Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Хочу скористатися вашою консультацією з спадкового права. Я виїжджаю на постійне місце проживання за кордон, при цьому батьки хочуть оформити свої частки житла на мене. Я є співвласником житла разом з мамою і татом, моя сестра проживає окремо, у свому будинку, але імовірно буде претендувати на частку квартири. Як краще оформити дану нерухомість на мене, якщо я фактично не буду розпоряджатися ним? Батьки і далі будуть проживати у квартирі. Краще оформляти спадковий договір чи договір дарування? В скільки мені обійдеться один та інший? І що надійніше? Чи зможе моя сестра оскаржити спадковий договір? Батьки пенсіонери.
Можливо разом з договором дарування потрібно оформляти доручення на право розпоряджатися своїм майном? і також мене цікавить питання чи офіційно проживаючи за кордоном я маю право виписатися з квартири і на кого тоді будуть нараховувати субсидію, оскільки в даному випадку зараз батьки мають право на отримання субсидії.
Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Доброго дня. Це абсолютно два різних договора, і законодавче регулювання їх різне. Тому перед укладанням треба визначитися, що для вас важливіше. Після підписання договору ви становитесь повноправним власником майна, стосовно доручення розпорядження майном не розумію про що ви ? За договором дарування з моменту його підписання ви стаєте повноправним власником, ваші батьки будуть тільки там прописані, але прав на це майно вони вже не матимуть. Також стосовно субсидії, вона нараховуватися не буде. В вашій ситуації є ще третій договір, Договір довічного утримання. Тому вам потрібна повна консультація в платному форматі.
Звертайтесь через профіль.