Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
888 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора. Маю свою онлайншколу з ІТ напряму. Зараз є більше 10 спеціальностей. Учні оплачують помісячно або за курс. Іноді буває так, що є бажаючі навчатись, але не мають грошей достатньо. Хотів б додати нову послугу:
Хочемо безкоштовно навчати людей, підклювати їх у всі напрями що їх цікавлять, допомагати із працевлаштуванням (співпрацюємо з ІТ компаніями, беремо до себе на роботу в проєкти).
Якщо ми будемо із такими учнями вкладати наступний договір:
- навчаються безкоштовно всьому чому забажають
- як тільки працевлаштовуються в ІТ, то протягом року платять нам 15% своэъ ЗП.
Чи можна такий договір вкладати і чи буде мати він достатню юридичну силу?
Схожі питання
Атестація викладачу прийнятому за ч. 5 статті 58 Закону України «Про освіту». Наслідки
Доброго дня, підкажіть будь ласка. Ситуація: Зараз працюю викладачем. Освіта за суміжною не педагогічною спецільністю. Це можливо відповідно до ч. 5 статті 58 Закону України «Про освіту».
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (15)
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
доброго вечора!
Вважаю такий договір нежиттєздатним, оскільки він має ознаки посередництва у працевлаштуванні і покладає на вас обов'язки, передбачені ст. 36 ЗУ " Про зайнятість населення", також даний закон забороняє вам отримувати нагороду за працевлаштування із зарплати працівника. У разі виникнення спору ви не зможете захистити свої права.
Також є ризик, що клієнт не працевлаштується і кошти вам не поверне.
Висновок: рекомендую вам укладати ваш звичайний договір із відстроченням оплати навчання і розстроченням оплати на рік. Умовою відстрочення платежу можна зазначити ризиковану обставину - працевлаштування, або оплата протягом року після навчання. Можете ризикнути поставити ціну оплати вашої праці відсоток від зп вашого учня, однак в умовах нестабільної судової практики ви можете ніколи не отримати плату за навчання.
Щасти вам!
гарантій працевлаштування не даю, лише допомагаю та рекомендую учнів на позиції. Даю актуальні знання із багатьох напрямів
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
В такому разі необхідно скласти додаткову угоду про посередницькі послуги та передбачити відсоток винагороди Вашоіі компанііі
І підписувати разом з основним договором.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
---
гарантій працевлаштування не даю, лише допомагаю та рекомендую учнів на позиції. Даю актуальні знання із багатьох напрямів
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
так не надаєте, однак якби до мене, як адвоката звернувся ваш клієнт, я би повністю звільнив би його від оплати ваших послуг і стягнув би з вас штраф за неліцензійне посередництво і стягнення із зп.
Визнав би ваші відносини посередницькими, бо вони мають всі ці ознаки.
Тому з юридичної точки зору оформлюйте договір із відстроченням оплати навчання і розстроченням оплати на рік.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Повідомляю наступнн:
Вам краще укладати існуючий договір з умовою про відстрочення оплати до моменту працевлаштування,
інакше це матиме ознаки посередництва та порушить ЗУ"Про зайнятість населення "
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго вечора, Іване!
При укладенні договору сторони є вільними у виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості, що визначено чинним законодавством (стаття 627 Цивільного кодексу України).
Це положення закріплює один з найважливіших принципів договірного регулювання суспільних відносин — принцип свободи договору, який сключає в себе наступні складові:1) свобода в укладенні договору, тобто відсутність будь-яких примусів, щодо того, вступати суб'єктам в договірні відносини, чи ні;2) свобода вибору характеру договору, що укладається, а це означає, що сторони самі для себе вирішують, який саме договір їм укладати. При цьому, вони можуть укладати як договір, що передбачений чинним законодавством, так і такий, що ним не передбачений, проте відповідає загальним засадам цивільного законодавства (частина 1 статті 6 Цивільного кодексу України).3) вільний вибір контрагента за договором, тобто сторони шукатимуть того контрагента, який максимально підходить їм за тими чи іншими ознаками.4) вільний вибір умов договору, що означає, що сторони на власний розсуд визначають зміст цього договору, формують конкретні умови тощо.
Тобто, зміст договору можуть становити умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними.
Однак, вважаю, що ціна в договорі не може становити відсотки від майбутньої заробітної плати замовника (та й для Вас це великий ризик).
Краще в договорі прописати загальну вартість послуг та строк, протягом якого замовник має право (повинен) їх оплатити.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду
Я вважаю, що такий договір буде мати юридичну силу, В цивільному кодексі передбачені ст. 6 ст. 626, ст. 627 які закладають принципи свободи договору. Це означає, що сторони договору можуть укладати любий за змістом договір за винятком коли такий зміст протиречить законам України, моральним засадам суспільства. Яким чином учні будут сплачувати за своє навчання, як раз і є однією із умов договору. Рекомендації про працевлаштування не є діяльністю з посередництва працевлаштування, а є лише порадою та рекомендацією. Проте такий варіант оплати за навчання буде мати і такі наслідкі коли колишні учні будуть намагатися уникати оплати за навчання і приховувати від вас місце роботи. І над цим треба думати при складенні тексту договора.
Юрист, м. Одеса, 8 років досвіду
Добрий день!
Виходьте із простих правил:
1) якщо не буде встановлено інше судовим рішенням, договір дійсним та буде породжувати права та обов'язки
2) вірно пропишіть умови винагороди та співпраці і ніяких ознак посередництва в працевлаштуванні вказана угода не буде мати
3) питання за яке б я реально думав - це адекватний контроль реальної плати, які будуть отримувати ваші працівники. Я би це питання детально прописав, у томи числі аудит та можливість співпраці з потенційними роботадавцями і тд.
4) враховуючи важкість встановлення реального рівня зп, особливо, враховуючи той факт, що велика кількість ваших учнів не буде првцевлаштована офвцінок, а буде надавати послуги як фоп, то найкраще прописати фіксовану суму залежно від доходу чи зп і взагалі подумати детально вказане питання
Резюмуючи :пишіть, але детально обдумуйте все.
У випадку будь - яких питань - звертайтесь!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чаті1. Обучение на курсах и подбор работы соискателю, это два разных вида предпринимательской деятельности. Каждый требует два разных договора оферты и разных порядка оплаты. У себя на сайте соответственно создайте два разных раздела.
2. Подбор персонала:
КВЕД 78.10 «Деятельность агентств по трудоустройству».
В оферте - порядок расчета за указанную услугу.
3. Обучение:
Сначала необходимо определиться, будете Вы получать лицензию на образовательную деятельность или нет.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 30 грудня 2015 р. № 1187Київ
Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1187-2015-%D0%...
Если вы выбрали безлицензионный вариант и не планируете выдавать документы государственного образца, соответственно, можно обойтись без лицензирования.
Организация и проведение семинаров относится к виду экономической деятельности под кодом 82.30. КВЭД 82.30 – организация конференций и торговых выставок. Этот класс включает проведение и продвижение различных мероприятий и встреч. При этом использование персонала не обязательно.
Вносите эту опцию в оферту кадрового агенства и получайте свою оплату.
Если эта услуга будет только семинарами, то предоставляйте ее в рассрочку по фиксированной цене. Создайте отдельную оферту по семинарам.
Нигде не указывайте, что это обучающие курсы.
Если вы будете получать лицензию.
КВЕД 85.59:
Цей клас включає:
Создавайте отдельную оферту, выставляйте фиксированную цену и продавайте в рассрочку.
УДАЧИ!
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго вечора, Іване!
Дуже цікаве Ваше запитання.
ДІйсно, в Україні існує свобода договору. що означає абсолютну свободу для осіб встановлювати, змінювати або припиняти правовідносини.
Але попри це, вважаю що запропонований Вами договір не матиме "нормально існування". Пояснюю чому:
1. Як зазначають колеги, це дійсно може розцінюватися як посередництво у працевлаштуванні.
2. Якщо буде прив'язка до його заробітної плати, особа ніколи не скаже Вам точно, скільки заробляє і Ви маєте великий шанс бути просто "кинутими".Окрім того, вони не будуть Вам доводити, що взагалі працюють в цій сфері
3. Такі договори суд може дуже легко визнати недійсними.
Раджу Вам укласти договір із зазначенням положення про можливе розстрочення сплати особою суми за навчання у Вас, або вказати конкретний термін, до якого кошти мають бути сплачені!
Всього найкращого!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Іван!
"Якщо ми будемо із такими учнями вкладати наступний договір:
- навчаються безкоштовно всьому чому забажають- як тільки працевлаштовуються в ІТ, то протягом року платять нам 15% своэъ ЗП.
Чи можна такий договір вкладати і чи буде мати він достатню юридичну силу"?
-Так, буде мати юридичну силу.
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, №№ 40-44, ст.356):
Цивільний кодекс України | від 16.01.2003 № 435-IV (rada.gov.ua)
"Стаття 6. Акти цивільного законодавства і договір
1. Сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства.
2. Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.
3. Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.
4. Положення частин першої, другої і третьої цієї статті застосовуються і до односторонніх правочинів.
Стаття 626. Поняття та види договору
1. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
2. Договір є одностороннім, якщо одна сторона бере на себе обов'язок перед другою стороною вчинити певні дії або утриматися від них, а друга сторона наділяється лише правом вимоги, без виникнення зустрічного обов'язку щодо першої сторони.
3. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.
4. До договорів, що укладаються більш як двома сторонами (багатосторонні договори), застосовуються загальні положення про договір, якщо це не суперечить багатосторонньому характеру цих договорів.
5. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із суті договору.
Стаття 627. Свобода договору
1. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
2. У договорах за участю фізичної особи - споживача враховуються вимоги законодавства про захист прав споживачів".
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду
Доброго дня!
Договір, про який ви написали у своєму запитанні буде дійсним, за умови, що учень не звернеться до суду та судовим рішенням буде визнано його недійсним.
Враховуючи різну судову практику слід додатково укладати угоду про посередницькі послуги, яка міститиме інформацію про вашу винагороду.
Юрист, м. Харків, 25 років досвіду
Добрий день. У разі відмови від сплати 15 % - суд буде не на Вашому боці.
Раджу розглянути тему благодійництва, меценатства, гранти ... За цими напрямками можна отримати або кошти, або податкові пільги.
Якщо є питання або потрібна допомога - звертайтесь.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Договір, якщо він буде укладений у належній формі, з належною особою, відповідно до приписів Цивільного Кодексу матиме юридичну силу.
Проте зазначений спектр послуг не є послуги з навчання, тому скоріше за все перегляньте види КВЕД , які зазначені вами, так як скоріше за все зазначені вами послуги будуть посередницькі послуги, а також окремо врегулюйте термін дії договору, та порядок оплати.
Також з вашого питання можна дійти висновку що не всі Ваші учні повнолітні тому необхідно також зазначене передбачити в договорі та зважати на зменшену кількість годин.
Також рекомендую вам розглянути можливість заключати договори на пряму з роботодавцями (договір про надання послуг) де ви будете проводити навчання або підготовку їхніх працівників, тоді кошти ви отримуєте не від своїх учнів а від організацій для яких навчаєте їх працівників, або потенційних працівників (Але коди КВЕД також перегляньте, чи ви маєте відповідні , для здійснення зазначеного напряму діяльності, у разі чого просто додайте, шляхом подачі заяви відповідної форми у ЦНАП)
Ссилка на розшифровку код КВЕД http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html
Успіху
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%...):
"Глава 2.Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад...
Стаття 28. Повноваження в галузі бюджету, фінансів і цін
До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:...
4) здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету;...
Стаття 32. Повноваження у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту
До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:...
б) делеговані повноваження:
1) забезпечення в межах наданих повноважень доступності і безоплатності освіти і медичного обслуговування на відповідній території, можливості отримання освіти державною мовою;
2) забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти і медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі освітніх і лікувальних закладів усіх форм власності,... визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів, залучення роботодавців до надання місць для проходження виробничої практики учнями професійно-технічних навчальних закладів;...".
Вважаю за доцільне та належне звернутись до Вашого міського Голови із заявою про фінансування Вашої цієї діяльності на певному рівні рентабельності. Підстави як для фінансування з міського бюджету, забезпечення доступності і безоплатності громадян освіти, вдосконалення мережі освітніх закладів усіх форм власності повністю передбачені Законом. Відмова від такої заяви буде суперечити цьому Закону і поставить міську владу у незручне становище, а його задоволення вирішить Ваше питання по суті.