Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Хочу знятися з військового обліку в зяв’язку з тим, що після навчання проживаю з батьками і хочу там приписатись. Але є один непрємний момент. Я хотів це зробити ще весною, як раз за декілька днів, коли оголосили карантин. Неправильно зрозумівши, яку справку я повинен взяти, не так пояснив інформацію заступнику голови, який тільки став на на свою посаду. Помилково, без досвіду вона мене виписала і приписала по місцю проживання, яке мені і було необхідно. Я зразу ж поїхав у паспортний стіл, де був приписаний по місцю навчання. Як виявилось, що цього не можна муло робити, не виписавшись з воєнкомату - це адміністративне порушення. У воєнкомат я в цей день не встиг(це була п'ятниця), оскільки там відповідні дні прийому(вівторок). У неділю оголошують карантин. Я приїжджаю у вівторок до воєнкомату, щоб пояснити ситуацію, а мені сказали до побачення, приходь після каратниту. Це не було скоєно умисно, але в очах комісара я ніби якийсь підмазаний і по блату мене приписали і виписали без воєнкомату. Але це не так! Адже я прийшов до воєнкомату ще тоді. Та повернувся туди тиждень назад, коли дізнався, що вони вже приймають. Простояв в черзі три години, коли дізналися в чому суть зразу послали до комісара, той покричав і сказав відправити копію моїх документів у обласну адміністрацію. От прийшла відповідь, я взяв уже необхідну справку та пішов знову. Також простояв три години і мені сказали, що сьогодні я вже не зможу оплатить штрафи, бухгалтерія не працює. Також секретар сказала, що комісар може і не підписати заяву і направити тут проходити медкомісію і вручити повістку. Мене дуже цікавить чи дійсно може комісар відмовити моїй заяві? Якщо так, то в яких випадках??
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
2. Щодо обліку в військоматі.
Потрібно з'явитися до військомату за місцем Вашої реєстрації.
Там Ви сплатите штраф за те, що не перебували на обліку в військоматі.
Відповідно до ст. 210 Купап - Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(85-119 грн)
Отже, максимальний штраф, який на Вас можуть накласти у такому випадку - це 255 грн.
3. Щодо призову.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" - На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).
Отже, якщо Вам вже є 27 років, Ви не підлягаєте призов на строкову службу!
Заяву про зняття з обліку письмово зареєструйте у секретаря начальника комісаріату під штамп та вхідний номер , просіть аби секретар видала Вам копію заяви зі штампом на руки. до заяви додайте копію паспорту та відомості про реєстрацію у іншому місті на цій підставі комісар має підписати заяву про зняття вас з обліку у зв язку з переїздом на нове місце проживання та реєстрації, далі комісар формує вашу справу та направляє її до того комісаріату де ви будете зареєстровані , далі за новим місцем реєстрації вам необхідно стати на військовий облік.
Необходимые документы для постановки на воинский учет:
- заявление о постановке на воинский учет;
- паспорт;
- идентификационный код;
- военно-учетный документ (военный билет или приписное свидетельство);
- свидетельство о рождении детей (если есть).
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Олександр!
Вы допустили порушення правил військового обліку, за що відносно Вас у військкоматі, повинні скласти протокол та винести постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу в сумі від 85 до 119 грн..
Вам зобов’язані зняти з військового обліку у даному військкоматі, так як Ви вже зареєстровані за іншим місцем проживання та не переьваєте у віданні цього військкомату, відповідно не можуть Вас направити для проходження влк військкомату та призвати на строкову військову службу.
Для зняття з реєстрації, Вам треба до військкомату надати паспорт громадянина України, приписне, документ підтверджуючий вибуття: копія заяви або довідка.
Головне те, що процедуру зняття з реєстрації треба провести до початку призову на строкову військову службу, тобто до жовтня поточного року, інакше мають право до закінчення призову на строкову військову службу Вас не знімати з військового обліку.
У разі бездіяльності та тяганини, Вы маєте право подати скаргу до ОВК, Міністерства оборони України та адміністративний позов до відповідача: військкомату про визнання бездіяльності протиправною до Окружного адміністративного суду, в порядку Кодексу адміністративного судочинства України:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пане Олександре!
Дійсно, згідно з частиною 3 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" призовники та військовозобов'язані після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
Якщо Ви дійсно не знялися із війсового обліку та прописалися в іншому місті, це порушення!
Але у будь-якому випадку, які б підстави не існували, військовий комісаріт зобов'язаний взяти Вас на військовий облік (так само і зняти з військового обліку) за новим місцем реєстрації, це їхній прямий обов'язок! Скоріше за все вони просто затягують це процес, і чекають настання (з 01 жовтня) осіннього призову на строкову військову службу, щоби вручити Вам одразу повістку під підпис, адже зараз до початку призову вони не мають права вручати Вам таку повістку.
Раджу Вам закінчити питання із прийняттям на військовий облік (та зняттям) по новому місцю проживання до 01 жовтня, якщо Ви не маєте бажання проходити строкову військову службу. Нагадаю, що на строкову військову службу можуть бути залучені придатні за станом здоров'я громадяни віком 18-27 років.
І ще одне побажання! Прийдіть у військовий комісаріат з вимогою стати на військовий облік разом з адвокатом, це значно спростить ситуацію!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Харків, 26 років досвіду
Доброго дня.
Зняття з військового обліку
Дозвіл на зняття призовників з військового обліку надасть Вам районний військовий комісар або особа, яка його заміщає.
Будучи призовником у віці 18 років і старше, Ви можете змінити місце військового обліку, однак зробити це можна до опублікування Указу Президента України про черговий призов.
Після цього зміна можлива лише в окремих випадках за умови подання до військового комісаріату документів, які б стверджували, що призовник:
— переведений на роботу в іншу місцевість;
— переїхав на нове місце проживання;
— прийнятий до навчального закладу і вибуває для продовження освіти або закінчив навчальний заклад і направляється на роботу.
Адвокат, м. Київ
Для цього Ви повинні подати письмову заяву на ім’я районного військового комісара.
В разі зміни місця проживання на строк більше 1.5 місяця, вибуття у службові відрядження, на навчання, у відпустку або на лікування – на строк більше трьох місяців, Ви повинні знятися з військового обліку за місцем проживання.
Дозвіл на зняття призовників з військового обліку надасть Вам районний військовий комісар або особа, яка його заміщає.
— призвані на строкову військову службу;
— зараховані у військово-навчальні заклади;
— зараховані рішеннями призовних комісій на облік військовозобов’язаних;
— визнані призовними комісіями непридатними до військової служби із зняттям з військового обліку;
— які отримали військові звання офіцерів запасу після проходження військової підготовки в цивільних навчальних закладах і складання установлених екзаменів;
— взяті на спеціальний облік Міністерства внутрішніх справ України у зв’язку з призначенням на посади рядового або начальницького складу органів внутрішніх справ чи зарахуванням курсантами і слухачами вищих начальних закладів Міністерства внутрішніх справ України;
— засуджені до позбавлення волі;
— які вибули на постійне місце проживання за межі України;
— померлі.Військовий облік усіх військовозобов’язаних провадиться за місцем їх проживання, а також за обсягами та деталізацією і поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний. Військовий облік військовозобов’язаних за призначенням поділяється на загальний і спеціальний.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий день, Олександр!
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (Додаток 1 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 р. № 921 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;
прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;
не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації, а у воєнний час не виїжджати з місця проживання без дозволу військового комісара районного (міського) військового комісаріату, відповідних керівників СБУ або Служби зовнішньої розвідки;
проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) військових комісаріатів;
проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;
особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;
особисто повідомляти у семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади;
негайно повідомляти районним (міським) військовим комісаріатам (органам СБУ) за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа;
подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) військових комісаріатів документи, що підтверджують право призовників на відстрочку від призову на строкову військову службу.
ПОЛОЖЕННЯ про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 р. N 352 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/352-2002-%D0%B...):
41. У разі вибуття у службові відрядження, на навчання, у відпустку або на лікування в іншу місцевість, на постійне або тимчасове (понад три місяці) проживання призовники повинні знятися з військового обліку за місцем проживання.
42. Для зняття з військового обліку призовник зобов'язаний особисто з'явитися до районного військового комісаріату і подати письмову заяву, в якій зазначається причина зняття з військового обліку та точна адреса нового місця проживання, і у разі потреби подати відповідні документи.
Дозвіл на зняття призовників з військового обліку дається районним військовим комісаром або особою, яка його заміщає. На поданій призовником заяві обов'язково зазначається, з якої причини і на підставі яких документів видано дозвіл на зняття його з військового обліку.
З військового обліку призовників знімаються особи, що:
вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України у зв'язку із зміною місця проживання;
вибувають за межі України на строк понад три місяці;
згідно з рішеннями комісії з питань приписки або призовної комісії взяті на облік військовозобов'язаних;
отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.
43. Зняття з військового обліку призовників у районному військовому комісаріаті проводиться в такому порядку:
з відповідної картотеки вилучається особова справа призовника, а в його обліковій картці робиться відмітка про зняття з військового обліку із зазначенням дати та адреси місця вибуття. У графі 5 обліково-алфавітної книги зазначається дата зняття з військового обліку, назва району, міста чи іншого населеного пункту, куди вибуває призовник. Особова справа призовника переміщується до картотеки справ призовників, знятих з військового обліку;
у посвідченні про приписку до призовної дільниці ставиться штамп про зняття з військового обліку, після чого посвідчення повертається призовнику. Прибувши до нового місця проживання призовник зобов'язаний у семиденний термін з'явитися до районного військового комісаріату і стати на військовий облік;
після одержання запиту від районного військового комісаріату за новим місцем проживання особова справа призовника разом з медичною карткою і вкладкою до неї протягом не більш як п'яти днів надсилається до відповідного районного військового комісаріату. У графі 5 обліково-алфавітної книги робляться відмітки про відправлення особової справи призовника із зазначенням дати, вихідного номера і назви районного військового комісаріату, до якого вона відправлена. Заява призовника про зняття з військового обліку і запит районного військового комісаріату про надіслання його особової справи за новим місцем проживання підшиваються у відповідну справу, яка ведеться районним військовим комісаріатом і зберігається 8 років.
Якщо в місячний термін після зняття з військового обліку від відповідного районного військового комісаріату не надійшов запит про надіслання особової справи призовника за новим місцем проживання, районний військовий комісар, який зняв призовника з військового обліку, повинен уточнити причини затримки і організувати розшук такого призовника.
48. За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин, умисне зіпсуття або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади призовники притягуються до адміністративної відповідальності згідно із законодавством.
Отже, перед вибуттям в іншу місцевість до нового місця проживання Ви повинні були у семиденний строк прибути до військового комісаріату з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку. За порушення правил військового обліку на Вас спочатку складуть протокол про адміністративне правопорушення за ст. 210 КУпАП, а потім винесуть постанову про притягнення до адмінвідповідальності та накладення стягнення (штрафу у розмірі 85-119 грн).
Мене дуже цікавить чи дійсно може комісар відмовити моїй заяві? - ні, не може. Адже, в такому випадку вже комісар порушує законодавство. Вам необхідно подати заяву про зняття з військового обліку у зв'язку з вибуттям на нове місце проживання (вказати точну адресу нового місця проживання), додати копію сторінки паспорта з реєстрацію нового місця проживання та військово-обліковий документ (приписне свідоцтво).
У разі бездіяльності місцевого військового комісаріату Ви маєте право подати скаргу до обласного військкомату, Міністерства оборони України та адміністративний позов до Окружного адміністративного суду.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте, Александр.
На медкомиссию имеют право направить, это входит в обязанности военкомов.
Согласно ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" граждане, приписанные к призовным участкам, обязаны проходить медкомиссию по решению комиссии по вопросам приписки.
Но на учёт вас поставят обязательно.
С уважением, юрист Галина Токмач.