Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я одноособовий власник квартири. Чи можна обох повнолітніх дітей зареєструвати співвласниками. Очікуємо розлучення. Чоловік хвилюється, щоб після розлучення я не продала квартиру, він не власник, але прописаний. Хоче, щоб я переоформила на дітей, а він мені виплатить одну четверту, щоб я не мала майнових претензій. Я хвилююсь, чи діти також не зроблять йому право власності, а у нього є син від попереднього шлюбу, тобто, прямий спадкоємець. Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Кам'янець-Подільський, 9 років досвіду
Доброго дня, Олено.
Власник квартири, тобто Ви, вправі розпоряджатись своєю нерухомістю на власний розсуд (здати в оренду, продати, подарувати, заповісти). У Вашому випадку Ви можете подарувати дітям частину квартиру, уклавши договір дарування (який засвідчується нотаріально) або скласти заповіт, який також завіряється у нотаріуса. Процедури реєстрації співвласниками на даний момент в законодавстві України не передбачено. Тільки процедури наведені вище.
Син від першого шлюбу може успадкувати частину рухомого/нерухомого майна, яке перебуває у власності батька, так як усі діти, незалежно від якого шлюбу і чи розлучені, по закону успадковують майно у рівних частинах.
Щасти Вам.
Щиро вдячна за оперативну та вичерпну відповідь.