Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! Суть проблемы. Есть дом и участок. Есть Продавец, который находится в Италии. Есть Покупатель, который находится в Украине. Продавец будет в Украине через 6 месяцев. Покупатель хочет приобрести недвижимость сейчас т.к. может быть закрыта граница на момент приезда или еще что-то.
Что-то можно сделать в этой ситуации? Можно как-то заключить предварительный договор, что например сейчас предоплата, а потом постоплата без приезда Продавца в Украину?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 27 років досвіду
Доброго дня! Попередній договір купівлі-продажу — це угода між покупцем і продавцем нерухомості, згідно з яким сторони збираються надалі укласти основний договір купівлі-продажу. Фактично це договір про наміри, але у якому повинні бути чітко прописано технічні характеристики майбутньої нерухомості, її номер, специфікація, строки сплати основної суми, все як в основному договорі купівлі продажу. Попередній договір купівлі-продажу повинен бути засвідченим нотаріусом, який і внесе договір у базу. Для підписання такого договору потрібна присутність продавця. Не кращий варіант, оскільки пропуск строку оплати скасує такий Договір.
Для Вас кращий варінт доручення продавця на свою довірену особу на продаж майна. Таке доручення можна засвідчити в консульській установі України в Італії. і вислати в Україну. Щасти Вам.
Будуть питання звертайтесь, контакти в профілі.
Спасибо, за ответ! Однако я ищу вариант без приезда продавца, если конечно такое возможно.
Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду
Добрый день!
Продавцу необходимо обратиться в посольство Украины в стране пребывания и оформить доверенность на представителя на право отчуждения дома в Украине.
Либо оформить доверенность у нотариуса страны пребывания и затем заверить нотариально ее перевод на украинский язык (но подойдет ли такая доверенность - необходимо уточнить у нотариуса, который будет оформлять сделку купли-продажи в Украине).
Это самые оптимальные для Вас варианты.
С уважением, адвокат Татьяна Власенко
Благодарю, за ответ! Еще читал за договор аренды с правом выкупа. Например, можно сейчас заключить такой договор и половину оплатить сейчас, а по приезду продавца или в оговоренный срок остальную часть. НО, прочитал что арендодателем в этом случае, может быть только юр.лицо. Эта норма является действующей? Есть какие-то варианты если расматривать вопрос в этом ключе?
Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду
Данный вопрос регулируется нормами Гражданского кодекса Украины:
Стаття 810-1. Оренда житла з викупом
1. Оренда житла з викупом є особливим видом найму (оренди) житла, що може передбачати відступлення орендодавцем права вимоги боргу іншій особі - вигодонабувачу.
2. За договором оренди житла з викупом одна сторона - підприємство-орендодавець передає другій стороні - фізичній особі (особі-орендарю) житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів, житло переходить у власність орендаря.
3. Підприємство-орендодавець набуває право власності на попередньо обране особою-орендарем житло з метою подальшої передачі такого житла у довгострокову оренду з викупом такій особі та здійснює розпорядження таким житлом до його повного викупу.
4. Укладення та припинення договору оренди житла з викупом здійснюються на умовах та у порядку, визначених законом.
5. Істотними умовами договору оренди житла з викупом є:
1) найменування сторін;
2) характеристики житла, щодо якого встановлюються відносини оренди з викупом;
3) строк, на який укладається договір;
4) розміри, порядок формування, спосіб, форма і строки внесення орендних платежів та умови їх перегляду;
5) умови дострокового розірвання договору;
6) порядок повернення коштів у разі дострокового розірвання або припинення договору;
7) права та зобов'язання сторін;
8) відповідальність сторін;
9) інші умови, визначені законом.
6. До договору оренди житла з викупом застосовуються положення статей 811, 813-820, 823, частини другої статті 825, статей 826, 1232-1 цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених законом.
7. Договір оренди житла з викупом є документом, що свідчить про перехід права власності на нерухоме майно від підприємства-орендодавця до особи-орендаря з відкладальними обставинами, визначеними законом.
Стаття 811. Форма договору найму житла
1. Договір найму житла укладається у письмовій формі.
2. Договір оренди житла з викупом підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.
Как видите, по данному договору участником является юр.лицо и такой договор подлежит нотариальному удостоверению.
Я очень не люблю такие промежуточные договора - все может измениться в любой момент (хозяин помещения может заболеть, умереть и т.д.), потом начнутся судебные споры, выяснения обстоятельств.
Пусть хозяин даст доверенность, переведите ее, заключите нормальный договор купли-продажи и чувствуйте себя полноценным собственником.
С уважением, адвокат Татьяна Власенко