Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 06 жовтня 2020, питання №30334

Долг за отопление в пустой квартире

В квартире никто не проживает уже более 10 лет отключено было все что возможно вода, свет, газ. А начисления по теплу начислялась все это время а я проживаю вовсе в другой области.

Відповіді юристів (2)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    Доброго дня! оскільки житлове приміщення є квартирою, його опалення є централізованим, ви зобов'язані оплатити борги за фактично спожиті послуги.

    Стаття 13 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" Порядок укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг

    5. Відмова споживача (іншої особи, яка відповідно до договору або закону укладає такий договір в інтересах споживача) від укладання договору з виконавцем комунальної послуги не звільняє його від обов’язку оплати фактично спожитої комунальної послуги, наданої таким виконавцем.

    утримання будинків і прибудинкових територій полягає у забезпеченні експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством (стаття 1 Закону «Про житлово-комунальні послуги»).

    Особливості регулювання правовідносин у сфері теплопостачання (Закон «Про теплопостачання») також свідчить про те, що послуги з постачання теплової енергії спрямовані не тільки на створення необхідних умов для осіб, які проживають у жилих приміщеннях, а і на збереження санітарно-гігієнічних та ергономічних характеристик житла, які визначають його експлуатаційні якості (підтримання теплового режиму, оптимального рівня вологості тощо).

    Висновки: борги за теплопостачання та квартплату необхідно оплатити. Їх можуть стягнути у власника квартири або спадкоємців власника через суд + пеня. Тягнути до суду не рекомендую, оскільки доведеться ще відшкодовувати ссудовий збір та правову допомогу.

    Квартиру у житловому будинку не можна лишати без опалення; якщо вирізати опалення і не отоплювати приміщення, співвласники будинку можуть зобов'язати власника квартири опалювати приміщення, оскільки без опалення воно втрачає характеристики і погіршує характеристики будинку.

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    хочу доповнити, в Україні діє строк позовної давності 3 роки, тому заборгованість, яку ви маєте оплатити має охоплювати лише три останні роки.

    Якзо на вас подають до суду, заявіть елопотання про застосування строків позовної давності.

    Висновок: борги треба оплатити за останні 3 роки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України