Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 20 травня 2020, питання №20020

Бракоразводный процесс в Украине, будучи заграницей

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, как оформить развод, если и я с ребёнком и бывший муж находимся заграницей. Интересуют так же все тонкости разбирательства с супругом, уплата алиментов, если ребёнок инвалид. Какие самые сильные и жёсткие юридические меры можно использовать? Спасибо!

Відповіді юристів (3)

    Нарбут Тетяна  Миколаївна
    Нарбут Тетяна Миколаївна 4 роки тому

    Адвокат, м. Луцьк, 22 роки досвіду

    Составить иск и самостоятельно подать в суд (требуется лично), а далее - договор с адвокатом - и все норм - без Вашего участия (Вы дополнительно напишете ходатайтво о рассмотрении дела в Ваше отсутствие), неплохо , если и муж также напишет. А вот в отношении алиментов - это естественно и желательно обсудить - для этого обращайтесь на этом сайте через профиль. Уточним ситуацию, предоставлю рекомендации. Может и поможем.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Здравствуйте, подскажите пожалуйста, как оформить развод, если и я с ребёнком и бывший муж находимся заграницей. Интересуют так же все тонкости разбирательства с супругом, уплата алиментов, если ребёнок инвалид. Какие самые сильные и жёсткие юридические меры можно использовать?

    могу подготовить , составить и отправить все документы в суд - обращайтесь - через сайт

    Змисла Марта
    Змисла Марта 4 роки тому

    Юрист, м. Львів, 6 років досвіду

    Добрий вечір !

    Подати позов Ви маєте право в Україні за зареєстрованим місцем проживанням відповідача та необхідно укласти договір з адвокатом про надання правничої допомоги, який буде здійснювати представництво Ваших інтересів.

    Разом з позовною вимогою про розірвання шлюбу, Ви маєте право заявити вимогу про стягнення аліментів на утримання дитини-інваліда, додаткових витрах, викликаних хворобою дитини. Крім цього, необхідно заявити вимогу про визначення місця проживання дитини разом з Вами.

    Варто зазначити, що відповідно до положень СК України, а саме ч.1 ст. 80 аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

    Крім цього, ч.1 ст. 185 СК України встановлює, що той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

    Варто відмітити, що доказами, які підтверджують наявність особливих обставин, що призвели до додаткових витрат на дитину, можуть бути документи, які свідчать про витрати на її навчання у платному навчальному закладі, на проведення з нею додаткових занять, на придбання спеціальних інструментів, призначених для розвитку здібностей дитини, і спеціальних допоміжних засобів, необхідних для дитини з вадами фізичного розвитку, довідки медичних закладів, а також інші документи, які підтверджують те, що дитина страждає на тяжке захворювання і свідчать про необхідність у зв'язку з цим збільшення витрат на придбання ліків, спеціальний медичний і звичайний догляд за дитиною, її побутове обслуговування, санаторно-курортне лікування тощо. Розмір додаткових витрат на дитину має обґрунтовуватись відповідними документами.

    Окрім цього, можна заявити вимогу про стягнення витрат на утримання матері дитини, яка проживає разом з дитиною.

    Оскільки ч. 1 ст. 88 СК України встановлює, що якщо один із подружжя, в тому числі і працездатний, проживає з дитиною з інвалідністю, яка не може обходитися без постійного стороннього догляду, і опікується нею, він має право на утримання за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу.

    Отже, виходячи з аналізу наведеної норми, обов'язковими умовами виникнення права на утримання одного з подружжя, з яким проживає дитина з інвалідністю, є не тільки наявність в дитини інвалідності, але й неспроможність дитини обходитись без постійного стороннього догляду, а також наявність в другого з подружжя можливості надавати матеріальну допомогу.

    Право на утримання триває протягом всього часу проживання з дитиною з інвалідністю та опікування нею і не залежить від матеріального становища того з батьків, з ким вона проживає.

    Якщо необхідна детальніша консультація, звертайтесь на електронну адресу: martazmysla@ukr.net

    Дякую.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України