Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Податкове право, 09 листопада 2020, питання №32549 100₴

Подання податкової декларації

Доброго дня!
Я співпрацюю з АліЕкспрес. Умови такі: я поширюю промокод у своїх постах і за кожне його використання я отримую по 4$. Коли я погоджувалась на це завдання я не думала що зможу заробити більше 100$ (до цієї суми оплата нараховується у виді купонів), однак, справи пішли дуже непогано.
Оплата нараховується на мій рахунок на AliPay (їх внутрішня система платежів), а вже звідти я можу вивести гроші собі на картку. Перед тим як вивести гроші я зателефонувала на гарячу лінію податкової, де мені сказали що сплатити податки у моєму випадку я можу, подавши декларацію на початку наступного року. Податок буде 18% + 1,5% військовий збір. Звичайно, податок великий, але мене влаштовувало все.
Я декілька разів успішно виводила гроші на карту ПриватБанку. Однак, під час попередньої спроби вивести гроші банк запросив договір для підтвердження походження коштів. Але жодних договорів з АліЕкспрес я не підписувала. Була лише Угода в електронному вигляді (я додам її у вигляді файлу docx). Банк такий варіант не задовольнив. Водночас, я звернулась до свого куратора на АліЕкспрес, але він повідомив мені, що жодних інших документів у них немає і, крім цієї Угоди, вони нічого не можуть мені надати.
Банк повернув гроші відправнику. Зараз я виводжу кошти меншими сумами і вони зараховуються на картку ПриватБанку. Але, наскільки я розумію, для податкової декларації також буде потрібне підтвердження походження коштів і надана Угода не підходить. Чи дійсно це так?
Також підкажіть, будь ласка, як саме відбувається подання такої податкової декларації (які строки; де взяти бланк; чи вписувати туди членів родини; чи вписувати у доходи субсидію, яку я перестала отримувати до цих виплат; чи можна подати декларацію у електронному вигляді)?
Дуже сподіваюсь на вашу допомогу та завчасно дякую.

Відповіді юристів (6)

    Марусяк Андрій Романович
    25%
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Доброго дня!

    Але, наскільки я розумію, для податкової декларації також буде потрібне підтвердження походження коштів і надана Угода не підходить. Чи дійсно це так?

    В декларації самостійно ви вкажете джерело отримання доходу. Угоди з Алі експрес має бути достатньо, оскільки ви приєднуєтесь до їх умов.

    Декларацію за 2020 маєте подати до 01.05.2021. Можна подати онлайн, там є її бланк. https://cabinet.sfs.gov.ua/

    Для роботи в онлайн кабінеті замовте ЕЦП електронний цифровий підпис. https://ca.informjust.ua/ обирайте варіант в) Власний незахищений носій типу USB — flash та сертифікат

    Другий варіант отримання ЕЦП в податковій https://acskidd.gov.ua/r_kor

    Членів родини та субсидію не потрібно. Лише ваш оподатковуваний дохід, за який ви бажаєте сплатити 18 % ПДФО та 1.5% військовий збір. Сплатити треба до 31.07.2021 Сплатити можна онлайн. http://sfs.gov.ua/fizosoby-oplata-online/informaci... потрібно ЕЦП.

    Малиновский Влад
    25%
    Малиновский Влад 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду

    Доброго дня, Анна.

    Як для податкової, так і для банку договору достатньо. Договір може укладатись як шляхом секладання окремого документу так і шляхом акцепту оферти. Єдиний нюанс - подавати потрібно не лише сам договір в текстовому форматі, але й посилання на ресурс, де він розміщений. На підтвердження акцепту можна подати скріншот вашого особистого кабінету або електронний лист від контрагента, яким він підтверджує активацію вашого облікового зжапису.

    Основним же для податкової служби є не договір, а транзакції по вашому рахенку - саме з них формується база оподаткування.

    Строки подачі декларації - до кінця квітня року, наступного за звітним. Строи сплати податку - до кінця липня.

    Вносити до декларації доходи вашої родини не потрібно (це інший вид декларування - для чиновників), так само не потрібно вносити субсидію, зазначену Вами.

    Подати декларацію в електронному вигляді можливо (це знімає безліч питань від бланків до черг та строків подання). З особливостями електронного декларування ви можете ознайомитись за посиланням -

    http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/poryadok-deklaruvannya-dohodiv-gromadya/poryadok-podannya-deklaratsii/
    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Декларація про майновий стан та доходи подається переважно фізичними особами, котрі мали дохід від передачі майна в оренду, отримували коштовні подарунки чи спадок , або інший дохід від іноземних держав у вигляді інвестицій , такий дохід підлягає оподаткуванню по ставці ПДФО - 18% ТА ВЗ -1,5% ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ без ФОП , НЕОБХІДНО ПОДАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ТА ЗАЗНАЧИТИ У НІЙ ОТРИМАННЯ ВКАЗАНИХ ВИДІВ ДОХОДІВ ДОДАВШИ ДОКАЗИ ПРО ЇХ ОТРИМАННЯ( ДОГОВІР ПРО ПЕРЕКАЗ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ВИПИСКУ З БАНКУ. Подати вказані документи разом з декларацією за місцем реєстрації в податкову для розрахунку сум податків.

    Якщо Ви отримували дохід, як ФОП на ФОПівський рахунок то необхідно відобразити вказаний дохід у декларації ФОП(ІНШУ ПОДАВАТИ НЕ ТРЕБА.)

    АЛЕ якщо Ви паралельно з діяльністю ФОП , ОТРИМАЛИ дохід ЯК ФІЗ. ОСОБА ТО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ВКАЗАНІ ДЕКЛАРАЦІЇ ОКРЕМО: ФОП окремо , фіз особа окремо і сплачувати також окремо.

    Хто і в які строки декларує доходи

    Щороку подавати Декларацію про доходи до Податкових інспекцій за місцем проживання — конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

    Своєю чергою, усіх громадян, які складають Декларацію, можна поділити на дві категорії, до яких належать особи, що:

    1) зобов’язані подавати річну Декларацію відповідно до ПКУ;

    2) мають право подавати Декларацію добровільно.

    основні випадки обов’язкового подання громадянами Декларації про майновий стан і доходи.

    Основні випадки обов’язкового подання громадянами Декларації про майновий стан і доходи

    Отримання протягом звітного року доходу:

    Підстава

    від підприємницької діяльності (на загальній системі оподаткування)

    п. 177.5 ПКУ

    від провадження незалежної професійної діяльності

    п. 178.4 ПКУ

    від особи, яка не є податковим агентом

    пп. 168.2.1 ПКУ

    з іноземних джерел

    пп.пп. 168.2.1, 170.11.1 ПКУ

    від операцій з інвестиційними активами

    п. 170.2.1 ПКУ

    від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомості, якщо орендар — фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання

    пп. 170.1.5 ПКУ

    від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових або немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення, крім спадкоємців-нерезидентів, а також інших спадкоємців-резидентів, які сплатили податок до моменту оформлення спадщини

    п. 174.3 ПКУ

    за ухвалою суду, згідно з якою прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно

    п. 173.4 ПКУ

    у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році — 960,50 грн)

    пп. 164.2.7 ПКУ

    у вигляді благодійної допомоги у сумі, що перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2019 році — 2086500 грн)

    пп. «б» пп. 170.7.8 ПКУ

    у вигляді цільової благодійної допомоги, не використаної та не поверненої благодійнику в строки, визначені законодавством

    пп. 170.7.5 ПКУ

    у вигляді нецільової благодійної допомоги, якщо загальна сума такої допомоги перевищує у 2019 році 2690 грн

    пп. 170.7.3 ПКУ

    як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 25% однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на рік), установленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році — 1043,25 грн)

    пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ

    від продажу власної сільськогосподарської продукції у випадках, передбачених пп. 165.1.24 ПКУ

    пп. 179.1, 179.2 ПКУ

    у вигляді винагород й інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов ЦПД, які отриманні від фізосіб — платників єдиного податку 4 групи

    пп. 164.2.2 ПКУ

    До осіб, які мають право подати Декларацію добровільно, належать:

    — особи, які мають намір повернути зайво сплачений податок, у т.ч. у разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу (міни) об’єкта нерухомості, за яким сплачено ПДФО (п.п. 176.1, 172.6 ПКУ);

    — особи, які воліють скористатися правом на податкову знижку за наслідками звітного податкового року (п. 176.1 і пп. 166.1.2 ПКУ).

    Загальний строк подання Декларації визначений пп. 49.18.4 ПКУ, згідно з яким Декларацію подають за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО), — до 1 травня року, що настає за звітним, окрім випадків, передбачених р. IV ПКУ. Тож, оскільки 1 травня цьогоріч припадає на п’ятницю, гранична дата подання Декларації за 2019 рік фізособами — 4 травня 2020 року.

    З іноземного доходу сплачуєте:

    ПДФО -18%

    ВЗ -1,5%

    потурбуйтесь про наявність договору про перерахунок доходу від неризедента з нотаріально посвідченим перекладом на державну мову та актом приймання - передачі до договору( можуть попросити у податковій) , також виписку з банку про зарахування коштів.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора, Анно!

    Я так розумію, дохід Ви отримуєте як звичайна фізична особа, а не ФОП. Вам потрібно самостійно прозвітувати про отримані доходи шляхом подання податкової декларації про майновий стан та доходи. Форма податкової декларації та інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України 02 жовтня 2015 року № 859 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1298-15#n20).

    Декларація про майновий стан та доходи зазвичай має бути подана до 1 травня року, що настає за звітним.

    Однак, з урахуванням Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення корона вірусної хвороби (COVID 19)» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20#Text), термін подачі документів обраховується до дня установлення карантину та продовжується від дня припинення карантину. Отже, Ви можете подати декларацію за 2019 рік протягом 30-ти календарних днів від дати припинення карантину. Наразі карантин встановлений до 31 грудня 2020 року.

    Доходи, що декларуються: ПДФО 18% + 1.5% військовий збір;

    Відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

    - особисто або уповноваженою на це особою;

    - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

    - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

    Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) та використання сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДПС необхідно:

    1. Отримати електронний цифровий підпис, який видається Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДПС та іншими АЦСК, з переліком яких можна ознайомитися у відкритій частині «Електронного кабінету»;

    2. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа;

    3. Отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

    4. Після отримання відповіді від ДПС у розділі «вхідні/вихідні документи», перейти до заповнення на основі даних ДПС у режимі «Декларація про майновий стан і доходи».

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Адвокат  Євген Олександрович
    25%
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий вечір, Анна!

    Серед тих, хто повинен надати в податкові органи відомості про отримані доходи в минулому році:

    • іноземні громадяни;
    • підприємці на загальній системі оподаткування;
    • особи, самостійно зайняті професійною діяльністю (нотаріуси, адвокати, арбітражні фахівці);
    • особи, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання.

    Обов'язок декларувати отримані доходи поширюється на громадян, які отримали дохід:

    • від угод з інвестиційними та / або іноземними активами;
    • від здачі в оренду майна;
    • якщо дохід отриманий від осіб, які не є податковими агентами.

    Крім цього, обов'язкове декларування доходів також поширюється на осіб, які займаються продажем власної сільгосппродукції, вирощеної на земельних ділянках, розмір яких дорівнює або перевищує 2 гектари. Також обов'язкові для декларування доходів внаслідок отримання спадщини або в результаті дарування від осіб, які не є близькими родичами, і ще в ряді інших випадків.

    Подачу декларації про доходи пропонується здійснити декількома способами:

    • В режимі онлайн із застосуванням обов'язкового електронного підпису;
    • Через уповноважену особу;
    • Особисто за місцем реєстрації в податковому органі;
    • За допомогою поштових сервісів, відправивши рекомендований лист з повідомленням про доставку не пізніше, ніж за 5 днів до кінцевого терміну декларування;
    • Через Електронний кабінет (для підприємців).

    З метою підвищення якості обслуговування платників податків та спрощення процедури подання податкової декларації ДФС запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті» в частині часткового заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

    Обов'язковість подання декларації про доходи передбачає можливість накладення штрафних санкцій при ігноруванні цього зобов'язання, при несвоєчасному декларуванні, при спотворенні декларованої інформації та / або неповному її відображенні.

    За несвоєчасну сплату нарахованого податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб передбачається штраф в розмірі 10-20% від нарахованої суми і в залежності від терміну затримки оплати, а також розраховується пеня на суму боргу.

    Форма декларації:

    https://www.tax.gov.ua/fizichnim-osobam/podannya-d...

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня!

    Подання податкової декларації по фізичній особі подається щорічно, до травня наступного року за попередній.

    Але за характером описаних послуг та діяльності, у вас все ж таки не просто дохід фізичної особи, а системний дохід, який ви отримуєте від провадження підприємницької діяльності.

    Звертайтесь за предметною консультацією, оскільки потрібно розуміти сам механізм провадження вами діяльності.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України