Задайте питання юристу

888 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Права людини, 15 грудня 2020, питання №34923

Чи можна отримати частку спадку, після 6 місяців після смерті спадкодавця?

Чи можливо після смерті спадкодавця (10 років тому) заявити про свою долю на спадок, спадкоємець 1 лінії не проживав з померлим

Відповіді юристів (1)

    Фараон Катерина Леонідівна
    Фараон Катерина Леонідівна 4 роки тому

    Юрист, м. Кам'янець-Подільський, 9 років досвіду

    Доброго дня, Людмила.

    Право на обов'язкову частку у спадщині мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Якщо Ви відноситесь до переліку згаданих осіб, то можливо, якщо спадкоємець першої черги також ще не оформив спадщину на майно.

    За цивільним законодавством у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Незалежно від того проживали ці особи з ним чи ні.

    Якщо ж, спадкоємець першої черги вже оформив право на спадщину та отримав свідоцтво, то неможливо, так як строк звернення до суду про визнання частки в спадщині вже пройшов.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA