Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 03 вересня 2020, питання №27940

Чи можна працювати більше, ніж на 1,5 ставки?

Доброго дня! Проконсультуйте, будь ласка, з такого приводу: я працюю сестрою медичною в державній лікарні (КНП) на основній посаді, іноді беру підробіток у своєму ж відділенні 0,5 чи 0,25 посади сестри медичної. Мені запропонували ще 0,5 посади сестри медичної у приватній клініці (але клініка знаходиться територіально за 90 км від основного місця роботи). Чи можу я працювати на 1,5 ставки у державній установі + на 0,5 посади у приватній?

Відповіді юристів (2)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Доброго дня! так можна (якщо не заборонено статутом лікарні, це треба перевірити у керівника - робота за сумісництвом)

    ви працюєте за сумісництвом і можливо сумісництвом.

    КЗПП Стаття 21. Трудовий договір

    Трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

    Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

    Отже, треба, аби ваша робота за сумісництвом (інші ставки) не заважали вам виконувати основну роботу. І взагалі - питання сумісництва вирішуються з керівниками на місці.

    Відповідь: якщо статутом лікарні не заборонено сумісництво (ні) ви можете працювати на інших посадах не в основний робочий час, кількість "ставок" не обмежена, якщо ви можете довмовитись з керівниками і це не вплине на основну роботу.

    Суміщення, це коли ви виконуєте інші проф. обов'язки разом із основними (медсестра-прибиральниця-секретар), у такому разі ваше робоче місце не міняється, ви лише отримуєте доплату за нові обов'язки.

    корисне посилання https://medoc.ua/blog/robota-za-sumisnictvom-ta-sumishhennja-profesij

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 3 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Добрый день!В Ваше ситуации (поскольку Вы являетесь работником государственного учреждения) следует обратить внимание на следующий документ (действующий на данный момент)

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 3 квітня 1993 р. N 245 Київ

    Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій

    { Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1033 ( 1033-96-п ) від 31.08.96 }

    { Установити, що на період проведення антитерористичної операції положення пунктів 2-4 цієї Постанови щодо тривалості роботи за сумісництвом, порядку надання відпустки та заборони роботи за сумісництвом (крім заборони, встановленої законом) не застосовуються до працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції, згідно з Постановою КМ N 81 ( 81-2015-п ) від 04.03.2015 }

    Відповідно до статті 18 Декрету Кабінету Міністрів України "Про оплату праці" ( 23-92 ) Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

    1. Установити, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час.

    Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно.

    Обмеження на сумісництво можуть запроваджуватися керівниками державних підприємств, установ і організацій разом з профспілковими комітетами лише щодо працівників окремих професій та посад, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, додаткова робота яких може призвести до наслідків, що негативно позначаться на стані їхнього здоров'я та безпеці виробництва. Обмеження також поширюються на осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок.

    2. Установити, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

    Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

    В случае необходимости - обращайтесь.С уважением, адвокат Власенко Татьяна Валериевна


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України