Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
893 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я собираюсь подавать на развод, но не хочу чтобы муж узнал раньше времени об этом. Интересует такой вопрос: о ходе процедуры развода всегда изначально уведомляют обе стороны или же есть возможность сделать все без его ведома?
Общих детей Нет, есть только квартира, которую будем делить.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист
Доброго дня! Процедура розлучення має відбуватися за згодою обох з подружжя, адже в першу чергу ви маєте подати заяву в орган РАЦСУ про розлучення, через місяць повторно з'явитися для розірвання шлюбу. Якщо ж один з подружжя не з'явився, чи то з важливих на те йому причин, або із тим що він не згоден розлучатися, така справа вирішується через суд.
В суді також потрібно буде обов'язкова явка обох з подружжя, або ваших представників, які за довіреністю будуть виступати від вашого імені. Якщо одного з подружжя не буде, або не має можливості з'явитися, має бути предоставлений доказ про відсутність, це довідка з роботи, лікарні і т.д.
Якщо одна з сторін ухильно не з'являється в суд, це є підставою заочного рішення про розлучення. Досить офіційно отримати повідомлення, тричі пропустити судове засідання, не повідомити суд про причини неявки і не заявити клопотання клопотання про перенесення дати слухання. Суд не буде вдаватися в подробиці чи пропус є навмисним чи не навмисним.
У вашому випадку, я б порадила або домовитися з чоловіком, розлучення по домовленості яку ви нотаріально завіряєте та розлучуєтеся з всіма нюансами в тому числі розподіл майна. Ця процедура є більш кращою, без судової тяганини та зайвих клопотів.
Якщо ж вам такий спосіб не доречний, краще звернутися до кваліфікованого адвоката, юриста і вирішити цю справу через суд.
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
суд оповестит о дате заседания после открытия дела
нужна помощь в составлении иска - звоните