Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 05 грудня 2020, питання №34430

Чи можуть мене звільнити "заднім числом"

Добрий вечір.
Я працюю офіційно, при влаштуванні на роботу, я написав заяву на звільнення (без числа) начальник аргументував тим що я можу зникнути, і тд
В мене не було вибору. Я написав.
Тепер коли мені прийшла повістка в армію. Є можливість що мене звільнять заднім числом, щоб не платити мінімальну зарплату протягом служби. Стажіть чи мають право вони так робити? І що мені можна зробити в цій ситуації?

Відповіді юристів (1)

    Змисла Марта
    Змисла Марта 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 5 років досвіду

    Добрий вечір.

    Згідно законодавством Вас не мають права звільнити під час проходження військової служби у особливий період, який на сьогодні триває в Україні.

    Так, ч. 3 ст. 119 КЗпП України встановлює, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

    Проте якщо Ви писали заяву, яка описана Вами у запитанні, то дії роботодавця дійсно можуть буть такими, що Вас звільнять заднім числом, ризик такий присутній.

    У разі настання таких обставин, в залежності від характеру звільнення та наявності правових підстав, Ви маєте право звертатися до суду з відповідним позовом та просити поновлення на роботі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України