Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день, было превышение пребывания в Германии по безвизу на 5 дней. При выезде из Германии в аэропорту дали копию документа с указанием моих данных и адресом прописки, в паспорте кроме штампа о выезде никаких других пометок нету. Выезд из Германии в Украину был 18.03.20 и до сих пор нету никакого решения. Означает ли это то, что я не могу вьезжать в другие страны в т.ч. и в Германию до решения суда? Могу ли я как то ускорить это решение отправив возможно какое-то заявление или обращение?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Олена!
Посольство України у ФРН отримало роз’яснення німецької сторони відносно випадків закінчення в іноземних громадян, у тому числі громадян України, термінів безвізового перебування у державах Шенгенського простору, вичерпання термінів віз для перебування або дозволів на проживання у ФРН.
МЗС ФРН підтвердило, що продовження дії шенгенських віз або дозволів на проживання у Німеччині належить до компетенції земельних відомств у справах іноземців (Ausländerbehörde der Länder).
З врахуванням цього, особи, які потребують продовження згаданих документів, повинні були звертатися до відповідних відомств у справах іноземців за місцем своєї реєстрації у ФРН.
У іншому випадку, туристи мають покинути територію Німеччини протягом 90 днів. Водночас, у випадку, якщо особа не змогла покинути територію Німеччини з огляду на обмеження та заходи із подолання епідемії коронавірусу, ситуація щодо кожної окремої особи буде розглядатися як надзвичайна.
У Вашому випадку термін перебування порушено.
Так, Ви можете звернутися офіційно з заявою до Консульства України у Фідеративній Республіці Німеччині, а також до Міністерства закордонних справта з'ясувати питання щодо рішення та реагування за порушення терміну перебування, з прикладанням до заяви сканкопії Вашого закордонного паспорта перших двох сторінок, фото штампу про в’їзд та виїзд.
Поки немає рішення щодо заборони, будь-якого рішення з цього приводу, не направлено у Вашу адресу для ознайомлення, Ви маєте право відвідувати інші европейскі держави Шенгенського простору.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Харків, 26 років досвіду
Как узнать есть ли в базе sis?
Самый просто способ это узнать – попытаться пересечь границу. Если негативная информация о человеке есть в базе, то его просто не пропустят. Однако такой способ не всегда рационален, особенно, когда до границы нужно проехать не одну сотню километров.
Лучше всего обратиться в соответствующую организацию, которая сможет предоставить необходимую информацию. Согласно законодательству Евросоюза, каждый человек имеет право получить данные о себе. Это означает, что заявитель гарантированно получит ответ. Для этого необходимо оформить запрос в SIRENE той страны, в которую планируется въезд.
Конкретного бланка запроса не существует. Составить это заявление можно в свободной форме. Главное, чтобы оно было структурированным и информативным. Для этого необходимо указать следующую информацию о себе:
Подача заявления является абсолютно бесплатной, если заявитель делает это самостоятельно. Отправить запрос можно по электронной почте, прикрепив качественную скан-копию загранпаспорта. Адреса указаны на этом ресурсе (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=uriserv:OJ.C_.2017.228.01.0166.01.POL&toc=OJ:C:2017:228:FULL). В случае, когда на подачу нет времени или желания, можно обратиться за помощью к специалистам, которые узнают все быстро без вмешательства заявителя. Стоимость данной услуги около 400 евро.
Бывают случаи, когда заявитель получает отказ в получении информации. Происходит это крайне редко, однако причины кроются в следующем:
Если заявитель понимает, что возникла какая-либо ошибка не по его вине, то ему лучше подать апелляцию, чтобы разобраться в сложившейся ситуации. Сделать это необходимо в течение месяца, после получения уведомления об отказе.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю:
Вам необхідно звернутися офіційно з заявою до Консульства України у Республіці Німеччині, а також до Міністерства закордонних справ, з'ясувати питання щодо рішення та реакціі відповідноіі за порушення терміну перебування, з прикладанням до заяви сканкопії Вашого закордонного паспорта перших двох сторінок, фото штампу про в’їзд та виїзд.
Поки немає рішення щодо заборони, не прийнято будь-якого рішення з цього приводу, не направлено у Вашу адресу для ознайомлення, Ви маєте право подорожувати до вказаноіі краііни.
Всі обмеження та заборони міжнародних перельотів фіксуються у базах митного та пасажирського контролю ,тому про наявність заборон Вас повідомлять при наступній реєстраціі в 'іізду чи виіізду
В подальшому питання вирішується з представниками МЗС Украііни.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня.
З моменту закінчення 90-денного терміну перебування в Німеччині по безвізу Вам потрібно було самостійно письмово (надіслати запит на електронну адресу) звернутися до Відомства у справах іноземців з метою продовження перебування на території Німеччини.
Сам факт подання заяви на продовження дозволу на перебування на території ФРН електронною поштою відноситься до § 81 (3) Закону про перебування. Це означає, що як тільки заява була подана, перебування на території Німеччини вважається дозволеним до тих пір, поки міграційні органи не приймуть остаточне рішення.
Якщо Вами не було подано такої заяви, то Ви дійсно порушили строки перебування в Німеччині по безвізу. Однак, враховуючи що строки перевищення становлять лише 5 днів, малоймовірно, що Вам заборонять в'їзд до Європи.
При цьому рішення про заборону на в'їзд до країн ЄС може бути винесено не тільки компетентними органами на території європейської країни, а й відповідним закордонним дипломатичним представництвом (наприклад, Посольством Німеччини в Україні).
Що стосується повідомлень правопорушників стосовно прийнятого рішення про заборону на в'їзд, то на практиці компетентні органи рідко інформують іноземних громадян про встановлені обмеження, через що вони дізнаються про заборону на в'їзд тільки на кордоні при спробі в'їхати в країни Європейського союзу або при виїзді з Європейського союзу, чим значно збільшують покарання у вигляді збільшення термінів заборони на в'їзд до країн Європейського союзу.
А тому не раджу Вам поспішати з поїздкою до Європи. Краще подайте офіційний запит до Посольства України в Німеччині та Міністерства закордонних справ України щодо наявності прийнятого відносно Вас рішення про заборону на в'їзд до країн ЄС.
Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога.
Всього доброго!
Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду
Добрий день! Для вирішення вашого питання слід звернутися з письмовим запитом до Посольства України в Німеччині, а також до Міністерства закордонних справ України про надання інформації щодо заборони в'їзду вам до країн Європейського Союзу.
У разі необхідності підготовки письмового запиту, можу Вам допомогти.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрый день, Елена!
Исходя из официальной информации официального сайта ЕС:
https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/heal...
Превышение разрешенного срока пребывания из-за ограничений на поездки:В связи с коронным кризисом органы, назначенные государствами-членами, могут продлевать краткосрочные визы в Шенгенской зоне, которые превышаются из-за того, что держатели виз не могут выехать, максимум до 90 дней за период в 180 дней. Если владелец визы вынужден оставаться в Шенгенской зоне после более чем 90-дневного периода в 180 дней, национальные власти должны выдать им национальную долгосрочную визу или разрешение на временное проживание.
Государствам-членам рекомендуется не налагать административные санкции или штрафы на граждан третьих стран, которые не могут покинуть свою территорию из-за ограничений на поездки.
Превышение разрешенной продолжительности пребывания из-за временных ограничений на поездки не должно учитываться при обработке будущих заявлений на получение визы.
Удачи Вам!