Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Земельне право, 23 вересня 2020, питання №29406 250₴

Як орендодавцю зробити довідку про дохід з оренди земельної ділянки якщо орендар фізична особа?

Доброго ранку. Я (фізична особа) орендую земельну ділянку через
письмовий договір, а орендодавцю (жінка)
потрібна довідка, про дохід з оренди, для отримання дитячої допомоги.
Мені кажуть що таку довідку можуть давати тільки підприємці тому
що у них є печатки.
А поки немає довідки немає і дитячої допомоги. Що я можу зробити
в цій ситуації.

Відповіді юристів (10)

    Тимченко Анастасия Александровна
    20%
    Тимченко Анастасия Александровна 4 роки тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду

    Если у вас все оформлено официально, т.е. договор аренды зарегистрирован в ДЗК, вы оплачиваете арендную плату и с нее платятся налоги, то такую справку можно взять в налоговой. При том это можно сделать даже он-лайн, достаточно иметь ЭЦП

    Ковальчук Владимир

    Министерстве юстиции Украины 31.01.2014 г. под № 201/24978

    1. Настоящий Порядок определяет механизм выдачи справки о наличии у физического лица земельных участков, предоставленных ему в размерах, установленных Земельным кодексом Украины, что в соответствии с Налоговым кодексом Украины является основанием для невключения в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход плательщика налога доходов, полученных от продажи собственной сельскохозяйственной продукции, выращенной, откормленной, выловленной, собранной, изготовленной, произведенной, обработанной и/или переработанной непосредственно физическим лицом на этих земельных участках (далее – владелец сельскохозяйственной продукции).

    2. Справка о наличии у физического лица земельных участков (далее – справка) бесплатно выдается сельским, поселковым или городским советом по месту налогового адреса (месту проживания) плательщика налога в течение пяти рабочих дней со дня получения соответствующим советом письменного заявления о выдаче такой справки.

    Справка выдается лично владельцу сельскохозяйственной продукции, если сельскохозяйственная продукция выращена, откормлена, выловлена, собрана, изготовлена, произведена, обработана и/или переработана непосредственно физическим лицом на земельных участках, предоставленных ему в размерах, установленных Земельным кодексом Украины для ведения:

    • садоводства и/или для строительства и обслуживания жилого дома, хозяйственных зданий и сооружений (приусадебные участки) и/или для индивидуального дачного строительства. При этом если владелец сельскохозяйственной продукции имеет еще земельные доли (паи), выделенные в натуре (на местности), но не использует их (сдает в аренду или обслуживает), полученные им доходы от продажи сельскохозяйственной продукции не включаются в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход;
    • личного крестьянского хозяйства и/или земельные доли (паи), выделенные в натуре (на местности), совокупный размер которых не превышает 2 гектара. При этом размер земельных участков, указанных в абзаце третьем этого пункта, а также размер выделенных в натуре (на местности) земельных долей (паев), которые не используются (сдаются в аренду, обслуживаются), не учитываются.

    Справка предоставляется на основании сведений из Государственного земельного кадастра (при наличии).

    3. В справке указываются:

    • порядковый номер, под которым справка зарегистрирована, и дата (число, месяц и год) выдачи;
    • паспортные данные владельца сельскохозяйственной продукции (фамилия, имя и отчество, серия и номер паспорта, кем и когда выдан), место проживания (область, район, населенный пункт, улица, дом, корпус, квартира);
    • регистрационный номер учетной карточки физического лица – налогоплательщика владельца сельскохозяйственной продукции согласно Государственному реестру физических лиц – налогоплательщиков или серия и номер паспорта (для физических лиц, которые ввиду своих религиозных убеждений отказались от принятия регистрационного номера учетной карточки налогоплательщика и уведомили об этом соответствующий контролирующий орган и имеют отметку в паспорте);
    • вид целевого назначения земельного участка;
    • размер земельного участка в гектарах;
    • инициалы и фамилия председателя или секретаря исполнительного комитета сельского, поселкового, городского совета;
    • дата, до которой действительна справка.

    4. Справка регистрируется сельским, поселковым, городским советом.

    При утере или повреждении справки выдается дубликат, о чем производится соответствующая запись на бланке справки.

    В случае изменения информации, указанной в справке, владелец сельскохозяйственной продукции письменно информирует сельский, поселковый, городской совет, который в течение пяти рабочих дней выдает ему новую справку с учетом соответствующих изменений. При этом предыдущая справка аннулируется.

    5. Справка выдается сроком на пять лет.

    6. При продаже сельскохозяйственной продукции (кроме продукции животноводства) ее владелец должен подать налоговому агенту копию справки о наличии у него земельных участков, указанных в абзацах третьем и четвертом пункта 2 настоящего Порядка. Оригинал справки хранится у владельца сельскохозяйственной продукции в течение срока исковой давности с даты окончания действия такой справки.

    7. Информация о выдаче справки передается сельским, поселковым, городским советом контролирующему органу по месту расположения земельного участка в течение 10 дней с даты выдачи справки владельцу сельскохозяйственной продукции.Приказом от 17 января 2014 года № 32 Миндоходов утвердило Порядок выдачи справки о наличии у физлица земельных участков и ее формы.

    Установлено, что такая справка бесплатно выдается сельским, поселковым или городским советом по месту налогового адреса (месту жительства) налогоплательщика в течение пяти рабочих дней со дня получения соответствующим советом письменного заявления о выдаче такой справки.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    8%

    Доброго дня, Олександре!

    Взагалі, жінці для отримання такої допомоги потрібні наступні документи:

    1. Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг (Затвердженої Наказом Міністерства соціальної політики України 21 квітня 2015 року № 441 ).

    2. Декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22 липня 2003 року № 204).

    3. Довідка про склад сім’ї.

    4. Довідка про земельну ділянку.

    5. Довідка з місця навчання, якщо дитина ходить у школу чи навчається в будь-якому іншому навчальному закладі.

    6. Довідка про доходи за останні півроку перед місяцем звернення.

    7. Якщо є дорослі діти, то довідку про доходи з місця навчання.

    8. Довідка з центру зайнятості, якщо хтось з батьків не працює.

    9. Якщо один із батьків із іншого району, то довідка з пенсійного та соціального захисту , що не знаходиться на обліку.

    10. Довідка з пенсійного фонду чи перебуває на обліку.

    11. Якщо сім’я багатодітна то довідку чи користуються пільгами.

    12. Якщо розведені, то довідку з Юстиції чи сплачує чоловік аліменти.

    13. Копія трудової книжки завірена мокрою печаткою (мати з собою оригінал).

    14. Одинокій матері на кожну дитину додаток №13 «Довідка про реєстрацію місця проживання особи».

    15. Відкрити рахунок у банку на соціальні виплати.

    Довідку про земельну ділянку жінка може взяти безпосередньо в Центрі надання адміністративних послуг, ця послуга є безкоштовна, і для неї потрібно:

    • Заява про надання довідки про наявність та розмір земельної частки (паю), довідки про наявність у Державному земельному кадастрі відомостей про одержання у власність земельної ділянки в межах норм безоплатної приватизації за певним видом її цільового призначення (використання) за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру.
    • Документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).Довідка про доходи може бути взята особою навіть через мережу Інтернет за допомогою ЕЦП, або в податковій, і якщо договір укладений офіційно і відповідно сплачуються податки, то дохід від оренди також буде зазначений в податковій.Щодо Вас, то особисто Ви як фізична особа не можете видати будь-якоу довідку про дохід іншої особи від оренди земельної ділянки, давайте мислити об'єктивно! У вас є договір оренди, де зазначена ціна за оренду, яку Ви сплачуєте!Успіхів Вам!
    Ковальчук Владимир

    Я (фізична особа) орендую земельну ділянку через

    письмовий договір, а орендодавцю (жінка)потрібна довідка, про дохід з оренди, для отримання дитячої допомоги.Мені кажуть що таку довідку можуть давати тільки підприємці томущо у них є печатки.

    Если ваш договор не зарегистрирован то собственник участка платить налог 19.5% от дохода налога и справка берется в налоговой .Если нет То пусть берет справку в сельском совете что сама обрабатывает и продает продукцию.По другому никак не будет.Есть закон про оренду земли .

    Адвокат  Євген Олександрович
    8%
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Олександр!

    Вы не можете видати таку довідку про доходи, так як не є ФОП та юридичною особою.

    МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    27.08.2004 № 192

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України4 листопада 2004 р.за № 1409/10008

    Про затвердження форми Довідки про доходи

    {Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики№ 591 від 05.06.2015}

    З метою врегулювання порядку оформлення та видачі суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними та юридичними особами довідок про доходи для подання в органи праці та соціального захисту населення та підтвердження суми загального доходу при призначенні соціальної допомоги та житлових субсидій НАКАЗУЮ:

    1. Затвердити форму Довідки про доходи, що додається.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1409-04#Text

    Також, у даному випадку, земельну ділянку (пай) орендує фізична особа - не суб’єкт господарювання. В такому випадку власник земельної ділянки (частки, паю) самостійно нараховує та перераховує до бюджету ПДФО і військовий збір з орендної плати та зобов’язаний відобразити отримані доходи у декларації про майновий стан і доходи за звітний (минулий) рік, тобто дані щодо її доходів є у податковій службі.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Шишкин Алексей Юрьевич
    20%
    Шишкин Алексей Юрьевич 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду

    Ви особисто не маєте права видачі такої довідки, тому що ви не є суб`ект господарювання ФОП або Юр. особою. Якщо ваш договір укладений у письмової формі та зареєстрований належним чином, то доходи отримані орендодавцем декларуються орендодавцем самостійно, сплата податків також є обов`язком орендодавця. В такому випадку довідку про отримані доходи та сплачені податки жінка має отримати самостійно у податковому органі за місцем проживання. Ви у данному випадку нічого зробити не можете.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Якщо договір офіційно зареєстрований та орендодавець подає декларацію про майновий стан та доходи за кожен звітний рік та відповідно сплачує податки ПДФО -18%, ВЗ -1,5% то вказану Вами довідку можна отримати у органах ДФС за місцем реєстрації.

    Проте ви особисто не уповноважені на видачу таких довідок згідно НАКАЗу 27.08.2004 № 192 Мінсоцполітики

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Токмач Галина Миколаївна

    Здравствуйте, Александр.

    Это арендодатель должен отчитываться перед налоговой о своих доходах.

    Вы , конечно, по своей документации как-то проводите расчеты с арендодателями, есть какие-то платежные документы об оплате за услуги по аренде.

    Возможно, соцзащиты подойдёт декларация о доходах арендодателя

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо зазначеного вами питання:

    Я б вказала, що спершу вам необхідно ознайомитися з умовами договору, зокрема умови, ціна (вартість) та порядок оплати, та спосіб реєстрації зазначеного договору.

    Якщо зазначений договір зареєстрований, та відповідно до умов договору сплачуються платежі, то ви отримуєте, то вам достатньо отримати довідку в ДФС, у разі наявності у вас електронних ключів, ви можете отримати зазначену довідку онлайн.

    Якщо договором не визначений порядок оплати, та оплата не проводилась, то відповідно і дохід від оренди відсутній.

    Успіхів

    Савченко Олександр
    24%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Олександро!

    У даному випадку Ви ніяких довідок надавати не можете.

    Так як орендодавець отримує дохід від надання в оренду земельної ділянки орендарю – фізичній особі, то орендодавецть повинен самостійно прозвітувати про отримані доходи шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи. Така декларація подається не пізніше 1 травня року, наступного за роком отримання доходу, і власник земельної ділянки – орендодавець зобов’язаний самостійно нараховувати та сплатити ПДФО та військовий збір за отриманий дохід (орендну плату по договору).

    Ставка ПДФО — 18 %, ставка збору — 1,5 %.

    Враховуючи зазначене, для отримання довідки про доходи вашому орендодавцю необхідно звернутися до податкової та подати документ, що посвідчує особу (паспорт), код та заяву щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (форма № 10ДР)..

    При цьому довідку про доходи можна отримати онлайн через електронний кабінет платника податків. Для цього необхідно:

    1. Зайти на головну сторінку Електронного кабінету платника податків через веб-портал ДПС або за адресою: cabinet.tax.gov.ua.

    2. Увійтиь до електронного кабінету за допомогою електронного ключа.

    3. Натиснути кнопку «Увійти». Якщо ключ дійсний, на екрані з'явиться напис «Ключ успішно завантажено».

    4. В розділі «ЕК громадян» обрати «Запит про суми виплачених доходів» та натисніть кнопку «Створити».

    5. Заповнити реквізити у формі та натисніть кнопку «Зберегти» у лівому верхньому кутку.

    6. Натиснути кнопки «Підписати» та «Відправити». Запит відобразиться у каталозі відправлених документів в розділі «Вхідні/вихідні документи».

    7. За результатами обробки Запиту до особистого електронного кабінету платника податків надходить повідомлення «Відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів…», яке можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» розділу «Вхідні/вихідні документи». Цю відповідь можна скачати або роздрукувати.

    Пишіть, якщо будуть додаткові питання!

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України