Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, про смену ответственного квартиросъемщика (переоформление лицевого счета или договор найма) в неприватизированной квартире коммунальной собственности. сестра ( не родная) прописывает меня, хотим переоформить на меня лицевой счет. дальше в планах - я буду заниматься приватизацией. в сети столько инфо по смене квартиросъемщика и лицевому счету... то ли в жэк идти, то ли в горисполком. или в паспортный...
заранее благодарю
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Оксана!
Для начала Вам необходимо зарегистрироваться в данной квартире.
После чего, оформить найм жилого помещения.
Так, Жилищный кодекс Украинской ССР:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5464-10
"Статья 106. Изменение договора по найму жилого помещения вследствие признания съемщиком другого члена семьи
Совершеннолетний член семьи съемщика вправе по согласию съемщика и других членов семьи, которые проживают вместе с ним, требовать признания его съемщиком по ранее заключенному договору по найму жилого помещения вместо предыдущего съемщика. Такое же право в случае смерти съемщика или потери им права на жилое помещение принадлежит любому члену семьи съемщика.
В случае отказа наймодателя в признании члена семьи съемщиком по договору по найму спор может быть решен в судебном порядке.
Правила, установленные частью первой этой статьи, не распространяются на жилые помещения в домах предприятий, учреждений, организаций важнейших отраслей народного хозяйства (часть первая статьи 114), кроме случаев, когда съемщик получил жилое помещение не в связи с трудовыми отношениями или когда наймодатель утратил право на его выселение, а также на помещение в домах колхозов".
Затем, Вы имеете право оформить лицевые счета.
Лицевой счет это Ваш собственный идентификатор по которому между Вами и организацией предоставляет Вам жилищно-коммунальные услуги проходит расчет.В г.Запорожье имеют место такие организации, которые предоставляют услуги и с которыми необходимо заключить договор об оказании услуг и открыть лицевой счёт: ООО «ВЕЛЬТУМЗапорожье», концерн «Городские тепловые сети», КП «Водоканал», ООО «Запорожьеоблэнерго», ПАО «Запорожгаз», а также в управляющей компании, которая обслуживает Ваш дом.
Приватизацию квартиры осуществляют при наличии ордера на нее. Лицо, на которое выписан этот документ, - наниматель, и тех, кого вселили и прописали в жилье вместе с ней, относят к членам семьи и являются участниками процедуры приватизации.
После этого, Вы можете заниматься приватизацией квартиры, с разрешения всех зарегистрированных лиц, по доверенности от них, удостоверенной нотариально.
При этом, приватизацией Вы имеете право заниматься вне зависимости от наличия оформленного на Вас договора найма квартиры, лицевых счетов, а имеет значение регистрация в квартире, разрешение иных зарегистрированных лиц, доверенность от них, наличие всех указанных ниже документов.
Бесплатно сегодня можно приватизировать:
Для приватизации необходим такой пакет документов:
Если речь идет о приватизации комнаты в общежитии, кроме вышеупомянутых документов также добавляется медсправка о том, что будущий владелец не болен туберкулезом, выписку из Госреестра вещных прав на недвижимое имущество и копия договора найма жилого помещения.
Учитывайте, что нельзя приватизировать следующие объекты:
Всего доброго!
Удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
1. Вам необходимо прописаться в данной квартире.
2. Найти ордер, который выдавался на эту квартиру и по нему определить, кто ответственный квартиросъемщик. Без ордера приватизировать невозможно. Если его нет, через архив необходимо найти решение местных органов власти о выделении данной квартиры. Заниматься приватизацией должен или ответственный квартиросъемщик, или член его семьи или наследник, прописаный в этой квартире.
3. Второй путь - прописаться, а затем обращаться в местные органы власти о выделении Вам жилья. А затем уже заниматься приватизацией.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Коротко по суті вашого питання і ваші подальші дії:
Зареєструйтесь в займаній квартирі,
Укладіть договор найму зазначеної квартири,
Зверніться до ЦНАП та пропишіться в зазначену нерухомість (попередньо зверніться до них на консультацію)
Успіхів
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Вам спочатку необхідно аби Вас визнали основним наймачем вказаного житла та внесли новий запис до ордеру комунального житла та переуклали з Вами договір найму згідно ст. 106 ЖК УРСР.
Для цього Вам необхідно взяти письмову згоду всіх членів родини котрі зареєстровані в квартирі, далі звернутися до органу місцевого самоврядування у віданні якого перебуває зазначене комунальне майно ( як правило це управління чи депатамент ком. майна міської ради, або управління обліку, розподілу та приватизації коммунального майна) . Звертаєтесь до них письмово з заявою про зміну наймача та внесення запису до ордеру , обгрунтовуєте причину зміни наймача , додаєте згоду всіх зареєстрованих у приміщенні( якщо наявна смерть основного наймача додається свідоцтво про смерть) , реєструєте заяву в управлінні у 15 -ти денний термін Вам мають надати письмове рішення органу про погодження внесення змін згідно ЗУ Про звернення громадян.
Після отримання рішення та на основі змін до ордеру , звертаєтесь до ЦНАПу надаєте рішення органу приватизації та на основі даних ордеру реєстратор здійснює вашу реєстрацію у помешканні з внесенням даних до реєстру.
Далі для переоформлення особового рахунку Вам як наймачу необхідно звернутись до всіх коммунальних установ , що надають послуги ЖКГ з заявами письмово про внесення змін данних по особових рахунках які є на квартирі( додаєте копію , паспорта, відомості про реєстрацію, копію рішення органу приватизації, щодо визнання вас наймачем) у 15- ти денний термін Вас мають письмово повідомити про результати оформлення згідно ЗУ Про звернення громадян.
У разі відмови всі рішення можна оскаржити у судовому порядку, включно зі не наданням згоди зареєстрованими особами у квартирі , яка належить до коммунальної форми власності територіальної громади.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте, Оксана.
После того, как пропишитесь, нужно идти в исполком (или Центр предоставления административных услуг), подавать заявление о смене нанимателя.
Возможно, потребуется подтверждение совместного проживания и ведения совместного хозяйства.
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
1. зарегистрируйтесь в квартире
2. если вы просто хотите заниматься приватизацией - вам не нужно для Этого менять квартиросъемщика и лицевые счета на Вас.
в приватизации будут участвовать те кто зарегистрирован в квартире , а подавать документы на приватизацию может кто то один
а если сестра снимется с регистрации и вы будете приватизировать только одна - вы самостоятельно подадите документы на приватизацию , и потом уже сразу можете все счета и договора на свое имя
можете ознакомиться с информацией - http://shevrada.dp.ua/pereoformlennya-osobovih-rah...
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий вечір, Оксано!
Відповідно до ст.8 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» наймачі квартир (будинків) державного житлового фонду та члени їх сімей, які постійно проживають у квартирі разом із наймачем або за якими зберігається право на житло, мають право на приватизацію займаних квартир шляхом передачі їм цих квартир у спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї, які постійно мешкають у даній квартирі, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, на підставі рішення відповідного органу приватизації.
Особу, на яку виписано цей документ, називають наймачем, а ті, хто був вселений і прописаний в житло разом з нею, відносяться до членів сім’ї та є учасниками процедури.
Враховуючи зазначене, необхідно знати хто наразі є основним наймачем (на кого виданий ордер) і скільки осіб зазначено в ордері, як таких, що мають право проживати в даній кваритирі.
Так як лише особи, вказані в ордері, мають право брати участь у приватизації.
Сама лише реєстрація місця проживання в квартирі не дає такого права.
За положеннями ч.ч.1,2 ст. 61 ЖК України користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення, який укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім'я якого видано ордер.
Відповідно до вимог ч.1, 2 ст. 106 ЖК України повнолітній член сім'ї наймача вправі за згодою наймача та інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найму жилого приміщення замість попереднього наймача.
Як вже було сказано - приватизація квартири здійснюється при наявності ордера на неї.
У разі зміни наймача квартири орган приватизації вимагає відповідне рішення (розпорядження) про зміну наймача, без якого приватизацію не буде здійснено.
При цьому лише особа, яка записана в ордері, може вимагати прийняття такого рішення (за наявності згоди наймача та інших членів сім'ї, які проживають разом з ним).
Після прийняття такого рішення договір найму укладається з новим наймачем, який в свою чергу подає у відповідні комунальні служби примірник такого договору та переоформлює на себе особові рахунки.
Всього доброго!
Успіхів Вам!