Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Перед увольнением договорились с работодателем, что отработаю две недели и он выплатит зарплату. С его стороны было согласие. Когда дело подошло к выплате зарплаты - он выдал только 40% от общей суммы под предлогом, что остальное завтра даст. Наступил следующий день, второй, и вот он говорит, якобы там штраф появился (на остальные 60%), и на этом все...
Как быть в данной ситуации? Может какие-то аргументы как минимум для мирного решения
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Добрий день.
В даному випадку з метою досудового врегулювання наведеної ситуації, варто скерувати до роботодавця письмову претензію в якій викласти необхідність виплати заробітної плати та вказати, що у разі невиплати з/п, Ви буде звертатися до суду з позовом про стягнення заборгованості по з/п, середнього заробітку за весь час затримки розрахунку.
Відповідно до ст. 116 КзПП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Зокрема, ч. 1 ст. 117 КзПП встановлює, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Варто звернути увагу, що відповідно до ч.1 ст. 233 КзПП працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
У разі необхідності отримання детальнішої консультації, звертайтесь через мій особистий профіль.
Юрист, м. Київ
Добрий день! У день звільнення з Вами повинні були розрахуватися повністю виплативши всі суми які Вам необхідно( заробіток, компенсацію невикористаної відпустки за всі періоди роботи) згідно ст. 116 КЗпП України, де сказано "при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.".
Що зробити зараз: необхідно написати заяву до роботодавця з проханням провести всі залишкові виплати по зарплаті, відпустці... Та направити цінним листом з описом або особисто занести заяву роботодавцю але Ви подаєте 2 екземпляри заяви один залишається у роботодавця а інший у Вас ( з вхідним номером та датою отримання). У разі необхідності звертайтеся через мій профіль.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
По суті вашого запитання так ви маєте звернутися до вашого роботодавця з претензією (письмово цинний лист через пошту).
У день звільнення роботодавець зобов'язаний з вами розрахуватися у повному об'ємі та виплатити компенсацію за невикористану відпустку а також видати вам на руки вашу трудову книжку про що ви робиться відмітка у журналі їх обліку.
У разі невиплати зп, виплати зп не у повному розмірі не виплати компенсації відпустки необхідно звертатися до суду.
Ситуація складніша якщо ви працюєте неофіційно у зазначеного роботодавця, алгоритм дій такий же про те вам необхідно зібрати докази вашої роботи на зазначеного роботодавця та знайти осіб які зможуть надати покази, що ви дійсно там працювали і також звертатися до суду.
Успіхів