • Олена Клієнт 4 роки тому

      Дуже дякую за роз"яснення. Трошки не зрозуміло ось це: "копії листів (заяву від батьків та учнів), з відміткою на них, що отримали від директора школи по заяві, "По якій заяві отримали? Батьки мають отримати по заяві?

      "таку заяву треба до того подати на ім'я директора школи офіційно" Я МАЮ ПОДАТИ? Де попросити надати характеристику мою?

    Царьов Роман  Валерійович
    Царьов Роман Валерійович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 22 роки досвіду

    Олена доброго дня! Для написання апеляційної скарги на постанову від 06.03.2020 р. зверніть увагу, що апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня винесення копії постанови, чи не пропустили ви строк апеляційного оскарження, якщо так, то потрібно у апеляційній скарзі зазначити поважні причини, чому так сталось, та надати на підтверження цього відповідні докази.

    Відповідно до вимог ч. 2 ст. 294 КУпАП: "Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено."

    Відповідно до вимог ч. 3 ст. 294 КУпАП: "Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу разом із справою у відповідний апеляційний суд."


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA