Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Приватизирую свой участок, Держгеокадастр выдал "Наказ" на разработку проекта землеустройства. Проект землустройства не могу сделать по размерам своего участка и генплану СТ (ширина 20м, есть выкопировка подписана председателем. И такой же генплан всего СТ, заверен печатью и подписан председателем имеется в архитектурном отделе районной администрации). Сосед подделал в своем Акте мою подпись на согласование общей границы, моя фамилия написана там не с той буквы, отчество вообще неправильно, подпись я там не ставил, фамилия другого соседа, которого на дату подписания Акта вообще там не было, он купил участок намного позже, тогда была другая владелица, его фамилия тоже с ошибками и т.д.. Что нужно делать в данной ситуации?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (13)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Елена!
Для решения данной проблемы, а соответствии со статьями 174-177 Гражданского процессуального кодекса Украины, Вам необходимо обратиться в суд с иском по месту нахождения земельного участка к ответчику: соседу о признании недействительными документов о приватизации, распорядильных решений, регистрации в государственном реестре речових прав на недвижимое имущество, нарушении границ земельного участка, с указанием оснований в виде подделки документов для оформления приватизации земельного участка, а именно: Акта установления границ и иных документов.
Для подачи иска в суд, необходимо подготовить, собрать и истребовать все документы, которые могут подтвердить границы и местонахождение Вашего участка и местонахождение участка соседа, подделки ним документов о приватизации.
Поэтому, до того, как подать иск в суд, в соответствии со статьей 116 Гражданского кодекса Украины, Вы имеете право подать заявление в суд об истребовании доказательств - копий документов из Геоекадастра: о Вашем земельном участке и копий документов о приватизации, с проектом землеустройства, техническими документами на земельный участок соседа.
При этом, в иске необходимо акцентировать внимание не только на Акт, с поддельными данными, а и на нарушение границ участка соседа.
Гражданский процессуальный кодекс Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#Text
Также, в соответствии со статьей 116 Гражданского кодекса Украины, Вы имеете право подать заявление в суд об истребовании доказательств - копий документов из управления архитектуры местной государственной администрации: копии генерального плана СТ.
Кроме документов, при подаче иска в суд, Вы имеете право подать заявление о вызове и допросе свидетелей и ходатайство о назначении судебно-почерковедческой экспертизы по поводу поддельных документов.
Судебная практика:
Погодження меж земельної ділянки із суміжними власники (користувачами) є обов'язковим при виділенні земельної ділянки у власність (ВС/КЦС від 11 липня 2018р. у справі № 263/11779/16-ц)
Кроме того, Вы имеете право подать заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела в отношении соседа о подделке документов и использовании поддельных документов по статье 358 Уголовного кодекса Украины, о чём в течении 24 часов Вам должны дать излечение из Единого реестра досудебных расследований об открытии уголовного дела (на основании статей 60 и 214 Уголовного процессуального кодекса Украины).
Затем на основании статьи 55 Уголовного процессуального кодекса Украины, Вы имеете право получить статус потерпевшего в уголовном деле в виде документа: Памятка о процессуальных правах и обязанностях потерпевшего.
Уголовный кодекс Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14
Уголовный процессуальный кодекс Украины:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17
При этом, копии: извлечения из Единого реестра досудебных расследований об открытии уголовного дела и Памятку о процессуальных правах и обязанностях потерпевшего, Вы тоже можете подать вместе с иском в суд, получив письменное разрешение следователя или прокурора.
При наличии вопросов обращайтесь!
Всего доброго!
Удачи Вам!
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Доброго дня!
1) першим кроком буде написання заяви до поліції про вчинення злочину за статтею 358 КК України - Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів;
Вкажіть документ до якого внесені відомості, які не відповідають дійсності, вкажіть, хто володіє цим документом, хто був уповноважений його винести. Вкажіть, що даний документ порушує ваші права, зокрема обмежує, ставить під сумнів ваше право власності на земельну ділянку;
2) другий крок пов'язаний із першим. Слідкуйте протягом доби, двох про стан розгляду вашої заяви. Протягом 24 годин її мають внести в ЄРДР, що підтверджується витягом з ЄРДР, ви спочатку вказуєтесь заявником, потім маєте отримати процесуальний статус потерпілого. Поліція може "працювати повільно" ви маєте постійно контролювати їх дії. Провадження може не розпочатись, оскільки акт погодження меж може не мати ознаки офіційного документу, оскільки його наявність чи відсутність не може вважатися підставою для відмови приватизації;
3) Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду 28 березня 2018 року прийняв Постанову по справі №681/1039/15-ц, у якій, зокрема, прийшов до наступних висновків щодо наслідків непідписання акту погодження меж земельної ділянки:
4) Ваше звернення до суду. Ви маєте звернутись з позовом про усунення перешкод у здійсненні прав власності, скасувати державну реєстрацію земельної ділянки в Реєстрі прав та Державному земельному кадастрі.
Земельним кодексом України (стаття 158) передбачено, що земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Судова практика, що склалася з приводу вирішення земельних спорів в частині встановлення меж земельної ділянки вказує, що за період 2017-2019 років суди задовольняли позови, якщо доходили висновку, що вони обґрунтовані та внаслідок порушення меж земельної ділянки порушується право власності, володіння, користування земельною ділянкою. Так, відповідне рішення суду наявне у справі http://reyestr.court.gov.ua/Review/80425449 та http://reyestr.court.gov.ua/Review/87107021
Такі спори розглядаються у місцевих судах за правилами цивільного судочинства.
5) підготовка позову вимагає детальне вивчення документів і підготовку доказової бази. Факт підробки вашого підпису не є підставою для задоволення вашого позову. Обґрунтовувати позов треба на підставі Генплану та порушеннях при встановленні меж.
Висновок:
1) вам треба звернутись до поліції, це звернення не буде мати наслідком відновлення вашого порушеного права, а лише слугуватиме доказовою базою;
2) готуйте позов до суду про усунення перешкод у здійсненні права власності. Обов'язково у позов включіть вимогу про скасування державної реєстрації земельної ділянки в" Реєстрі прав" та "Державному земельному кадастрі". Особливу увагу зверніть на реєстрацію в Кадастрі, оскільки органи ДЗК часто не приймають рішення до виконання, якщо немає прямої вказівки на скасування державної реєстрації в Кадастрі.
Юрист, м. Харків, 25 років досвіду
По описанным Вами обстоятельствам усматривается состав мошенничества. Нужно обращаться в полицию, результат рассмотрения полицией Вашего заявления зависит от качества составленных документов (заявления, пояснений). Подробно изложить обстоятельства в заявлении и пояснении с учетом квалифицирующих признаков уголовного правонарушения, что б не было возможности трактовать содержание иначе. В течении суток должны внести в ЕРДР (открыть уголовное производство), в противном случае обжаловать невнесение к следственному судье.
Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів
1. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут -
караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
2. Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов'язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, -
караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
4. Використання завідомо підробленого документа -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Примітка. Під офіційним документом у цій статті та статтях 357 і 366 цього Кодексу слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.
Если есть вопросы или нужна помощь - обращайтесь.
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Шановний колего. Непідписання заявником акта узгодження меж земельної ділянки не є підставою для визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку (ВС/КЦС, справа № 445/297/17, 18.04.18). Акт погодження меж з великою ймовірністю не буде офіційним документом у наведеній нами статті.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Уважаемый коллега!
Здесь речь идёт не за неподписание, а поделку Акта и иных документов+нарушение границ земельного участка.
К тому же есть и иная судебная практика:
Судебная практика:
Погодження меж земельної ділянки із суміжними власники (користувачами) є обов'язковим при виділенні земельної ділянки у власність (ВС/КЦС від 11 липня 2018р. у справі № 263/11779/16-ц)
Вы пишите по иску об устранении препятствий в совершении права собственности, так она же ещё не собственник земельного участка!
Остальное не усмотрение и рассмотрение суда!
Удачи Вам!
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Щиро дякую за аргументоване зауваження. Так клієнт власником не являється. Однак у рішенні, яке ви навели, погодження меж і не підписання акту погодження меж є різними діями. Не у всіх випадках не підписання акту погодження меж може визнаватися підставою для визнання приватизації недійсною.
Юрист, м. Харків, 25 років досвіду
По описанным Вами обстоятельствам усматривается состав мошенничества. Нужно обращаться в полицию, результат рассмотрения полицией Вашего заявления зависит от качества составленных документов (заявления, пояснений). Подробно изложить обстоятельства в заявлении и пояснении с учетом квалифицирующих признаков уголовного правонарушения, что б не было возможности трактовать содержание иначе. В течении суток должны внести в ЕРДР (открыть уголовное производство), в противном случае обжаловать невнесение к следственному судье.
Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів
1. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут -
караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
2. Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов'язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, -
караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
4. Використання завідомо підробленого документа -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Примітка. Під офіційним документом у цій статті та статтях 357 і 366 цього Кодексу слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.
Если есть вопросы или нужна помощь - обращайтесь.
Юрист, м. Харків, 25 років досвіду
По описанным Вами обстоятельствам усматривается состав мошенничества. Нужно обращаться в полицию, результат рассмотрения полицией Вашего заявления зависит от качества составленных документов (заявления, пояснений). Подробно изложить обстоятельства в заявлении и пояснении с учетом квалифицирующих признаков уголовного правонарушения, что б не было возможности трактовать содержание иначе. В течении суток должны внести в ЕРДР (открыть уголовное производство), в противном случае обжаловать невнесение к следственному судье.
Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів
1. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут -
караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
2. Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов'язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, -
караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
4. Використання завідомо підробленого документа -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Примітка. Під офіційним документом у цій статті та статтях 357 і 366 цього Кодексу слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.
Если есть вопросы или нужна помощь - обращайтесь.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю:
Надаю схожу ситуацію та порядок іі вирішення
Право власності на землю гарантується Конституцією України та набувається і здійснюється відповідно до ряду законів, що регулюють земельні відносини. Законодавець чітко визначив, що власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд, відповідно до її цільового призначення, а також може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, і відшкодування завданих збитків.
Подібним правом скористався мешканець одного із сіл Волинської області – громадянин «А», якому довелося відстоювати та захищати своє право, а саме доводити факт невірного визначення меж його власної земельної ділянки.
Спори між власниками (користувачами) сусідніх земельних ділянок виникають споконвічно, вони є одними з найпоширеніших видів земельних суперечок. Як правило, причинами таких конфліктів є порушення правил добросусідства й визначення меж суміжних земельних ділянок. Наслідком таких дій стає заволодіння частиною городу або саду сусіда однією із сторін, під час господарського використання землі, що й трапилося у нашому випадку.
із заявою до правоохоронних органів звернувся громадянин «А», який обґрунтовано стверджував, що межі його власної земельної ділянки визначені не вірно і це спричиняє постійні конфліктні ситуації з сусідом, громадянином «К». На думку заявника, технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку сусіда, виготовили у незаконний спосіб. Зокрема, Акт погодження меж земельної ділянки із суміжними (сусідніми) власниками земельних ділянок підроблений, оскільки підписи від імені сусідів – суміжних землекористувачів (власників), виконані не тими особами, прізвища яких зазначені у даному документі.
Відомості про зазначені заявником порушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
У рамках розслідування даного провадження до Волинського НДЕКЦ МВС призначено судову почеркознавчу експертизу. З наданих на дослідження матеріалів слідувало, що у своїх показах громадянин «К» категорично стверджував, що при виготовленні документації на земельну ділянку сусіди не висловлювали ніяких заперечень та претензій, що й засвідчили своїми підписами у відповідних графах Акту погодження меж ділянки.
У ході проведення експертизи, при вивченні підписів сусідів, були виявлені стійкі характерні ознаки, які частково спростовували свідчення громадянина «К». Зокрема, встановлено, що підпис у досліджуваному Акті від імені зазначеного вище землекористувача – громадянина «А», відрізнявся від наданих порівняльних зразків, оскільки містив докорінно іншу інформацію в частині конструктивних особливостей підпису, ступеня його виробленості, координації та зв’язності рухів виконавця, а також інших розбіжних загальних та окремих ознак. У такий спосіб, експерти встановили сукупність ознак, які дали підставу категорично стверджувати, що досліджуваний підпис від імені громадянина «А» виконаний не ним, а іншою особою.
Резюмуючи Ваші дііі наступні:
- вам треба звернутись до поліції, це звернення не буде мати наслідком відновлення вашого порушеного права, а лише слугуватиме доказовою базою;
-- готуйте позов до суду про усунення перешкод у здійсненні права власності. Обов'язково у позов включіть вимогу про скасування державної реєстрації земельної ділянки в" Реєстрі прав" та "Державному земельному кадастрі". Особливу увагу зверніть на реєстрацію в Кадастрі, оскільки органи ДЗК часто не приймають рішення до виконання, якщо немає прямої вказівки на скасування державної реєстрації в Кадастрі.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ
Приватизирую свой участок, Держгеокадастр выдал "Наказ" на разработку проекта землеустройства. Проект землустройства не могу сделать по размерам своего участка и генплану СТ (ширина 20м, есть выкопировка подписана председателем. И такой же генплан всего СТ, заверен печатью и подписан председателем имеется в архитектурном отделе районной администрации). Уважаемый клиент вся загвоздка в вашей ситуации что нет генплана территории которую вы приватизируете никакие суды вам не помогут.Здесь ситуация следующая Вам нужно сделать детальный план территории или ждать пока это сделает местный совет .Проэкт землеустройства делается по ген плану и ваш сосед тут не причем это технические вопросы кадастра .Начать нужно с 0.Свяжитесь с нами мы поможем решить вопрос и не надо сразу бежать в суд. Не надо тратить время и деньги а надо решать как сделать кадастр.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Во-первых, акт согласования границ земельного участка составляется землеустроительной организаций, а не землевладельцами/пользователями этих участков, т.е. признаки состава преступления. предусмотренного ст.358 УК Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14) (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) имеет место не только, не столько со стороны соседа, но и/сколько со стороны должностных лиц землеустроительной организации.
Во-вторых, согласно КАС Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15):
ст.19 - "1. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;"...
3. Адміністративні суди не розглядають позовні вимоги, які є похідними від вимог у приватно-правовому спорі і заявлені разом з ними, якщо цей спір підлягає розгляду в порядку іншого, ніж адміністративне, судочинства і знаходиться на розгляді відповідного суду.";
"Стаття 5. Право на звернення до суду та способи судового захисту
1. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:...
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;...
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю." -
другими словами, в этой части, во-первых обжалование принятых землеустроительной организацией решений подлежит не в порядке гражданского судопроизводства (согласно ГПК Украины), а в порядке административного судопроизводства согласно КАС Украины (с привлечением в дело соседа в качестве третьего лица без самостоятельных требований); во-вторых, предметом административного иска подлежит признание принятых субъектом властных полномочий (землеустроительной организацией) решений не недействительных, а противоправными и их отмены.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Олена!
Велика Палата Верховного Суду у постановах від 20.06.2018 р. у справі №820/4146/17, від 18.09.2018 р. у справі №823/235/16, від 29.08.2018 р. у справі №807/719/15 звертає увагу, що оскарження рішення про державну реєстрацію, яке є наслідком реалізації сторонами у справі прав на спірне нерухоме майно, підлягає розгляду за правилами господарського чи цивільного судочинства (Цивільний процесуальний кодекс України).
У постановах від 04.09.2018 р. у справі №823/2042/18, 04.04.2018 р. у справі №817/1048/17, від 18.04.2018 р. у справі №804/1001/16 суд дійшов висновку, що позивач не був заявником стосовно оскаржуваних реєстраційних дій, тобто останні були вчинені за заявою іншої особи. Тому такий спір є спором про цивільне право незалежно від того, чи здійснено державну реєстрацію прав на нерухоме майно з дотриманням державним реєстратором вимог законодавства, а також чи заявляються, окрім вимог про скасування оспорюваного рішення, запису в державному реєстрі прав, вимоги про визнання недійсними правочинів, на підставі яких прийнято оспорюване рішення, здійснено оспорюваний запис. Зазначене свідчить про приватноправовий характер спору.
Також, ВС/ВП: Якщо держреєстрація права власності порушує право власності позивача, то має місце спір про цивільне право (ВС/ВП № 911/488/18 від 02.10.2018)
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий день, Олено!
Процедура передачі у власність громадянам земельних ділянок регулюється ст. 118 Земельного кодексу України, згідно якої районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
В силу п.п. д, е, ч. 1 ст. 184 Земельного кодексу України зміст землеустрою передбачає встановлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок, складення проектів відведення земельних ділянок.
Згідно ч. 1 ст. 50 Закону України «Про землеустрій» проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.
Відповідно до п. в ч. 1 ст. 183 Земельного кодексу України – одним з завдань землеустрою є встновлення меж земельних ділянок власників і землекористувачів.
Обов’язковим документом, який вимагається при розгляді питання приватизації земельної ділянки є акт встановлення і узгодження меж земельної ділянки виконаний спеціалізованою ліцензованою землевпорядною організацією з підписами суміжних землекористувачів.
Для того, щоб виправити межі земельної ділянки, Вам необхідно звертатися до суду із позовом про визнання недійсним акту погодження меж у зв'язку з підробленням вашого підпису в ньому. Також необхідно клопотати про проведення почеркознавчої експертизи.
Згідно з статтею 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами:
Суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз’яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. Ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об’єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі).
В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків.
Учасник справи має право подати до суду висновок експерта, складений на його замовлення. У висновку експерта зазначається, що висновок підготовлено для подання до суду, та що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок. Експерт, який склав висновок за зверненням учасника справи, має ті самі права і обов’язки, що й експерт, який здійснює експертизу на підставі ухвали суду.
Матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв’язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.
Основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (літерних та цифрових) і підпису.Такою експертизою вирішуються і деякі неідентифікаційні завдання (установлення факту виконання рукописного тексту під впливом будь-яких факторів, що заважають (природних: хворобливий стан, хронічні захворювання, вікові зміни; тимчасових зовнішніх: незвичне тримання засобу для писання, незвична поза, обмеження зорового контролю тощо; тимчасових внутрішніх: алкогольне сп’яніння, фармакологічні, наркотичні засоби тощо; штучних: викривлення письма зміненими рухами); визначення статі виконавця, а також належності його до певної групи за віком тощо).
Об’єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.
Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Орієнтовний перелік вирішуваних експертизою питань:
Всього доброго!
Успіхів Вам!