Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. В декабре мне исполнится 27 лет. В армии я не служил, с 18 до 23 лет была отсрочка по причине обучения ВУЗе. Ещё до окончания вуза я выехал за границу Т.е на момент выезда отсрочка была ещё действительна. В последующие годы постоянно проживал за границей, приезжал в Украину в отпуск. Не чаще чем раз в год. Вне призывных периодов. На данный момент, у меня в планах после 27 вернуться в Украину на ПМЖ.
Вопрос:
Как максимально правильно поступить, чтобы получить военный билет с наименьшим количеством проблем? (Нужно ли подготовить документы подтверждающие мое пребывание за границей, и будет ли вообще иметь какое-либо значение, то где я находился)
Слышал что даже после 27 лет могут привлечь к административной и уголовной ответственности за уклонение. Хотелось бы такого избежать.
И второй вопрос:
Если в ближайшие 2-3 года призывной возраст увеличат до 30 лет. Но у меня 27 летнего уже будет военный билет, освободит ли это от призыва?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Київ
На срочную военную службу призываются граждане Украины мужского пола в возрасте от 20 до 27 лет. Численность призывников утверждается правительством Украины. Для получение военного билета после 27 лет нужно обратить в местный орган военного управления – военкомат, либо в Цнап.При постановке на учет каждый призывник получает важный документ – приписное свидетельство, которое содержит информацию о категории годности и месте приписки (к какому конкретно военкомату)оно должно у вас быть.При достижении 27 лет (окончание военной обязанности) необходимо получить военный билет, что будет проблематично. Так как лицо больше не призывного возраста, то отправить его на службу не получится, но привлечь к ответственности могут, так как это можно квалифицировать, как уклонение.Законодательство Украины предусматривает как административную, так и уголовную ответственность за нарушения правил воинского учета. Наказание будет зависеть от тяжести правонарушения – срока уклонения и обстоятельств, которые этому поспособствовали.
Судебная практика показывает, что очень редко доходит до уголовного дела. Чаще всего всего возбуждать дела начинают на призывных участках, где очень низкая явка военнообязанных во время призыва.
Кодекс Украины об административных правонарушениях (КУоАП), а именно статья 210, за непостановку на учет в течение 7 дней со снятия с предыдущего участка предусматривает наказание в виде штрафа от 5 до 7 не облагаемых налогом минимумов доходов граждан. Если же нарушение повторяется в течение года, то размер штрафа увеличивается до 10-15 ННМДГ. На 2020 год сумма следующая:
Если дело дойдет до уголовной ответственности, согласно ст. 337 УК Украины грозит штраф до пятидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан Большинство уклонистов отделываются административным наказанием в виде штрафа, Обратите внимание! Вид наказания зависит от многих факторов, среди которых срок уклонения, причины и т.д.В Вашем случае сомнительно, что к Вам будут применены какие-либо санкции, поскольку, как следует из Вашего вопроса, Вы не получали повесток и не разыскивались военным комиссариатом. Советуем Вам обратиться в военный комиссариат и выяснить все нюансы. Поскольку Вам уже исполнилось 27 лет, призвать Вас не должны.
Также отметим, что в случае, если при любых обстоятельствах повестка Вам не поступила, Вы все равно обязаны были появиться к призывному участку в десятидневный срок со дня начала соответствующего очередного призыва, определенного Указом Президента Украины. За уклонение от призыва может наступать как административная, так и уголовная ответственность.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
1. Избежать ответственности не удастся, если у Вас не было ПМЖ за границей.
2. Вас смогут в дальнейшем привлекать к сборам в резерве, если не будет уважительных причин, освобождающих от них.
3. Если увеличат призывной возраст (об этом пока речь не идет), Вас призовут на службу.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).
Тобто, до армії Вас вже не заберуть.
Вам необхідно звернутися до військомату, пройти медогляд, стати на військовий облік вже як військовозобов'язаний, а не призовник, та отримати військовий квиток.
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/conv#n700):
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього
1. Взяттю на військовий облік призовників та військовозобов'язаних у районних (міських) військових комісаріатах підлягають громадяни України:
2) на військовий облік військовозобов'язаних:
звільнені з військової служби в запас;
які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу";
військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;
звільнені зі служби поліцейські, особи начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (крім осіб, прийнятих на службу цивільного захисту у порядку, визначеному Кодексом цивільного захисту України, до проходження строкової військової служби), Державної кримінально-виконавчої служби України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику;
які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних;
виключені з військового обліку Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України;
які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від призову на строкову військову службу;
які досягли граничного (27-річного) віку під час перебування на військовому обліку призовників.
За порушення правил військового обліку Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності.
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (Додаток 1 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 7 грудня 2016 р. № 921 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%BF#Text):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;
прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;
проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) військових комісаріатів;
особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району.
Кодекс України про адміністративні правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text):
Стаття 210. Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу
Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах -
тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 грн).
У військкоматі говоріть, що повісток не отримували та не знали, що повинні з'явитися до військового комісаріату.
Також можете сказати, що час від часу проживали не за зареєстрованим місцем проживання (наприклад, подорожували).
Цього достатньо. На будь-які незрозумілі питання відповідайте, що не пам'ятаєте або не знали.
На Вас спочатку складуть протокол про адміністративне правопорушення за ст. 210 КУпАП, а потім винесуть постанову про притягнення до адмінвідповідальності та накладення стягнення (штрафу у розмірі 85-119 грн).
Судимості не буде, адже для цього Вас повинні притягнути до кримінальної відповідальності за ст. 335 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на строкову військову службу"..
У вашому випадку підстав для цього немає.
Адже, Ви не отримували під особистий підпис повістку на проходження медкомісії (ВЛК), за результатами якої Вас визнали б придатним до військової служби, а потім повістку про виклик до військового комісаріату для призову на строкову службу.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Щодо обліку в військоматі.
Потрібно з'явитися до військомату за місцем Вашої реєстрації.
Там Ви сплатите штраф за те, що не перебували на обліку в військоматі.
Відповідно до ст. 210 Купап - Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(85 -119 грн.)
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, максимальний штраф, який на Вас можуть накласти у такому випадку - це 255 грн.
Пройдете мед комісію отримаєте військовий квиток!
У РОБОТОДАВЦІВ ПРОБЛЕМ НЕ БУДЕ , НАВРЯД ЧИ ВІЙСЬКОМАТ МАТИМЕ БАЖАННЯ ВИВЧАТИ Вашу ситуацію особливо ретельно.
Необходимые документы для постановки на воинский учет:
- заявление о постановке на воинский учет;
- паспорт;
- идентификационный код;
- военно-учетный документ (военный билет или приписное свидетельство);
- свидетельство о рождении детей (если есть).
Для того, чтобы получить приписное свидетельство понадобятся такие документы:
1. Паспорт гражданина Украины;
2. Идентификационный налоговый номер;
3. Свидетельство о рождении;
4. 2 фото 3,5 Х 4,5 см;
5. Справка о составе семьи (форма 3);
6. Документы об образовании (копия диплома);
7. Автобиография;
На основании наличия приписного свидетельства можно получить военный билет (для этого нужны такие документы, как: ИНН; паспорт гражданина Украины; документы об образовании; 2 фотографии; приписное свидетельство). В соответствии со статьей 18 Закона Украины «О воинской обязанности и военной службе» от призыва на срочную военную службу в мирное время освобождаются граждане Украины, которые до получения гражданства Украины прошли военную службу в других государствах. А это значит, что при оформлении военного билета и постановке на воинский учет Вы должны подать вместе с остальными документами документ, подтверждающий прохождение военной службы в другом государстве.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пане Миколо!
При досягненні 27-річного віку особа має отримати замість приписного свідоцтва військовий квиток. Якшо такого військового квитка немає, потрібно обов'язково звернутися до військомату з метою отримання військового квитка та все одно пройти медичну комісію.
З приводу Ваших питань повідомляю наступне:
"Как максимально правильно поступить, чтобы получить военный билет с наименьшим количеством проблем? (Нужно ли подготовить документы подтверждающие мое пребывание за границей, и будет ли вообще иметь какое-либо значение, то где я находился)"
У будь-якому випадку, спочатку потрібно все одно з'явитися до військкомату, і якщо Ви дійсно маєте документи, які підтверджують Вашу відсутність на території України, то обов'язково взяти їх із собою, адже це може мати важливе значення для притягнення Вас до відповідальності чи ні (адже штраф за порушення законодавтства про військовий обов'язок і військову службу становить від 85 до 255 гривень, це адміністративна відповідальність).
Если в ближайшие 2-3 года призывной возраст увеличат до 30 лет. Но у меня 27 летнего уже будет военный билет, освободит ли это от призыва?
Поки що якихось розмов про підвищення призовного віку немає, і такого підвищення скоріше за все не буде, адже це спричинить правову колізію. Якщо Ви отримаєте військовий квиток, Вас все одно направлять на військові навчання (орієнтовно на 1 місяць), які не можуть вважатися як проходження строкової військової служби.Однак якщо призовний вік підвищать, то звичайно всі, хто на "служив" підпадуть під дію Закону. Однак таке підвищення повторюсь малоймовірне!
У будь-якому випадку (якщо маєте певні побоювання) раджу піти до військкомату із адвокатом!
Успіхів Вам!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
Призывной возраст до 27лет, так что по достижению 27 лет срочная воинская служба Вам не грозит.
Для получения военного билета, Вам необходимо обратиться в военкомат.
В виду того, что Вы не сообщили в военкомат о выезде за границу на срок более чем на 3 месяца, хотя Вас могли снять с воинского учёта, то своего рода нарушили правила воинского учёта, поэтому при приходе в военкомат, Вас могут привлечь только к административной ответственности за нарушение правил воинского учёта по статье 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 85 до 119 грн..
Исходя из Вашей информации, то уголовная ответственность за уклонение от призыва на срочную воинскую службу по статье 335 Уголовного кодекса Украины, Вам не грозит.
При себе лучше иметь:
- все документы о пребывании за границей: копию паспорта гражданина Украины для выезда за границу, а также: ВНЖ, документов об обучении или работе за границей при их наличии;
-паспорт гражданина Украины;
- приписное.
После чего, в военкомате Вам предоставят перечень документов, который Вам нужно предоставить для получения военного билета в виде копий: паспорта гражданина Украины, ИНН, аттестата, диплома с дополнением к нему, свидетельства о браке, свидетельства о рождении ребёнка и фотографии.
После этого, Вас направят на прохождение медкомиссии военкомата, при этом, в случае признания Вас пригодным, могут вручить мобилизационное распоряжение, котрое вклеивается в военный билет, а чтобы его не получить нужно иметь основании заявления для получения отсрочки от призыва по возможной мобилизации, согласно статье 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12
При наличии вопросов обращайтесь.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду
Необходимые документы для постановки на воинский учет:
- заявление о постановке на воинский учет;
- паспорт;
- идентификационный код;
- военно-учетный документ (военный билет или приписное свидетельство);
- свидетельство о рождении детей (если есть).
Для того, чтобы получить приписное свидетельство понадобятся такие документы:
1. Паспорт гражданина Украины;
2. Идентификационный налоговый номер;
3. Свидетельство о рождении;
4. 2 фото 3,5 Х 4,5 см;
5. Справка о составе семьи (форма 3);
6. Документы об образовании (копия диплома);
7. Автобиография;На основании наличия приписного свидетельства можно получить военный билет (для этого нужны такие документы, как: ИНН; паспорт гражданина Украины; документы об образовании; 2 фотографии; приписное свидетельство). В соответствии со статьей 18 Закона Украины «О воинской обязанности и военной службе» от призыва на срочную военную службу в мирное время освобождаются граждане Украины, которые до получения гражданства Украины прошли военную службу в других государствах. А это значит, что при оформлении военного билета и постановке на воинский учет Вы должны подать вместе с остальными документами документ, подтверждающий прохождение военной службы в другом государстве.
Слышал что даже после 27 лет могут привлечь к административной и уголовной ответственности за уклонение. Хотелось бы такого избежать.
я думаю максимум что будет - штраф