Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 11 лютого 2021, питання №37915 100₴

Увольнение с работы 2021

Я хочу уволиться с работы без отработки 14 дней .Буду уезжать заграницу на заработки и никому не говорил ещё ,и на данный момент я ещё в отпуск Пошол .Мне можно опираться на 38статью КЗОТ связи с переездом ?И если да то доказательства о рабочей визе подойдут ?

Відповіді юристів (12)

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 9 років досвіду

    При звільненні за ст. 38 КЗпП (за власним бажанням), може звільнити працівника з займаної посади на його прохання раніше двотижневого строку, без зазначення причин, але з зазначенням дати звільнення.

    Звільнитися у будь-який момент без відпрацювання двотижневого терміну можна при наявності поважних причин, передбачених ст. 38 КЗпП:

    • переїзд на нове місце проживання;
    • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
    • вступ до навчального закладу;
    • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
    • вагітність;
    • догляд за дитиною до досягнення нею 14 років або дитиною з інвалідністю;
    • догляд за хворим членом родини відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
    • вихід на пенсію;
    • прийняття на роботу за конкурсом.

    У кожному разі працівник повинен надати роботодавцю документи, що підтверджують існування названих вище підстав.

    Робоча віза може бути розцінена роботодавцем як доказ переїзду.

    • Крикун Сергій  Павлович
      Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

      Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

      Так все таки: "без зазначення причин" или "У кожному разі працівник повинен надати роботодавцю документи, що підтверджують існування названих вище підстав" - Вы уж определитесь, коллега.

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня, Артеме!

    Згідно зі ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, зокрема у зв’язку з переїздом на нове місце проживання, а також з інших поважних причин, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Питання щодо обов’язку працівника документально підтверджувати причину звільнення за власним бажанням у зв’язку з переїздом на нове місце проживання законодавством про працю не врегульовано.

    При цьому неможливість продовження роботи у статті 38 КЗпП пов’язується саме з переїздом на нове місце проживання. Реєстрацію місця проживання оформлюють проставленням штампу в паспортному документі, що посвідчує особу громадянина. А при знятті з реєстрації місця проживання в Україні видають відповідний талон.

    Згідно зі статтею 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання і реєстрація нового місця проживання можуть бути здійснені одночасно (за заявою особи). Однак, якщо працівник бажає скористатися правом звільнення з роботи в бажаний строк у зв’язку із переїздом на нове місце проживання, він повинен насамперед оформити зняття з реєстрації місця проживання, щоб отримати підтвердні документи щодо свого переїзду. За наявності підтвердних документів про переїзд на нове місце проживання роботодавець не має підстав для відмови звільнити працівника у строк, про який він просить у заяві.

    Отже, факт переїзду на нове місце проживання підтверджують за допомогою: відповідного штампу в паспортному документі про зняття з реєстрації місця проживання; талону зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

    И если да то доказательства о рабочей визе подойдут ? - скоріш за все не підійде, так як робоча віза не свідчить про переїзд на нове місце проживання (лише про роботу за кордоном).

    Відповідно до п. 2.26 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення України від 29.07.93 р. №58, запис про звільнення у трудовій книжці також повинен проводитися із зазначенням поважної причини звільнення.

    Так, до трудової книжки працівника роботодавець вносить запис: «Звільнений за власним бажанням у зв’язку з переїздом на нове місце проживання, стаття 38 КЗпП України».

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Доброго дня!

    Звичайно Ви можете і повинні опиратися на дану статтю, адже вона передбачає для роботодавця, у тому числі Вашого, обов'язок звільнити особу у випадку наявності певних підстав. Переїзд - це однозначна підстава для Вашого звільнення без відпрацювання.

    Законодавством передбачено обов’язкове документальне підтвердження поважності причини для звільнення у двох випадках: неможливість проживання у даній місцевості та догляд за хворим членом сім’ї. Ці обставини повинні бути підтверджені медичним висновком.

    Щодо документального оформлення поважності інших причин, то в законі немає вказівки на обов’язковість надання роботодавцю підтверджуючих документів. Але, виходячи із звичаїв ділового обороту, вимог до оформлення кадрових документів, поважність причини повинна бути доведена, оскільки у даному випадку звільнення відбувається без обов’язкового дотримання двотижневого терміну попередження про звільнення.

    Доказом може бути робоча віза, або будь-які документи, які Ви маєте, що стосуються Вашого переїзду!

    Всього найкращого!

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Здравсвуйте.

    Рабочая виза будет подтверждением переезда в другую местность, если она открыта на конкретное число, с которого Вы хотите уволиться.

    Проще решить вопрос об увольнении по соглашению сторон. Тем более, что Вы сейчас в о пуске.

    УДАЧИ!

    Адвокат Евгений Александрович
    20%
    Адвокат Евгений Александрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день, Артем!

    Маєте право, при наданні работодавцю, разом з заявою вказаних Вами копій підтверджуючих документів.

    Відповідно до статті 38 КЗпП працівник має право у будь-який строк розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, письмово попередивши про це роботодавця за два тижні. Попередження роботодавця про наступне звільнення є обов’язком працівника. У цілому ряді випадків закон зобов’язує роботодавців провадити звільнення працівників у строк, про який вони просять. Йдеться про скорочення двотижневого строку, оскільки по його закінченню працівник може звільнитися в загальному порядку. У цьому разі строк попередження про звільнення скорочується на розсуд працівника навіть до одного дня. Випадки, коли на роботодавця покладається обов’язок звільнити працівника у строк, про який він просить, перелічені у статті 38 КЗпП: переїзд на нове місце проживання; переведення одного із подружжя на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання в цій місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку чи дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом; невиконання роботодавцем законодавства про працю чи умов колективного або трудового договору, інші поважні причини. Усі вони мають спільну ознаку — неможливість працівника далі продовжувати роботу.

    Всього доброго!

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Також підтримує все вище викладене колегами, у разі чого вам необхідні докази переїзду, працевлаштування на інше робоче місце, яких у вас може й не бути.

    Рекомендую Вам спробувати поспілкуватись з вашим роботодавцем та пояснити ситуацію, що немає можливості відпрацьовувати 2 неділі тому просите звільнити Вас за згодою сторін, наступним днем після виходу з відпустки. Налагодьте лояльні стосунки з роботодавцем можливо після повернення із закордону ви повернетесь до роботодавця, а можливо у зв'язку з карантинними обмеженнями ваш роботодавець не проти буде вас звільнити без відпрацювання 14 дн.

    Успіху.

    Ряба Світлана
    20%

    Добрий день!

    Згідно ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Як доказ Ви можете надати візу.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Добрый день!

    статья 38 КЗоТ обязывает работника, решившего уволиться по собственному желанию, предупредить работодателя о принятом решении письменно за две недели. Заметьте, речь идет о предупреждении, а не обязательной отработке. Поэтому если работник предупредил работодателя (подал соответствующее заявление) о прекращении трудовых отношений во время своего отпуска и при этом такой двухнедельный срок полностью пришелся на отпуск, то отрабатывать две недели после его окончания работник не должен, днём Вашего увольнения может быть как последий так и любой день отпуска без сохранения зарпаты.

    Ниже приведу примеры, когда работник тоже не должен отрабатывать 2 недели согласно ст. 38 КЗоТ:

    • переезд на новое место жительства;
    • перевод мужа или жены на работу в другую местность;
    • поступление в учебное заведение;
    • невозможность проживания в данной местности, подтвержденная медицинским заключением;
    • беременность;
    • уход за ребенком до достижения им 14 лет или ребенком с инвалидностью;
    • уход за больным членом семьи в соответствии с медицинским заключением или лицом с инвалидностью I группы;
    • выход на пенсию;
    • принятие на работу по конкурсу.

    В каждом случае работник должен предоставить работодателю документы, подтверждающие существование вышеперечисленных оснований.

    Копия визы и билета подойдет в качестве подтверждения причины увольнения.( приложите к заявлению и подайте в канцелярию директору)

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Пользователь не активен
    15%
    Пользователь не активен 3 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Добрый день!

    Первый вариант - Если на данный момент Вы находитесь в отпуске и до его окончания осталось более 14 дней - пишите заявление об увольнении сейчас. По окончанию Вашего отпуска Вы будете уволены - будет соблюден закон и Ваши права и права работодателя.

    Второй вариант - Если до окончания отпуска меньше 14 дней - пишите заявление об увольнении на основании ст.38 Кодекса законов о труде, с указанием уважительной причины увольнения без отработки - переезд в другую местность с приложением копии Вашей визы, билета на транспорт для переезда (можно предоставить только бронь на транспорт).

    С уважением, адвокат Татьяна Власенко

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    Статья 38 КЗоТ Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08) не предусматривает обязанность работника доказывать истинность обстоятельств о его праве расторжения трудового договора в указанный им срок, без предупреждения за 2 недели.

    Конституция Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):

    "Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством." -

    при этом нормы Конституции Украины, имеют высшую юридическую силу, являются нормами прямого действия, подлежат обязательному применению всеми субъектами права, в данном случае работодателем. Право работодателя проверять достоверность изложенных работником сведений с вытекающими последствиями (возмещение вреда работником, изменение оснований увольнения).

    В принципе, на Ваш, Артем, предыдущий вопрос (https://uristy.ua/ua/question/37909) я ответил изложенным - если он не устраивает по существу, будет моей личной (законной) позицией и для статистики.

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Артем!

    Вам необходимо на один день выйти из отпуска. Для этого напишите заявление, что просите отозвать из отпуска. Затем напишите заявление о предоставлении Вам отпуска с последующим увольнением. Последний день "второго" отпуска будет последним Вашим рабочим днем. При этом отпускные Вам должны выплатить заранее и выдать на руки трудовую книжку. Это немного неудобно для бухгалтерии, но вполне законно. После расчета можете ехать на заработки.

    Удачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України