Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

04 червня 2020, питання №21196

Увольнение без отработки

Здравствуйте, по каким причинам можно уволиться по согласию сторон без отработки 14 дней? И какая форма заявления? У меня есть ребенок, ему 7 лет.

Відповіді юристів (1)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня.

    У даному випадку Ви можете звільнитися за однією з наступних підстав:

    1) за угодою сторін згідно п. 1 ст. 36 КЗпПУ (у даному випадку потрібна згода роботодавця, якщо така є - пишете заяву: "Прошу звільнити мене за угодою сторін такого то числа");

    2) за власним бажанням у зв'язку з доглядом за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку.

    У заяві так і пишете: "Прошу звільнити мене за власним бажанням такого-то числа у зв'язку з доглядом за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку". До заяви можете додати копію свідоцтва про народження дитини, якщо така відсутня у вашій особовій справі.

    У разі відмови роботодавця, повідомте йому, що подасте на нього скаргу до територіального управління Держпраці України.

    Кодекс законів про працю України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08):

    Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Всього доброго.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України