Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Для бізнесу, 08 жовтня 2020, питання №30484 100₴

Изменения в гос программе "Муниципальная няня"

Добрый день. Я руководитель Детского развивающего центра. В сентябре в группах раннего развития заключили около 60 договоров по программе "Муниципальная няня" С 2 октября произошли изменения в законодательстве. 1. Как быть с действующими договорами если мне согласно изменений нельзя брать более 3 человек по программе "муниципальная няня", 2. Существует ли механизм контроля соблюдения данного требования, 3. Какая ответственность за нарушение.

Відповіді юристів (20)

    Мєньков Андрій Васильович
    15%

    Доброго дня Сергію! За загальним правилом нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі. Отже можна вважати, що обмеження введені КМУ з 02.10.2020 починають діяти з цієї дати, а укладені раніше договори є чинними. Проте відкрите питання щодо коменсації за надані послуги з бюджету. Зрозуміло, що компенсацію отримують батьки за надані вашою установою послуги. Але ж порядком відшкодування вартості послуги передбачено, що складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку. Я про те, що можна було б залишити все як є, але немає гарантій що згодом до Вашої установи не буде ніяких претензій від контролюючих органів. Тому раджу все ж таки розірвати вже укладені договори і укласти нові (не більше десяти).

    • Сергей Клієнт 4 роки тому

      Я ФОП, у меня ограничение 3 договора, но тогда не вижу смысла работы вообще.

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

        Доброго дня, Сергію!

        Маю протилежну від своїх колег думку по даному питанню.

        Ви як ФОП з КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91 можете надавати послуги необмеженій кількості родин (тобто, можете набирати скільки завгодно дітей і укладати відповідну кількість договорів).

        Законодавством це ніяк не обмежено.

        Однак, як муніципальна няня Ви можете укласти лише договори на 3-х дітей. Тобто, кількість договорів саме по програмі "муніципальня няня" для Вас дійсно обмежена.

        Так як згідно зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 897, муніципальна няня, яка є фізичною особою — підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї.

        Тобто, такі обмеження стосуються саме муніципальних нянь, а не всіх ФОП з КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91.

        Взагалі зазначені зміни, внесені даною постановою, більше стосуються саме батьків, які хочуть отримувати компенсацію послуги “муніципальна няня”.

        Так як ними передбачено, що підставою для відмови в призначенні або для припинення виплати компенсації послуги “муніципальна няня” є установлення факту порушення муніципальною нянею — вимог, передбачених абзацами третім і четвертим пункту 4 цього Порядку, а саме: "Муніципальна няня, яка є фізичною особою — підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї.

        Відповідно, якщо Ви будете здійснювати догляд одночасно більше ніж за трьома дітьми саме як муніципальна няня, то ніхто з батьків не отримає компенсації в управлінні соцзахисту.

        А тому дану ситуацію Вам необхідно вирішити саме з батьками, тобто письмово повідомити їх (на електронну пошту), що у зв'язку з прийняттям урядом таким змін Ви як муніципальна няня можете доглядати лише трьох дітей (відповідно, лише батьки цих дітей зможуть отримувати компенсацію). При цьому як ФОП з КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91 Ви і надалі можете надавати послуги з догляду за дітьми всім батькам, з якими у Вас укладено договори.

        Тобто, Ви повинні залишити договори по програмі "муніципальна няня" лише для 3-х дітей.

        По всім іншим діткам Ви повинні запропонувати батькам внести відповідні зміни до договору (прибрати посилання на муніципальну няню) або розірвати його.

        І тоді в батьків буде вибір: внести відповідні зміни або ж розірвати договір.

        Відповідно, якщо зміни будуть внесені, то Ви і надалі отримуватимете від батьків плату за надані послуги (однак, вже як простий ФОП з відповідним КВЕД, а не муніципальна няня по відповідній прогамі).

        Всього доброго!

        Успіхів Вам!

        • Сергей Клієнт 4 роки тому

          Я понял вашу мысль, однако только благодаря этой программе многие родители смогли позволить себе привести ребенка к нам в центр.Да и речь идет о конкретной ситуации которая сложилась.люди которые понадеялись на эту программу пришли и заключили договора, оплатили деньги, получили подтверждении что их заявление одобрено. уже почти пол месяца прозанимались. какой выход с этой ситуации?

    Карпенко Андрій Володимирович

    1. Действие договоров необходимо прекратить на основании этого постановления, т.к. с 01.10.2020 года их оплачивать не будут.

    2. Контролировать будут на основании Ваших отчетов. Вы сможете подать отчеты и получить компенсации только за трех детей. Обратите внимание и на то, кто имеет право на "муниципальную няню" (круг лиц изменился).

    3. Как таковой ответственности за нарушения нет, но оплачивать компенсации будут за трех человек.

    Если Вы будете набирать больше детей, получать оплату по "черному", то это будет незаконная предпринимательская деятельность и за нее Вы будете нести ответственность.

    • Сергей Клієнт 4 роки тому

      Так я не получаю компенсации, мне родители оплачивают за занятия, но через договора хотят получать компенсацию.

      Отчеты я никакие не подаю кроме финансовых поступлений в квартальных отчетах. Но там голые цифры и никаких указаний за что пришли деньги.

    Сергей Клієнт 4 роки тому

    Так я не получаю компенсации, мне родители оплачивают за занятия, но через договора хотят получать компенсацию.

    Отчеты я никакие не подаю кроме финансовых поступлений в квартальных отчетах. Но там голые цифры и никаких указаний за что пришли деньги.

    Карпенко Андрій Володимирович

    1. Получают компенсацию родители за то, что платят Вам.

    2. Вы сдаете отчеты и договора, если работаете "муниципальной няней".

    3. Если Вы официально работаете как детский сад и получаете за это оплату, то работайте. Но родители не будут получать компенсацию.

    • Сергей Клієнт 4 роки тому

      Уточните пожалуйста по отчетности, куда я должен сдавать договора. Они подшиты в электронном кабинете родителей.

    Адвокат  Євген Олександрович
    15%
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Сергій!

    Так, Уряд на черговому засіданні затвердив постанову „Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня”.

    Внесеними змінами до Порядку, зокрема, визначається, що:

    розмір компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю становить два прожиткові мінімуми на дітей віком до шести років;

    компенсація послуги „муніципальна няня” надається отримувачам за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини, за винятком отримувачів, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів, у яких одночасно народилось троє і більше дітей;

    компенсація послуги „муніципальна няня” надається, якщо один або обоє із батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи;

    компенсація не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній няні вартість послуги з догляду;

    муніципальна няня фізична особа – підприємець одночасно може доглядати 3-х дітей, юридична особа – 10 дітей.

    В зв'язку з цим, Договір може бути розірваний за взаємною згодою Сторін.

    У разі відсутності взаємної згоди, Ви маєте право розірвати Договір у односторонньому порядку, так як мали місце зміни до законодавства.

    Усі спори, що пов’язані з цим Договором вирішуються шляхом переговорів між Сторонами Договору.

    Контролировать процесс должно управление труда и социальной защиты населения местной государственной администрации.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Изучите:

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА

    від 30 січня 2019 р. N 68

    Київ

    Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"

    https://ips.ligazakon.net/document/view/KP190068?a...

    • Сергей Клієнт 4 роки тому

      Уже изучил, но закон не имеет обратного действия.В данном контексте меня интересует механизм контроля и механизм ответственности за нарушение. Договора вступили в силу, по ним прошли проплаты, Были одобрены заявления родителей через электронный он лайн кабинет, причем уже после 2 октября. фактически я закон не нарушал так как договора заключил в сентябре. Никто из родителей не стал бы заключать договора на эту услугу не имея компенсации.

      • Токмач Галина Миколаївна

        Договора и заявления придется переподать получателям компенсации, причем и в письменном и в электронном виде.

        И к сожалению, придется оставить троих...

        Либо делать через юрлицо (там 10 человек можно).

        С уважением, юрист Галина Токмач

    Карпенко Андрій Володимирович
    15%

    1. Родителям не заплатят компенсации с 01.10.2020 года. Заплатят только троим, кого Вы укажите в отчете.

    2. Вам больше троих брать нельзя. Отчет у Вас примут за троих.

    3. Вы правы - закон обратной силы не имеет. Единственный выход - обращаться в Суд за защитой своих прав. Вам о действенности уже заключенных договоров, а родителям за компенсацией.

    • Сергей Клієнт 4 роки тому

      Спасибо за совет

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Добрый день!

    По Вашему вопросу сообщаю следующее:

    30.09.2020 года принято постановления КМУ "О внесении изменений в Порядок возмещения стоимости услуги по уходу за ребенком до трех лет "муниципальная няня". постановления предлагает усовершенствование процедуры назначения компенсации услуги "муниципальная няня" и поддержку работающих родителей и опекунов, которые имеют детей в возрасте до 3-х лет, в том числе детей с инвалидностью, а также родителей и опекунов, которые являются лицами с инвалидностью",

    изменениям, предусмотрено:

    • предоставление получателем компенсации услуги "муниципальная няня" при условии занятости каждого из родителей, опекунов ребенка, за исключением получателей, которые осуществляют уход за ребенком с инвалидностью, или больным с тяжелыми перинатальными поражения нервной системы, тяжелыми врожденными пороками развития, редкими заболеваниями, онкологией, диабетом и другими болезнями, нуждающимися в паллиативной помощи, которому не установлена инвалидность, а также получателей, у которых одновременно родилось трое и больше детей.
    • предоставление компенсации услуги "муниципальная няня" в случае, когда один или оба родителя, опекуна не занятые и являются лицами с инвалидностью I или II группы.
    • установление, что компенсация не может быть больше, чем уплаченная родителями муниципальной няни стоимость услуги по уходу.
    • установление размера компенсации за уход за ребенком с инвалидностью - 2 прожиточных минимума для детей до 6 лет.
    • установление требований к оформлению документов, подтверждающих оплату услуги по уходу муниципальной няни.

    Муніципальна няня у формі ФОП , МОЖЕ ОДНОЧАСНО брати на обслуговування не більше 3-х дітей за договорами, юридична особа у формі ТОВ чи іншій( дитячий садок) не більше 10 -ти.

    Компенсація відповідно нараховується лише за кількість дітей , що передбачено Постановою , одному з батьків дитини.

    Контроль покладено на місцеві управління соціального захисту(вони перевіряють договори та роботу нянь з догляду), відповідальнісь як таку не встановлено, проте існує відповідальність за незаконну підприємницьку діяльність.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    • Сергей Клієнт 4 роки тому

      Предпринимательская деятельность законная, договора заключены сентябрем месяцем до принятия закона, закон обратного действия не имеет, значит договора законны. По факту уже после принятия законы люди получили подтверждение в он-лайн кабинете, что им одобрено услугу, "Муниципальная няня" Как быть дальше?

      • Гончаренко Константин
        15%
        Гончаренко Константин 4 роки тому

        Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

        В Вашем случае, если выплата по программе родителям подтверждена,необходимо ждать зачисления средств. Если же будет отказ ,родителям получателям услуги необходимо в суде доказать факт законности договоров на момент их подписания и и требовать выплату на счет. В дальнейшем ,Вам необходимо брать на обслуживание лишь то количество детей,что указано в Постановлении КМУ.

        С уважением

        Константин Гончаренко

    Савченко Олександр
    15%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Сергію!

    Маю протилежну від своїх колег думку по даному питанню.

    Ви як ФОП з КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91 можете надавати послуги необмеженій кількості родин (тобто, можете набирати скільки завгодно дітей і укладати відповідну кількість договорів).

    Законодавством це ніяк не обмежено.

    Однак, як муніципальна няня Ви можете укласти лише договори на 3-х дітей. Тобто, кількість договорів саме по програмі "муніципальня няня" для Вас дійсно обмежена.

    Так як згідно зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 897, муніципальна няня, яка є фізичною особою — підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ ї.

    Тобто, такі обмеження стосуються саме муніципальних нянь, а не всіх ФОП з КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91.

    Взагалі зазначені зміни, внесені даною постановою, більше стосуються саме батьків, які хочуть отримувати компенсацію послуги “муніципальна няня”.

    Так як ними передбачено, що підставою для відмови в призначенні або для припинення виплати компенсації послуги “муніципальна няня” є установлення факту порушення муніципальною нянею — вимог, передбачених абзацами третім і четвертим пункту 4 цього Порядку, а саме: "Муніципальна няня, яка є фізичною особою — підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї.

    Відповідно, якщо Ви будете здійснювати догляд одночасно більше ніж за трьома дітьми саме як муніципальна няня, то ніхто з батьків не отримає компенсації в управлінні соцзахисту.

    А тому дану ситуацію Вам необхідно вирішити саме з батьками, тобто письмово повідомити їх (на електронну пошту), що у зв'язку з прийняттям урядом таким змін Ви як муніципальна няня можете доглядати лише трьох дітей (відповідно, лише батьки цих дітей зможуть отримувати компенсацію). При цьому як ФОП з КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91 Ви і надалі можете надавати послуги з догляду за дітьми всім батькам, з якими у Вас укладено договори.

    Тобто, Ви повинні залишити договори по програмі "муніципальна няня" лише для 3-х дітей.

    По всім іншим діткам Ви повинні запропонувати батькам внести відповідні зміни до договору (прибрати посилання на муніципальну няню) або розірвати його.

    І тоді в батьків буде вибір: внести відповідні зміни або ж розірвати договір.

    Відповідно, якщо зміни будуть внесені, то Ви і надалі отримуватимете від батьків плату за надані послуги (однак, вже як простий ФОП з відповідним КВЕД, а не муніципальна няня по відповідній програмі).

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Токмач Галина Миколаївна
    25%

    Здравствуйте, Вячеслав.

    В течении месяца, начиная с 02.10.2020 получатели компенсации должны переподтвердить свое право на получение компенсации (переподать документы): условия - родители оба работают.

    Если у вас договора были именно в рамках "муниципальной няни", выплаты по ним прекратятся.

    Поверьте, механизм контроля в управлениях соцзащиты налажен хорошо.

    Я так понимаю, если не подать документы в течении месяца по-новой, от и просто прекратятся.

    А вообще, если поданы недостоверные сведения, и это обнаружиться, деньги придется вернуть


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України