Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 12 травня 2020, питання №19317 150₴

Налог на прибыль при продаже квартиры

При продаже квартиры которая в соственности менее 3 лет я должна заплатить 5% налог на прибыль, но если я собираюсь купить сразу же на эти деньги другую квартиру это же не прибыль.Есть ли способ не платить это налог или получить вычет?

Відповіді юристів (14)

    Брайко-Попельнюк Алина Владимировна
    Брайко-Попельнюк Алина Владимировна 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 20 років досвіду

    Добрый вечер, способы есть. Например если эта квартира получена вами в наследство- вы налог не платите. Если вы стоите на квартирном учете- тоже. Продайте ее после истечения 3-х лет, обращайтесь через кнопу Обратиться.

    Не забывайте также о 1,5 % военного сбора и госпошлине и многих других платежах. Также можно договориться об уплате всех платежей покупателем, а вы только НДФЛ и военный сбор уплатите.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня.

    Есть ли способ не платить это налог или получить вычет? - необхідно дочекатися, щоб квартира побула у власності понад 3 роки і вже тоді продавати.

    Відповідно до п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

    Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину. Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

    Всього доброго. Пишіть, якщо буде потрібна допомога.

    Шишкин Алексей Юрьевич
    Шишкин Алексей Юрьевич 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду

    данном случае придется платить налог с продажи невидимого имущества, таковы требования налогового кодекса. Ваши расходы при приобрении нового невидимого имущества учитывается не будут. В данном случае базой налогообложения является стоимость квартиры на продажу, а обязательство возникает по факту продажи.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    Киншов Дмитрий Сергеевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий вечір.

    Не оподатковується дoхід, отриманий плaтником податку від продажу (обміну) oб'єктів нерухомого майна на підставі пункту 172.1 ПКУ у разі дотримання одночасно наступних умов:

    01) продаж (обмін) відбувається не частіше одного разу зa звітний податковий рік;

    02) об'єктом продажу (обміну) є: житловий будинок, квартира (їх частина), кімната, садовий (дaчний) будинок (включаючи земельну ділянку, нa якій вони розташовані, а тaкож господарчо-побутові споруди і бyдови, розташовані на цієї ж ділянці), а також земельні дiлянки, що не перевищують норму бeзоплатної передачі, визначену cтаттею 121 Земельного кодексу зaлежно від її призначення;

    03) дане майно знаходиться у власності плaтника податку більше трьох років (дана умова не застосовується до майна, отриманого у спадок).

    За наявності цих обстави оподаткування не відбувається.

    Карпенко Андрій Володимирович
    100%
    Карпенко Андрій Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Вопрос по продаже не однозначный. В 2020 году во втором чтении был принят законопроект № 1210 «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно усовершенствования администрирования налогов, устранение технических и логических неувязок в налоговом законодательстве». Теперь НДФЛ не платится, если это разовая продажа и ТРИ года ждать не нужно. Пошлина, военный сбор и услуги нотариуса платятся обязательно (продавец и покупатель договариваются, кто их платит).

    ВЫ НДФЛ не платите.

    Но надо немного подождать, т.к. этот Закон принят и передан Призеденту на подпись 11.02.2020.

    В случае если Президент Украины в течение установленного срока не возвратил закон для повторного рассмотрения, закон считается одобренным Президентом Украины и должен быть подписан и официально обнародован.

    По сути он принят, но не обнародован.

    Как будет обнародован, ничего платить не надо будет. Пока правовая неопределенность.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    При продаже недвижимости в 2020 году:

    • если вы, как продавец владеете недвижимостью менее трех лет, то нужно оплатить: госпошлина (1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости); налог на доход (5% от стоимости недвижимости) и военный сбор (1,5% от стоимости недвижимости);
    • если вы владеете недвижимостью более трех лет и это ваша первая продажа недвижимости в течение календарного года, то размер пошлины составит 1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости;
    • если нерезидент Украины, оплатить нужно: госпошлина (1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости); налог на доходы физических лиц (15% от стоимости недвижимости) и военный сбор (1,5% от стоимости недвижимости).

    Удачи Вам!

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго дня

    Ви як продавець при продажу нерухомості отримуєте дохід тому податок від доходу у розмірі 5% від вартості об'єкту нерухомості зобов'язані сплатити додатково 1,5 % військового збору та 1 % від ціни вказаної в договорі але не менше вартості оцінки

    Тобто оптимально зачекати з продажем квартири до володіння нею більше 3 років і сплатити лише 1 %

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

    Добрий вечір! У вашому випадку податок доведеться сплатити або ж чекати 3 роки в після їх закінчення можна здійснити продаж квартири без сплати податку.

    Однак, якщо продаж терміновий, уникнути сплати податку не вбачається за можливе.

    З повагою, Олександр Малик

    Токмач Галина Миколаївна
    Здравствуйте, Мария. Если имущество в вашей собственности менее 3-х лет, налог в 5% платить, к сожалению, придется.

    Исключение: если имущество получено вами в наследство:

    ст.172.1 Податкового кодексу

    172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

    Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Есть ли способ не платить это налог или получить вычет? - нет - если вы эту квартиру купили , (а не получили по наследству) и если вы, как продавец владеете недвижимостью менее трех лет, то нужно оплатить: госпошлина (1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости); налог на доход (5% от стоимости недвижимости) и военный сбор (1,5% от стоимости недвижимости);

    или ждите чтоб она в собственности была 3 года

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Мария!

    В данной ситуации, Вы имеете право, применить налоговый вычет, так как Вы хотите: "...если я собираюсь купить сразу же на эти деньги другую квартиру это же не прибыль. Есть ли способ не платить это налог или получить вычет"?

    Налоговый вычет – это часть от суммы или стоимости, которая была потрачена при оплате товаров или услуг в течение отчетного года физическим лицом, не являющимся субъектом ведения хозяйства. При этом он не может превышать размер официальной зарплаты.

    По Закону все граждане, которые являются резидентами Украины, могут вернуть часть налогов, удержанных в бюджет с их заработной платы (НДФЛ) и других выплат. Перечень налоговых вычетов, которые можно получить, указан в пп 14.1.170 Налогового кодекса. Государство делает скидку по некоторым видам расходов, перечень которых приведен в ст. 166 НК Украины.

    Покупка жилья сопровождается большими расходами. Каждый гражданин, согласно ст. 166 НКУ, имеет право на возврат налогового вычета за приобретение жилья и налогов, которые были уплачены при оформлении дома или квартиры. Вернуть средства можно только при наличии регистрации по адресу недвижимости и заполненной с использованием электронной цифровой подписи декларации на официальном сайте налоговой службы.

    Податковий кодекс України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3814

    "Стаття 166. Податкова знижка

    166.1. Право платника податку на податкову знижку.

    166.1.1. Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року;

    166.1.2. підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

    166.2. Документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.

    166.2.1. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання);

    166.2.2. оригінали зазначених у підпункті 166.2.1 цього пункту документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом.

    166.3. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

    Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:...

    166.3.8. суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним".

    В противном случае, необходимо ждать подписания Президентом Украины Закона Украины "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно усовершенствования администрирования налогов, устранения технических и логических несогласованностей в налоговом законодательстве" (проект Закона от 30.08.2019 р. N 1210):

    https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3...

    Или же три года, согласно тому, что это Ваша первая продажа недвижимости в течение календарного года, то размер пошлины составит 1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости.

    Всего доброго.

    Удачи Вам!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Ви, як фізична особа отримуєте дохід при продажі Вашого нерухомого майна, тому згідно Податкового Кодексу України зобов язані подати декларацію про майновий стан та доходи за 2020 р. у якій серед іншого вказати дохід отриманий від продажу квартири та сплатити 5% від вартості об'єкту нерухомості , а також сплатити додатково 1,5 % військового збору та 1 % від ціни вказаної в договорі але не менше вартості оцінки(замовляється додатково)

    Можливість не сплачувати була б , в тому разі, якщо квартира була отримана, як спадок або ж це квартира, що перебувала у Вашій власності понад 3- х років.

    Ваш варіант, це чекати 3 роки , а потім продати та сплатити лише 1% від вартості + послуги нотаріуса.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Кодолов Олександр Володимирович
    Кодолов Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 22 роки досвіду

    Мария, добрый вечер,

    вычеты украинским законодательством в таких случаях не предусмотрены (такое есть в США, но на Ваш случай это не распространяется).

    Обойти этот налог не получится. Нужно либо платить либо найти вариант, чтобы доход от продажи получить все же по истечение 3х лет с момента покупки.

    Удачи Вам!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Мария!

    В продолжение разговора о налоговом вычите, рекомендую Вам обратиться в налоговую службу за получением индивидуальной налоговой консультации, через Единый реестр налоговых консультаций:

    https://cabinet.tax.gov.ua/registers/ipk

    Кроме того:

    "Звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі повинно містити:

    - найменування для юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв'язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

    - код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

    - зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;

    - підпис платника податків;

    - дату підписання звернення.

    На звернення платника податків, що не відповідає зазначеним вимогам, податкова консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом «Про звернення громадян».

    Строки

    Контролюючі органи повинні надати ІПК протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання звернення даним контролюючим органом. Уповноважена особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення на отримання індивідуальної податкової консультації понад 25-денний строк, але не більше 10 календарних днів, та письмово повідомити про це платнику податків до закінчення строку, визначеного абзацом першим п. 52.1 ст. 52 ПК".

    Так, как в данной ситуации, Вы имеете право воспользоваться возможностью и применить налоговый вычет, так как Вы хотите: "...если я собираюсь купить сразу же на эти деньги другую квартиру это же не прибыль. Есть ли способ не платить это налог или получить вычет"?

    Налоговый вычет – это часть от суммы или стоимости, которая была потрачена при оплате товаров или услуг в течение отчетного года физическим лицом, не являющимся субъектом ведения хозяйства. При этом он не может превышать размер официальной зарплаты.

    По Закону все граждане, которые являются резидентами Украины, могут вернуть часть налогов, удержанных в бюджет с их заработной платы (НДФЛ) и других выплат. Перечень налоговых вычетов, которые можно получить, указан в пп 14.1.170 Налогового кодекса. Государство делает скидку по некоторым видам расходов, перечень которых приведен в ст. 166 НК Украины.

    Покупка жилья сопровождается большими расходами. Каждый гражданин, согласно ст. 166 НКУ, имеет право на возврат налогового вычета за приобретение жилья и налогов, которые были уплачены при оформлении дома или квартиры. Вернуть средства можно только при наличии регистрации по адресу недвижимости и заполненной с использованием электронной цифровой подписи декларации на официальном сайте налоговой службы.

    Податковий кодекс України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3814

    "Стаття 166. Податкова знижка

    166.1. Право платника податку на податкову знижку.

    166.1.1. Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року;

    166.1.2. підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

    166.2. Документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.

    166.2.1. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання);

    166.2.2. оригінали зазначених у підпункті 166.2.1 цього пункту документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом.

    166.3. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

    Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:...

    166.3.8. суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним".

    В противном случае, необходимо ждать подписания Президентом Украины Закона Украины "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно усовершенствования администрирования налогов, устранения технических и логических несогласованностей в налоговом законодательстве" (проект Закона от 30.08.2019 р. N 1210):

    https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3...

    Или же три года, согласно тому, что это Ваша первая продажа недвижимости в течение календарного года, то размер пошлины составит 1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости.

    Всего доброго.

    Удачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України