Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

13 червня 2020, питання №21897 100₴

Сотрудник обвенчаться в краже

Добрый день.
Случилось такая неприятная ситуация.
Работник на протяжении 10 месяцев воровал в магазине. на камерах видно как он берет товар уносит его на склад оставляет его там потом через время подходит берет его идёт в туалет позже идёт обратно в магазин там работает и позже идёт на верх в свою раздевалку позже он выходит из раздевалки и идёт работать.
Ещё этот работник брал товар и позже ложил его в полку но после проверки этот товар оказался пустым коробка есть а внутри ничего нет!
так же на камерах видно как работник показывает свои вещи охране перед уходом с рабочего места.
Сотрудник все отрицает и говорит что из магазина ничего не выносил !

Відповіді юристів (16)

    Адвокат  Євген Олександрович
    40%
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Артём!

    Не нужно долго раздумывать.

    Есть видеозаписи с камер внутреннего наблюдения и факт отсутствия похищенного товара, недостача товара по вине работника.

    Рекомендую Вам своим приказом по предприятию создать комиссию, которая проведёт инвентаризацию (ревизию) ТМЦ и служебную проверку в отношении этого сотрудника.

    По результатам инвентаризации (ревизии), которая подтвердит недостачу товара, во время служебного расследования, которое будет оформлено Актом и заключением по результатам служебного расследования, будут отобраны объяснения от всех сотрудников, кроме членов комиссии, объяснение от сотрудника причастного к совершению кражи, а также присоединены: материалы видеозаписей, все документы на товар, который был похищен, нужно вынести приказ об увольнении данного сотрудника.

    После этого, на основании статей 60 и 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, необходимо подать заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о тайном похищении имущества (краже) по статье 185 Уголовного кодекса Украины, которое должно быть внесено в Единый реестр досудебных расследований неотложно, не позднее чем в течении 24 часов, о чём заявителю должны выдать извлечение из Единого реестра досудебных расследований об открытии уголовного дела (статьи 60 и 214 Уголовного процессуального кодекса Украины).

    Уголовный кодекс Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

    "Стаття 185. Крадіжка

    1. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) -

    карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    2. Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

    карається арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    3. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

    4. Крадіжка, вчинена у великих розмірах, -

    карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

    5. Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, -

    карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

    Примітка. 1. У статтях 185, 186 та 189-191 повторним визнається злочин, вчинений особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених цими статтями або статтями 187, 262 цього Кодексу.

    2. У статтях 185, 186, 189 та 190 цього Кодексу значна шкода визнається із врахуванням матеріального становища потерпілого та якщо йому спричинені збитки на суму від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    3. У статтях 185-191, 194 цього Кодексу у великих розмірах визнається злочин, що вчинений однією особою чи групою осіб на суму, яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину.

    4. У статтях 185-187 та 189-191, 194 цього Кодексу в особливо великих розмірах визнається злочин, що вчинений однією особою чи групою осіб на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину".

    Уголовный процессуальный кодекс Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

    "Стаття 60. Заявник

    1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.

    2. Заявник має право:

    1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;

    1-1) отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;

    2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;

    3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

    3. Заявник, який є викривачем, крім передбачених цією статтею прав, має право в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", отримувати інформацію про стан досудового розслідування, розпочатого за його заявою чи повідомленням.

    Інформація надається слідчим або прокурором у строк не більше п’яти днів з моменту подання заяви.

    Стаття 214. Початок досудового розслідування

    1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

    розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Офісом Генерального прокурора за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, Державним бюро розслідувань, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

    ...".

    В случае наличия вопросов обращайтесь индивидуально.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Гончаренко Константин
    10%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Межі між адміністративною та кримінальною відповідальністю залежить від суми, на яку особи скоїли крадіжку. Причому сума крадіжки визначається не по ціннику на товар, а за накладною на даний товар (за ціною, по якій магазин закуповував товар).

    Адміністративна відповідальність

    При скоєнні крадіжки на суму менше 210 грн. 20 копійок Вас притягнуть до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу або виправними роботами, або адміністративним арештом. (15 -ть діб.)

    Кримінальна відповідальність

    При скоєнні крадіжки на суму понад 210 грн., 20 копійок винного притягують до кримінальної відповідальності за статтею 185 КК України. Покарання за крадіжку передбачає від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські та виправні роботи, арешт або позбавлення волі. Причому при крадіжці грає роль, чи розпорядився злодій вкраденим товаром чи ні. Якщо винного зупинили в момент, коли він тільки вийшов з магазину і не встиг розпорядитися вкраденої річчю, він буде притягнутий за замах на крадіжку, і покарання буде рівнятися не більше ніж ¾ від максимального терміну покарання.

    Однак слід виходити і з того, що крадіжка може передбачати собою, як таємне викрадення чужого майна шляхом вільного доступу так і крадіжку з проникненням. Це два різних терміни, які мають зовсім різну кваліфікацію та відповідно і покарання за дане діяння різне.

    Якщо крадіжка вчинена в період роботи магазину, який відчинений, і має вільний доступ для відвідувачів, то такі дії слід кваліфікувати як ч. 1 ст. 185 КК України.

    Якщо ж особа вирішила наживитись в період коли магазин не працює, і проникла всередину будь-яким способом, чи то через вікно, чи то через вхідні двері, то такі дії кваліфікуються як ч. 3 ст. 185 КК України, і в даному випадку відповідальність уже має суворіші наслідки, і особа, яка вчинила дане діяння може нести відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 6 років.

    Крім того, крадіжка передбачає також і вчинення даного діяння повторно та за попередньою змовою групою осіб.

    В даному випадку особа, яка має непогашену судимість за корисливий майновий злочин нестиме відповідальність за ч. 2 ст. 185 КК України, і відповідно, якщо дане правопорушення вчинено двома чи більше особами відповідальність буде кваліфікуватись за цією ж частиною вказаної статті.

    Серед іншого повідомляю, що відповідальність за крадіжку настає при досягненні особою на час злочину 14 - ти років, а відповідальність адмін. характеру настає - з 16 -ти років.

    Таким чином до Вашого сина можливо застосувати вказані вище заходи покарання. Вони можуть бути наступних видів:

    Варіант 1. Вирок та реальне покарання

    Здійснюється досудове розслідування та судовий розгляд, за результатами якого ухвалюється вирок з призначенням покарання до відбування. При цьому, Кримінальним кодексом України передбачено більш м’який підхід до призначення покарання неповнолітнім: деякі види покарань взагалі не можна застосовувати до дитини, а деякі – можна лише у знижених розмірах. У даному випадку можливе призначення таких покарань:

    а) штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн. – 1700 грн.) – лише якщо дитина має самостійний доход, власні кошти або майно, на яке може бути звернене стягнення (ст.99 КК України);

    б) позбавленням волі на строк до 3 років.

    Передбачені ч.1 ст.185 КК України покарання у виді громадських робіт, виправних робіт та арешту

    Варіант 2. Вирок та звільнення від відбування покарання з випробовуванням

    Здійснюється досудове розслідування та судовий розгляд, за результатами якого ухвалюється вирок з призначенням покарання, проте відповідно до ст.104 КК України особа звільняється від його реального відбуття з випробуванням, тобто під умовою, що протягом визначеного іспитового строку (від 1 до 2 років) не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки (попросить пробачення у потерпілого, повідомлятиме кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з'являтиметься для реєстрації в інспекцію тощо).

    Варіант 3. Вирок та звільнення від відбування покарання з призначенням примусових заходів виховного характеру

    Здійснюється досудове розслідування та судовий розгляд, за результатами якого ухвалюється вирок з призначенням покарання, проте відповідно до ст.105 КК України особа звільняється від його реального відбуття, якщо неповнолітній вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості і буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання. У цьому разі суд застосовує до неповнолітнього кілька примусових заходів виховного характеру:

    - застереження;

    - обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;

    - передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання;

    - покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків;

    направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи на строк до 3 -х років , або до моменту його виправлення( в залежності від того , що настане раніше.)

    Вам необхідно звернутись до поліції з відповідною заявою додавши , фото, відео фіксацію , свідків покази , акт службової превірки та висновок ревізійної комісії - письмово зареєструвати в порядку ст. 214 КПК України отримати витяг з ЕРДР про прийняття заяви та чекати виклику слідчого.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Артем Клієнт 4 роки тому

    Уже сделали но констатировать то что это именно этот товар очень сложно! Так как много схожего товара! Одну инветнруру они совпадали вторую нет и это произошло 4 месяца назад.Так же полиция сказала что доказать будет довольно сложно что именно эта персона выносила товар. ТК как на камерах видно как этот человек показывает свои вещи при уходе с работы!

    • Савченко Олександр
      40%
      Савченко Олександр 4 роки тому

      Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

      Доброго дня.

      Враховуючи всю ситуацію, то Вам простіше притягнути цього працівника до матеріальної відповідальності, а не кримінальної.

      Кодекс законів про працю України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n753):

      Стаття 130. Загальні підстави і умови матеріальної відповідальності працівників

      Працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

      При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством.

      За наявності зазначених підстав і умов матеріальна відповідальність може бути покладена незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.

      На працівників не може бути покладена відповідальність за шкоду, яка відноситься до категорії нормального виробничо-господарського ризику, а також за шкоду, заподіяну працівником, що перебував у стані крайньої необхідності. Відповідальність за не одержаний підприємством, установою, організацією прибуток може бути покладена лише на працівників, що є посадовими особами.

      Працівник, який заподіяв шкоду, може добровільно покрити її повністю або частково. За згодою власника або уповноваженого ним органу працівник може передати для покриття заподіяної шкоди рівноцінне майно або поправити пошкоджене.

      Стаття 132. Матеріальна відповідальність у межах середнього місячного заробітку

      За шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків, працівники, крім працівників, що є посадовими особами, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку

      Матеріальна відповідальність понад середній місячний заробіток допускається лише у випадках, зазначених у законодавстві.

      Стаття 134. Випадки повної матеріальної відповідальності

      Відповідно до законодавства працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, коли:

      1) між працівником і підприємством, установою, організацією відповідно до статті 135-1 цього Кодексу укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей;

      2) майно та інші цінності були одержані працівником під звіт за разовою довіреністю або за іншими разовими документами;

      3) шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки діянь, переслідуваних у кримінальному порядку;

      4) шкоди завдано працівником, який був у нетверезому стані;

      5) шкоди завдано недостачею, умисним знищенням або умисним зіпсуттям матеріалів, напівфабрикатів, виробів (продукції), в тому числі при їх виготовленні, а також інструментів, вимірювальних приладів, спеціального одягу та інших предметів, виданих підприємством, установою, організацією працівникові в користування;

      6) відповідно до законодавства на працівника покладено повну матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків;

      7) шкоди завдано не при виконанні трудових обов'язків;

      8) службова особа, винна в незаконному звільненні або переведенні працівника на іншу роботу;

      9) керівник підприємства, установи, організації всіх форм власності, винний у несвоєчасній виплаті заробітної плати понад один місяць, що призвело до виплати компенсацій за порушення строків її виплати, і за умови, що Державний бюджет України та місцеві бюджети, юридичні особи державної форми власності не мають заборгованості перед цим підприємством.

      Стаття 135-3. Визначення розміру шкоди

      Розмір заподіяної підприємству, установі, організації шкоди визначається за фактичними втратами, на підставі даних бухгалтерського обліку, виходячи з балансової вартості (собівартості) матеріальних цінностей за вирахуванням зносу згідно з установленими нормами.

      У разі розкрадання, недостачі, умисного знищення або умисного зіпсуття матеріальних цінностей розмір шкоди визначається за цінами, що діють у даній місцевості на день відшкодування шкоди.

      На підприємствах громадського харчування (на виробництві та в буфетах) і в комісійній торгівлі розмір шкоди, заподіяної розкраданням або недостачею продукції і товарів, визначається за цінами, встановленими для продажу (реалізації) цієї продукції і товарів.

      Законодавством може бути встановлено окремий порядок визначення розміру шкоди, що підлягає покриттю, в тому числі у кратному обчисленні, заподіяної підприємству, установі, організації розкраданням, умисним зіпсуттям, недостачею або втратою окремих видів майна та інших цінностей, а також у тих випадках, коли фактичний розмір шкоди перевищує її номінальний розмір.

      Розмір підлягаючої покриттю шкоди, заподіяної з вини кількох працівників, визначається для кожного з них з урахуванням ступеня вини, виду і межі матеріальної відповідальності.

      Стаття 136. Порядок покриття шкоди, заподіяної працівником

      Покриття шкоди працівниками в розмірі, що не перевищує середнього місячного заробітку, провадиться за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, керівниками підприємств, установ, організацій та їх заступниками - за розпорядженням вищестоящого в порядку підлеглості органу шляхом відрахування із заробітної плати працівника.

      Розпорядження власника або уповноваженого ним органу, або вищестоящого в порядку підлеглості органу має бути зроблено не пізніше двох тижнів з дня виявлення заподіяної працівником шкоди і звернено до виконання не раніше семи днів з дня повідомлення про це працівникові. Якщо працівник не згоден з відрахуванням або його розміром, трудовий спір за його заявою розглядається в порядку, передбаченому законодавством.

      У решті випадків покриття шкоди провадиться шляхом подання власником або уповноваженим ним органом позову до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду.

      Стягнення з керівників підприємств, установ, організацій та їх заступників матеріальної шкоди в судовому порядку провадиться за позовом вищестоящого в порядку підлеглості органу.

      Всього доброго!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Артём!

    Товар же не мог сам по себе пропасть.

    Нужно зафиксировать недостачи указанного товара в материалах инвентаризации то служебного расследования.

    Сотрудники полиции возможно этим не хотят заниматься.

    Открытие уголовного дела, является нормой безальтернативной, то есть его обязаны открыть с внесением ведомостей в Единый реестр досудебных расследований, согласно статье 214 Уголовного процессуального кодекса Украины.

    Если не открывают, то Вы в соответствии со статьями 303-307 Уголовного процессуального кодекса Украины, имеете право подать жалобу в суд следственному судье и суд обяжет сотрудников полиции открыть уголовное дело.

    В рамках уголовного дела, можно на основании определения следственного судьи, провести осмотр или обыск по месту проживания сотрудника и выявить у него по месту жительства похищенное им имущество (товары).

    Если с ним будет работать следователь и оперативные сотрудники, он может признаваться в том, что совершил кражи.

    Нужно открывать уголовное дело и работать по уголовному делу, уволить сотрудника, либо же оставить и пристально смотреть за ним, так как наверняка через определенное время он снов совершит кражу.

    В случае наличия вопросов обращайтесь индивидуально.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Ковальчук Владимир
    10%

    Неважно, где совершено воровство: на улице, в магазине или на работе. Человек, совершивший его, – правонарушитель, и должен нести ответственность: уголовную или административную. А если этот человек совершил кражу по месту работы, то дополнительно он может нести еще и дисциплинарную ответственность, вплоть до увольнения.Работодатель может уволить работника, который ворует на работе, согласно п. 8 ст. 40 КЗоТ Украины.

    Но даже если вы и весь коллектив своими глазами видели, как Иван Иваныч выносил табурет из вашего офиса, это не является законным основанием для его увольнения. Его вина должна быть установлена судом или другим органом, уполномоченным привлекать к административной ответственности Если такое хищение совершено в размере менее 0,2 необлагаемого минимума доходов граждан (НМДГ) (на дату написания статьи – 192,1 грн) – это административное правонарушение. В этом случае составленный полицией протокол со всеми материалами (объяснениями, письменными показаниями свидетелей, протоколом о личном досмотре и досмотре вещей, накладной или другим документом, свидетельствующим о передаче владельцу похищенного имущества, и т.д.) отправляется в районный суд.

    Если сумма хищения больше 0,2 НМДГ – это уже преступление. Работодателю в таком случае надо написать заявление о совершении преступления, на основании которого откроют уголовное производство. Лучше, чтобы такое заявление было написано директором или другим уполномоченным должностным лицом работодателя, чтобы избежать сложностей с открытием такого производства. И когда суд примет решение о привлечении сотрудника к уголовной ответственности, вы как работодатель можете его уволить на основании п. 8. ст. 40 КЗпП Украины. К приказу об увольнении не забудьте приложить копию решения суда о том, что ваш работник действительно совершил преступление.Бывают случаи, когда суд освобождает правонарушителя от административной ответственности и передает материалы дела на рассмотрение общественной организации или трудового коллектива – чтобы они применили к нему меры общественного воздействия. После принятия решения трудовым коллективом, материалы дела с окончательным решением, в течение 10 дней с момента их принятия, должны передаваться обратно в суд. Такой вариант развития событий также является достаточным основанием для увольнения сотрудника по п. 8. ст. 40 КЗоТ.Чтобы предупредить и пресечь воровство, работодатель может организовать видеонаблюдение по офису, производственным и складским помещениям.

    Перед установкой видеонаблюдения следует учитывать, что в соответствии со ст. 32 Конституции Украины, любое вмешательство в личную и семейную жизнь человека запрещается. Без согласия человека запрещен сбор, использование или распространение любой информации о нем, кроме случаев, предусмотренных законом.

    Закона, прямо позволяющего работодателю проводить съемку в офисе без согласия работников, нет. Поэтому при внедрении видеонаблюдения надо учитывать несколько важных нюансов:

    • Сделайте видеосъемку трудового процесса одним из условий труда. Ст. 29 КЗоТ Украины обязывает работодателя проинформировать работника под расписку об условиях труда. Отсутствие письменного согласия работника на видеосъемку на рабочем месте позволит ему позже утверждать, что запись сделана противоправно. В результате эти записи нельзя будет использовать как доказательства при рассмотрении вопроса привлечения сотрудника к дисциплинарной или материальной ответственности.
    • Видеосъемку запрещено вести в непубличных помещениях. Такими помещениями можно назвать туалет, комнаты для переодевания и др.
    • Запрещено вести скрытую съемку сотрудников.

    Поскольку введение видеосъемки – это изменение существенных условий труда, важно соблюсти процедуру, предусмотренную ст. 32 КЗоТ Украины. О введении видеонаблюдения каждого сотрудника необходимо уведомить под подпись не позднее, чем за 2 месяца до старта новых условий.

    Помещение с видеокамерами рекомендуем оборудовать информирующими табличками. Согласно статистике, уже одно наличие этой таблички является останавливающим фактором для каждого второго преступника.Повышение правовой культуры рабочего коллектива – негласная обязанность работодателя. Разработайте свои собственные локальные акты, в том числе кодекс этики, в которых зафиксируйте правила поведения с имуществом работодателя и еще раз продублируйте запрет на вынос такого имущества. Это, периодическая проясняющая работа и «срезы знаний» внутренних стандартов могут стать эффективной мерой превенции воровства в компании.

    • Артем Клієнт 4 роки тому

      Да дело в том что будут ли рассматривать. это адвокат сказал что пытайтесь но следователь который посмотрит это просто скажет " за руку пойман?

      Нет!

      На видео видно что именно он выносит а не передал кому-то?

      Нет!

      Тут дело в том что обвенчать в краже очень сложно если при нем нет этих вещей.

      Если конечно он не закладывал это все в ламбард. Если да то нужны серийный номер по которому можно определить это если его нет ну увы и ах...

      Выглядит так что проще его просто отпустить на все 4 стороны и поместить его в черный список наших торговых сетей.

      • Ковальчук Владимир

        дело в том что обвенчать в краже очень сложно если при нем нет этих вещей.

        Если конечно он не закладывал это все в ламбард. Если да то нужны серийный номер по которому можно определить это если его нет ну увы и ах...

        Выглядит так что проще его просто отпустить на все 4 стороны и поместить его в черный список наших торговых сетей .Да доказать будет сложно при всех видео Это вам решать.Я думаю могу с вами согласится так будет проще для вас.

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

        Артём!

        Следователь обязан этим заниматься и Вам это нужно.

        Можно проверить ломбарды и при наличии товаров, установить кто и когда приносил.

        Но если Вы считаете, что будет больше проблем и потраченного времени, то можете этим не заниматься а просто уволить его.

        Всего доброго!

        Удачи Вам!

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

        Доброго дня.

        У даному випадку довести факт крадіжки - неможливо. Адже відсутні будь-які докази того, що ця особа виносила товар із магазину (відеозаписи, свідки тощо), а у зв'язку з цим відсутня подія та склад злочину "крадіжка" - таємне викрадення чужого майна.

        Кримінальний процесуальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17):

        Стаття 17. Презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини

        1. Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

        2. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.

        3. Підозра, обвинувачення не можуть ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом.

        4. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.

        5. Поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.

        Стаття 18. Свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї

        1. Жодна особа не може бути примушена визнати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення або примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею кримінального правопорушення.

        2. Кожна особа має право не говорити нічого з приводу підозри чи обвинувачення проти неї, у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання, а також бути негайно повідомленою про ці права.

        3. Жодна особа не може бути примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні її близькими родичами чи членами її сім’ї кримінального правопорушення.

        Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#n4363):

        Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

        Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

        Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

        У разі скасування вироку суду як неправосудного держава відшкодовує матеріальну і моральну шкоду, завдану безпідставним засудженням.

        Стаття 63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

        Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.

        Засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.

        Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Вам необхідно знайти накладні на вказану партію товару та комісійно разом з завідувачем складу порахувати скільки фактично було прийнято товару цієї партії під час поставки та скільки товару з партій вже відсутньо під час інвентаризації ( у кожної партії наявний унікальний номер він є у накладних.) .Начальник складу напевне володіє цією інформацією тому, як тільки втрати будуть пораховані складаєте акт з підписом дирктора та долучаєте до справи .

    Далі якщо злочинець не зізнається , проводяться слідчо - оперативні дії ( обшук місць зазначених на камерах нагляду з Вашого дозволу), якщо товар буде знайдено то номери партій перевіряються з тими котрі зазначені у актах ревізії , котрі вам надав начальник складу магазину, якщо вони співпадають виходить це Ваш товар.

    Далі оперативним шляхом знімаються відбитки слідів рук на знайденому товарі( якщо це не було зроблено одразу), доведеться проводити додаткові експертизи з визначення наявності додаткових біологічних слідів на товарі( волокна одягу чи залишки інших засобів для приховування) , які б належали саме обвинуваеному у крадіжці.

    У поліції мають знати процедуру розслідування злочинів такого харатеру.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Артём!

    Дело в том, что следователь при наличии заявления о совершении кражи по статье 185 Уголовного кодекса Украины, в соответствии со статьей 214 Уголовного процессуального кодекса Украины, в редакции 2012 года, обязан внести ведомости в Единый реестр досудебных расследований и открыть уголовное дело по статье 185 Уголовного кодекса Украины.

    При этом не давая оценку наявности вины, наличия/отсутствия доказательств как таковых, что было ранее по Уголовному процессуальному кодексу Украины, в редакции 1960 года.

    Это будет выясняться в ходе расследования уголовного дела.

    Если доказательств будет недостаточно, уголовное дело будет закрыто.

    Главное, что Ваше заявление о совершении ним кражи, есть обоснованное и не заведомо неправдивое.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня.

    У даному випадку довести факт крадіжки - неможливо. Адже відсутні будь-які докази того, що ця особа виносила товар із магазину (відеозаписи, свідки тощо), а у зв'язку з цим відсутня подія та склад злочину "крадіжка" - таємне викрадення чужого майна.

    Кримінальний процесуальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17):

    Стаття 17. Презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини

    1. Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

    2. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.

    3. Підозра, обвинувачення не можуть ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом.

    4. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.

    5. Поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.

    Стаття 18. Свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї

    1. Жодна особа не може бути примушена визнати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення або примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею кримінального правопорушення.

    2. Кожна особа має право не говорити нічого з приводу підозри чи обвинувачення проти неї, у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання, а також бути негайно повідомленою про ці права.

    3. Жодна особа не може бути примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні її близькими родичами чи членами її сім’ї кримінального правопорушення.

    Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#n4363):

    Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

    Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

    Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

    У разі скасування вироку суду як неправосудного держава відшкодовує матеріальну і моральну шкоду, завдану безпідставним засудженням.

    Стаття 63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

    Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.

    Засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.

    Всього доброго!

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду

    Если есть по ВАШЕМУ ОТСУТСТВИЕ ТОВАРА - значит он где то делся - или продали или украли или списали

    проведите инвентаризацию !!! если воровство подтвердится - заяву в полицию.

    единственное непонятно - если при выходе - охрана проверяла " подозреваемого" и ничего не обнаружила - как такое может быть ?

    Если конечно он не закладывал это все в ламбард.- для того чтобы заложить в ломбард - товар сначала нужно вынести !!!

    проведите внутреннюю проверку - просмотрите камеры - может это не этот сотрудник а другой ворует.

    в любом случаи - этим должна заниматься полиция и следствие

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду

    Добрий день!

    Створіть комісію, проведіть інвентаризацію та службову перевірку у відношенні даного працівника.

    Якщо такий працівник відмовиться відшкодувати шкоду добровільно, ініціюйте заяву до поліції про вчинення злочину, передбаченого ст. 185 КК України, згідно якої:

    1. Таємне викрадення чужого майна (крадіжка) -

    карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    2. Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

    карається арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    3. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

    4. Крадіжка, вчинена у великих розмірах, -

    карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

    5. Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, -

    карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 26 років досвіду

    Добрый день.

    Нужно провести инвентаризацию. И по результатам инвентаризации обращаться в полицию.

    Усложняет отсутствие факта выноса товара. Нужно более детально изучать обстоятельства совершенного, и думать - как, теоретически, мог вынести товар. Сотрудник материально - ответственное лицо? Служба охраны есть? Еще сотрудники были в магазине? Прилегающая территория?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України