Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день.
Меня зовут Марина. В разводе более 2 лет.
С 03.2019 суд присудил бывшему мужу выплату алиментов на 1/4
Ребенку сейчас 4 года.
Муж, а точнее свекровь, на протяжении года платили по 1тыс.грн через почтовый перевод, но врятли указывали назначение платежа. Муж не работает, и не считает что обязан платить.
На данный момент в исполнительной службе зафиксирована сумма долга по не уплате алиментов около 81500грн
Подскажите, пожалуйста, как заставить бывшего мужа уплатить долг? Исполнительная служба района "не работает", от них добиться ничего не возможно.
Посоветуйте, возможно через полицию, прокуратуру...к кому обратится?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Харків, 9 років досвіду
Подскажите, пожалуйста, как заставить бывшего мужа уплатить долг? Исполнительная служба района "не работает", от них добиться ничего не возможно.
Посоветуйте, возможно через полицию, прокуратуру...к кому обратится?
Здравствуйте, Вы можете обратиться в полицию для привлечения отца ребенка к уголовной ответственности за неуплату алиментов.
От исполнителя можно требовать наложить запрет на выезд, на вождение, а также обратить взыскание на имущество отца ребенка.
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Добрий вечір.
В даному випадку, якщо виконавча служба не вживає належних заходів для стягнення аліментів, необхідно оскаржувати бездіяльність виконавця до суду.
Оскільки ЗУ "Про виконавче провадження" наділяє виконавця широким обсягом прав, які він вправі застосовувати до боржника, в разі несплати ним адліментів.
Так, ч. 2 наведеного Закону вказує, що за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника.
Крім цього, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить, зокрема постанови: про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Більше того, виконавець вправі накладати штрафи на боржника у відповідності до ч. 14 ст. 71 ЗУ "Про виконавче провадження".
Відтак якщо виконавець не вживає заходів для виконання виконавчого листа, необхідно оскаржувати його дії.
У разі необхідності отримання детальнішої консультації - звертайтесь через мій особистий профіль.