Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, во время карантина 7 апреля я взяла займ в мыо Е гроши, в связи с отсутствтем работы не погасила его вовремя. На данеый момент насчитали очень большие штрафы и пеню, скажите законно ли жто? На сколько знаю на время карантина все банковские установы и мфо не начисляют процентры за просроченый кредит?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Вінниця, 17 років досвіду
З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19в країні введено карантин. У період всеукраїнського карантину вступили в силу зміни до Закону України “Про споживче кредитування”у розділі IV «Прикінцеві та перехідні положення» у якому вказано :
В разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. В тому числі, але не виключно, споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язання за таким договором. Забороняється збільшення процентів за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу України у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів). Норми цього пункту поширюються у тому числі на кредити, визначені частиною другою статті 3 цього Закону» – витяг із Закону України».Потрібно писати звернення та скаргу. Звертайтесь через профіль.
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Добрий день.
Так, Ви праві, було прийнято зміни, де вказувалося, що тимчасово заборонено нараховувати пеню та штраф за кредити. Для цього необхідно письмово зернутися до МФО та вимагати зупинення таких протиправних дій. Якщо потрібно буде допомога, звертайтеся.