Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Банківська право, 27 травня 2020, питання №20537

Чи має право фін.установа(кредитна спілка) вимагати стягнення боргу через різні суди та через сім років?

Я був поручителем у особи яка взяла кредит в розмірі 6000 гривень в 2006 році. Через те,що вона не виплачувала борг,його повісили на мене. Сума боргу разом із всіма відсотками та пенею складала більше 26000гривень. В 2013 році я подав іск до суду з питанням зменшити суму боргу,так як вона була занадто завищена. Суддя розглянувши справу зменшила суму до 16000 . Починаючі з лютого 2016 року з мене вироховували заборгованість по листу з виковчої служби. В 2018 році зоборгованість була повністтю виплачена. Але наразі прийшов ще один лист про стягнення боргу по тій справі в суммі 13500гривень,але від іншого виконавчої служби. Чи є це правомриємним якщо я повністю погасив борг?

Відповіді юристів (1)

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день!

    По Вашому запитанню:

    "Я був поручителем у особи яка взяла кредит в розмірі 6000 гривень в 2006 році. Через те,що вона не виплачувала борг,його повісили на мене. Сума боргу разом із всіма відсотками та пенею складала більше 26000гривень. В 2013 році я подав іск до суду з питанням зменшити суму боргу,так як вона була занадто завищена. Суддя розглянувши справу зменшила суму до 16000 . Починаючі з лютого 2016 року з мене вироховували заборгованість по листу з виковчої служби. В 2018 році зоборгованість була повністтю виплачена. Але наразі прийшов ще один лист про стягнення боргу по тій справі в суммі 13500гривень,але від іншого виконавчої служби. Чи є це правомриємним якщо я повністю погасив борг?

    - Це не правомірно.

    Рекомендую Вам звернутися до виконавчої служби, яка ініціює стягнення боргу, з документами щодо погашення заборгованості, разом з заявою, з приєднаними до неї копіями документів.

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України