Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Возможно ли попасть иностранному гражданину на территорию Украины спец рейсом по рабочему приглашению?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Адвокат, м. Харків, 22 роки досвіду
Кабинет министров в среду принял постановление, которое возобновит с 22 мая международное железнодорожное и автомобильное пассажирское сообщение.
Источник: заявление премьер-министра Дениса Шмыгаля на заседании правительства 20 мая
Прямая речь: "Что касается международных перевозок, то с момента публикации постановления (о введении 2-го этапа ослабления карантина с 22 мая - УП) откроется возможность осуществления международных перевозок, как автобусных, так и железнодорожных, через открытые пункты пропуска, которые заработают...
Межобластные перевозки мы пока не открываем".
Детали: По его словам, межобластные перевозки возобновятся в начале июня, если эпидемическая ситуация позволит это сделать.
Он добавил, что сейчас важно "поработать" с межобластными перевозчиками, чтобы они были готовы. Шмыгаль попросил заняться этим Министерство инфраструктуры.
Так, движение возобновится в 66 пунктах пропуска через государственную границу со странами, где эпидемическая ситуация имеет прогнозируемую тенденцию. Это - Польша, Словакия, Румыния, Венгрия и Молдова.
Что касается возобновления авиасообщения, то премьер пообещал вернуться к этому вопросу уже после 15 июня, когда, возможно, начнут открываться аэропорты других стран.
Также это постановление запускает регулярные и нерегулярные пассажирские перевозки автомобильным транспортом в городском, пригородном и внутриобластном сообщении.
Это ослабление карантина также прокомментировал министр инфраструктуры Владислав Криклий.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Любов!
При дотриманні умов та вимог законодавства, це цілком можливо.
Запрошення - це документ, який є підставою для оформлення в дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном короткострокової візи.
Короткострокова віза передбачає, що іноземці та особи без громадянства з країн, з якими відповідно до міжнародних договорів чи законодавства України встановлено візовий порядок в’їзду в Україну, перебуватимуть в Україні протягом строку, не перевищуватиме 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду.
За оформленням запрошення може звернутися приймаюча сторона - зареєстровані в установленому порядку українські підприємства, установи та організації, представництва (філії) іноземних підприємств, установ, організацій, представництва міжнародних організацій (далі - юридичні особи), а також фізичні особи (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України у зв'язку з навчанням, стажуванням, роботою або на інших законних підставах та запрошують чи приймають іноземців та осіб без громадянства (далі - фізичні особи).
Для оформлення такого запрошення особі необхідно звернутися до:
Для оформлення запрошення до територіального органу чи підрозділу Державної міграційної служби України за місцем свого проживання фізичні особи подають такі документи:1) заяву фізичної особи для оформлення запрошення іноземцю чи особі без громадянства на отримання візи для в’їзду в Україну;2) паспортний документ (після пред'явлення повертається) та копію його сторінок з особистими даними;3) посвідку на постійне чи тимчасове проживання (після пред'явлення повертається) та копію її сторінок з особистими даними (якщо приймаючою стороною є іноземець чи особа без громадянства);4) копію сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними особи, щозапрошується, з перекладом українською мовою, засвідченим у встановленому порядку;
5) інформацію, що підтверджує наявність достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов'язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України.
Для оформлення запрошення до територіального органу чи підрозділу Державної міграційної служби України за місцем своєї реєстрації юридичні особи подають такі документи:
Нормативно-правові акти з цього приводу:
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Харків, 32 роки досвіду
Добрый вечер. Это вполне возможно, так как в Украине происходит послабление ограничительных мероприятий. Самое главное, чтобы у вас в аэропорту не было повышенной температуры и признаков простудного заболевания, иначе вместо работы придется провести две недели в обсервации.
Адвокат, м. Київ
Напомним, иностранец – это лицо, которое не находится в гражданстве Украины и является гражданином (подданным) другой страны или стран (п. 6 ч. 1 ст. 1 Закона Украины «О правовом статусе иностранцев и лиц без гражданства» от 22.09.2011 г. № 3773-VІ). Иностранцев можно условно разделить на две категории. К первой относятся те, кто имеет право на занятость на основаниях и в порядке, установленных для граждан Украины. В нее входят иностранцы и лица без гражданства: постоянно проживающие в Украине; признанные в Украине беженцами; которым предоставлено убежище в Украине; признанные лицами, нуждающимися в дополнительной защите; которым предоставлена временная защита; получившие разрешение на иммиграцию в Украину. Во вторую категорию входят иностранцы и лица без гражданства (далее – иностранцы), которые прибыли в Украину для трудоустройства на определенный срок. Такие лица принимаются работодателями на работу на основании разрешения на применение труда иностранцев и лиц без гражданства, выданного в порядке, определенном Законом Украины «О занятости населения» от 5 июля 2012 г. № 5067-VI (далее – Закон № 5067), если иное не предусмотрено международными договорами Украины, согласие на обязательность которых предоставлено Верховной Радой Украины (далее – ВРУ) (ч. 4 ст. 3 Закона № 5067). Трудовые отношения иностранных граждан, работающих на предприятиях, в учреждениях, организациях Украины, регулируются законодательством государства, в котором осуществлено трудоустройство (наем) работника, и международными договорами Украины (ст. 8 Кодекса законов о труде; далее – КЗоТ).Прибыть спецрейсом вы можете.Вы можете пройти изоляцию через приложение ДИЯ или обсервацию 14 дней и потом спокойно работать .
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня.
Так, це можливо. Головне оформити документи, які дають право в’їзду до України (закордонний паспорт, короткострокова віза С) та придбати квиток на комерційний спецрейс.
Для оформлення короткострокової візи С будуть потрібні:
- паспорт іноземного громадянина;
- заповнена та підписана візова анкета;
- поліс медичного страхування більш ніж на 30 тис. євро;
- документи, що підтверджують достатнє фінансове забезпечення іноземця;
- документи, що підтверджують сплату консульського збору.
Аби потрапити на зазначений рейс, необхідно зайти на офіційний сайт авіакомпанії, яка здійснюватиме спецрейс, та придбати квиток на зазначену дату, або звернутися до представництва авікомпанії на місці та придбати квиток на зазначену дату
Всього доброго.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Що стосується можливої самоізоляції/обсервації іноземного громадянина по прильоту в Україну, слід сказати наступне.
Наразі винесена Постанова КМУ від 20 травня 2020 р. № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-z-metoyu-zapobigannya-poshirennyu-na-teritoriyi-ukrayini-gostroyi-respiratornoyi-hvorobi-covid-19-sprichinenoyi-koronavirusom-sars-cov-i200520-392):
6. Затвердити Порядок здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією, що додається.
Обов’язковій самоізоляції підлягають:
7. Затвердити Порядок проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, що додається.
Підставами для обсервації особи є:
Особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, не підлягають обсервації у випадках, передбачених абзацами шостим та сьомим цього пункту.
Діти, які не досягли 12 років, підлягають обсервації разом з одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до законодавства.
Всього доброго.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
При соблюдении условий и требований законодательства, это вполне возможно.
Пригласительный документ, от работодателя - является основанием для оформления в дипломатическом представительстве Украины за рубежом краткосрочной визы.
Краткосрочная виза предполагает, что иностранцы и лица без гражданства из стран, с которыми в соответствии с международными договорами или законодательством Украины установлен визовый порядок въезда в Украину, будут находиться в Украине в течение срока, не будет превышать 90 дней в течение 180 дней с даты первого въезда.
Достаточно оформить короткосрочную визу и не нарушать правила прибывания на территории Украины в дальнейшем.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Уряд України готується ухвалити зміни до карантинних правил, знявши заборону на в’їзд іноземних громадян.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на пресконференції в Будапешті.
Кулеба, зокрема, визнав, що є потреба знімати обмеження на рух через кордон, і перший крок Україна вже зробила. "Ми відновлюємо роботу прикордонних пунктів", - додав він. Втім, Україна планує подальшу лібералізацію правил.
"Україна має вирішити питання щодо зміни правил в’їзду в Україну іноземців", - заявив він
Міністр наголосив, що в’їзд не буде безконтрольним, однак нові правила "дозволять відновити" рух через кордон.
За інформацією "Європейської правди", в уряді розглядають можливість дозволити в’їзд іноземців за умови 14-денного карантину, знявши нинішню вимогу про наявність дозволу на проживання.
Інформацію про заплановані пом'якшення підтвердив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.
"Україна раніше прийняла рішення, що тільки громадяни України можуть в'їхати в країну. Це рішення ще є дійсним..., але ми домовилися про те, що в наступні тижні ці обмеження будуть зніматися.
Тобто, можливо, наймлижчим часом пропуск буде відкрит для всіх іноземців.
Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду
Добрий день! На ваше питання: "Возможно ли попасть иностранному гражданину на территорию Украины спец рейсом по рабочему приглашению?" повідомляю, що так, можливо іноземному громадянину потрапити на територію України спецрейсом по робочому запрошенню.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня.
З 15 червня 2020 року іноземці та особи без громадянства (крім тих, які постійно проживають на території України або яких визнано біженцями, або які потребують додаткового захисту) не можуть перетинати державний кордон без наявного полісу страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією.
Успіхів Вам!