Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
После смерти мамы я подала заявление у натариуса и узнала что мама написала завещание. Завещание написала на брата. Могу ли я его оспорить?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду
После смерти мамы я подала заявление у натариуса и узнала что мама написала завещание. Завещание написала на брата. Могу ли я его оспорить?
Оспорить (обратиться в суд с иском о признании завещания недействительным) можно, если для этого есть основания. Простого несогласия с волей матери, решившей завещать имущество Вашему брату, не достаточно, нужны веские аргументы.
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Добрий день.
Якщо заповіт не відповідає вимогам законодавства, то Ви маєте право подати в суд позов про визнання його недійсним.
Для відповіді на Ваше запитання, необхідно знати детально всі обставини справи.
Відповідно до частин 2 та 4 ст. 1257 ЦК України за позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі. У разі недійсності заповіту спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, одержує право на спадкування за законом на загальних підставах.
Частинами 1 та 2 ст. 215 ЦК України визначено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 Кодексу. Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Для отримання детальнішої консультаціЇ, звертайтесь до мене через мій профіль.