Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добридень!
Чи має право син, який підписав договір довічного утримання не забирати батька до себе, за яким потрібен догляд, а лише наймати працівника за 100 грн?
Хворий живе у спільній квартирі з колишньою дружиною, а син - окремо. Є також інші діти. За хворим потрібен постійний догляд і попри договір 8 місяців він жив у своїй квартирі і фактично за ним доглядала колишня дружина. Тепер дружина хоче поїхати на кілька місяців, але не хоче лишати свою частину квартири на чужих людей. Квартира однокімнатна, не можна одну кімнату закрити і не пускати інших.
Якщо батька привезуть до сина, він обіцяє привезти його назад і вибити двері.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Доброго дня.
Відповідно до ч. 1 ст. 599 ЦК України виконання обов'язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства або суті зобов'язання не випливає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто. У цьому разі кредитор зобов'язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника іншою особою.
Крім цього, положення законодавства, які стосуються договору довічного утримання не містять вказівок про те, що набувач повинен особисто здійснювати догляд за відчужувачем.
Тому, якщо укладений договір між Вашим сином (набувачем) та батьком (відчужувачем) не містить вказівок про те, що зобов'язання має виконуватися особисто набувачем, то в такому разі можна організувати догляд за відчужувачем з боку третіх осіб, оскільки це не суперечить положенням чинного законодавства.
Водночас для цього необхідно, щоб батько (відчужувач) не заперечував проти такої допомоги, яка буде надаватися третіми особами за кошти набувача (Вашого сина), зокрема, це може бути підтверджено розпискою.