Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Был утерян мамы земельный сертификат уже правда прошло много времени, можно его восстановит чтоб получить дубликат и как это сделать,земля в сельском совете указана что она числится за матерью но документов нет
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Вінниця, 5 років досвіду
Доброго дня!
1. Потрібно подати оголошення до місцевої газети про визнання недійсним сертифіката за земельну частку (пай), де буде вказано його серію та номер.
Зразок повідомлення в газету: Повідомлення! Загублений земельний сертифікат на право на земельну частку пай серії _____ № ______ зареєстрований в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) по КСП ім. _________ на ім’я ПІБ за № ___ відповідно до розпорядження голови ______________РДА від _________ року вважати не дійсним.
2. Ящо ви його не знаєте, можна безкоштовно отримати витяг із управління Держгеокадастру своєї місцевості з письмовим запитом про надання вичерпної інформації по своєму сертифікату, що видавався.
3. Звернутися із заявою до органу, який видав сертифікат: до районної державної адміністрації . До заяви додати опубліковану статтю "Про втрату документа", копію паспорта.
Перелік необхідних документів. Заява про видачу дублікату сертифікату, копія паспорту, копія ідентифікаційного номеру, копія сертифікату на право на відповідну земельну частку (пай) ( у разі наявності такої копії), копія оголошення з газети про втрату сертифікату.
Закон України "Про звернення громадян" Стаття 20. Термін розгляду звернень громадян. Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.
Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
Вирішення спору у судовому порядку спрощеного позовного провадження. У разі отримання письмової відповіді від районної державної адміністрації про неможливість видати відповідний дублікат сертифікату на право на відповідну земельну частку (пай), громадянин повинен звернутися за вирішенням зазначеного питання до суду першої інстанції - міського, районного суду за місцем знаходженням відповідача (РДА), з позовною заявою про визнання права на земельну частку (пай).
Судовий збір. За подання заяви Про визнання права на земельну частку (пай) у зв’язку з втратою сертифікату на право на відповідну земельну частку (пай) в порядку позовного провадження особа повинна сплатити судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір") крім випадків, коли особа звільнена від сплати судового збору.
Строк розгляду справи. Загальний . Суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження позовної заяви. (ч. 1 ст. 187 ЦПК України). Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду. (ч.ч. 2-3 ст. 189 ЦПК України) Суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку. Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті. (ч.ч. 2-3 ст. 210 ЦПК України)