Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Підприємницьке право, 03 вересня 2020, питання №27961

Як подати в суд і чи варто?

Добрий день!
Чоловік неофіційно працював на підприємстві яке було незареєстровані(я так розумію),на роботі стався моєму чоловіку бетономішалка відірвала частину руки.Др суду не подавали,підприємець обіцяв взяти частину витрат на лікування,якщо не скажемо ,що це сталося у нього на виробництві,дав декілька тисяч,тепер після операції каже , що позичив гроші і чекає повернення.ситуація сталася 18 серпня,скажіть чи можна подати позов до суду і чи є сенс? дякую

Відповіді юристів (2)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Доброго дня! аби подавати в суд, вам треба дуже добре готуватись.

    У вас не має доказів, лишеможливі показання свідків, враховуючи обставини, вам тяжко буде довести факт заподіяння шкоди на виробництві.

    Для суду рекомендую наймати адвоката, аналізувати з ним ризики на шукати докази.

    Ймовірний позов до суду рекомендую не відкладати надовго, оскільки свідки можуть загубитись або забути.

    Хорошим приводом примусити ФОПа без суду оплатити лікуваня, це скарги в держпраці на приховування робітникіфв і нещасного випадку на виробництві. За це передбачені багатомільйонні штрафи, якщо фоп "забуде" про свої зобов'язання, рекомендую спочатку писати в держпраці скарги, потім подавати в суд. Висновки, протоколи держпраці будуть доказами вашої правоти.

    https://dsp.gov.ua/

    Карпенко Андрій Володимирович

    Несчастный случай - ограниченное во времени событие или внезапное воздействие на работника опасного производственного фактора или среды, которые произошли в процессе выполнения им трудовых обязанностей или в пути (на транспортном средстве предприятия или по поручению работодателя), в результате которых причинен вред здоровью, в частности от получения ранения, травмы, в том числе вследствие телесных повреждений, острого профессионального заболевания (отравления) и других отравлений, получения солнечного или теплового удара, ожога, обморожения, а также в случае утопления, поражения электрическим током, молнией и ионизирующим излучением, получения других повреждений вследствие аварии, пожара, стихийного бедствия (землетрясения, оползня, наводнения, урагана и т.п.), контакта с представителями животного и растительного мира, которые привели к потере работником трудоспособности на один рабочий день или больше или к необходимости перевода его на другую (более легкую) работу не менее чем на один рабочий день, исчезновение и тому подобное.

    С 1 июля 2019 в Украине действует новый Порядок расследования несчастных случаев, профессиональных заболеваний и аварий на производстве, утвержденный Постановлением КМУ от 17.04.2019 г.. №337.

    В Вашем случае необходимо подать в Суд и установить, что факт несчастного случая произошел на производстве. После решения Суда в вашу пользу, через Гоструда провести спецрасследование.

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте (э/почта).


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України